Skocz do zawartości
Nerwica.com

Biały Nalot na Języku i lęki


Michał A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 5 miesięcy czuje suchość w ustach i biały nalot na języku- i lekkie zaczerwienienie odczuwam Bóle brzucha i dziwnie mi bulgocze . Ucisk po zjedzeniu czym gorsze odczuwam lęki dziwną pustkę w glowie - byłem u lekarza Zbadałem tylko krew jamę brzuszną .. czy jakieś Badani muszę zrobić dodatkowo. A tak to skończłem przez to Fajki nie mówiąc o alkoholu 1 butelka mnie składa nie wiem co się dzieje ze mną czy ten biały nalot wpływa na to dziękuje . Proszę o podpowiedz co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot na języku jest tylko jednym z objawów kandydozy. Oczywiście może ona wywołać nerwicę ponieważ objawy obu chorób pokrywają się. Objawy tej jednostki chorobowej są bardzo szerokie, można do niej przypisać masę różnych chorób. Największe problemy zaczynają się wtedy kiedy przerośnięcie drożdży w naszym organizmie dochodzi do patologicznego stanu, wtedy jest to aż nadto widoczne. Prawdopodobnie jest to skutkiem złych warunków żywieniowych na przestrzeni Twojego życia i właśnie od całkowitej zmiany diety będziesz musiał zacząć. Z tego co wiem jest bardzo ciężko jednoznacznie stwierdzić czy ktoś jest na to chory, czy nie. Jest o tym masa informacji w Internecie, wygoogluj sobie kandydoza/drożdżyca, nie wiem jakie dokładnie badania trzeba wykonać ale niestety raczej będziesz musiał sobie je sam zrobić odpłatnie. Radzę Ci nie brać żadnych leków od psychiatry jeżeli masz takie zamiary. Najpierw do końca upewnij się czy to właśnie nie jakaś zwykła choroba jest odpowiedzialna za Twój stan psychofizyczny. Najłatwiej pójść do psychiatry, wziąć leki, poczuć się chwilowo lepiej, a od środka będziesz gnił, aż po jakimś czasie w ogóle zgnijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla psychiatry nic nie mów. Większość lekarzy tej choroby nie bierze na poważnie, wielu nawet o niej nic nie wie. Poza tym psychiatra nie jest od tego. Po prostu musisz zrobić badania lub/i jakieś testy we własnym zakresie aby się upewnić czy faktycznie to jest Twoim głównym problemem. Jeżeli Ci na tym naprawdę zależy to poszukaj w google co i jak, jest masa stron o tym problemie. Tak jak pisałem wcześniej diagnostyka tego nie jest taka oczywista ponieważ mogą one występować w różnych częściach organizmu. Im bardziej się rozwija choroba tym jest tego więcej. Te bakterie rozmnażają się i pochłaniają Twoją energię. Co do badań, skopiowane z pierwszego lepszego linku wyplutego przez google:

 

'Witam. Jeżeli podejrzewasz grzybicę przewodu pokarmowego, to przede wszystkim wykonaj badanie kału na posiew w kierunku grzybów. Możesz również zrobić takie samo badanie z wymazu jamy ustnej. To są podstawowe badania od których zaczyna się diagnostykę.'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

biały nalot na języku może świadczyć o chorobie refluksowej (nasila ją stres i lęk, nadwaga, palenie papierosów)

 

jak stan Twoich zębów ??? masz próchnicę ??? bóle w klatce piersiowej ??? chrypkę ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam próchnica ale mam bule w klatce i Chrypkę Bardzo sucho w ustach muszę ciongle zuć gumę a tak to dziwnie się czuję mam taką pustke w głowie ! zaraz jak coś zjem dczuwam dziwne leki

 

-- 15 kwi 2014, 19:02 --

 

Nie palę linie mam taką sobie Dziwnie się czuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś lekarza rodzinnego żeby przepisał Ci coś na refluks i zobacz czy przejdzie - leki nie są jakieś bardzo drogie, a najlepiej idź do niego i powiedz mu co i jak, bo może zrobi Ci jakieś badania krwi, może ekg, bo przez internet to wiesz - kijowo komuś radzić

ale sama miałam nalot biały na języku i on był związany z refluksem (jest często u nerwicowców) + ból w klatce piersiowej, chrypkę i zęby mi się psuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek. Również mam obłożony język i niesmak, faszerują mnie psychotropami bo mam zły humor, a ja wiem że to od tego. Od tego psuje mi się mój humor i kiepsko się czuję. Robiłem już wymaz z języka i leczyłem antybiotykami i nystatyną. Wychodzi posiew lekki albo brak grzybów. Nie mam już pomysłu. Diety też próbowałem może zbyt krótko, ale wkurza mnie że ładuję chemię w siebie i jeszce będę się głodził. Staram się nie jeść pieczywa i cukrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie takie proste. Byłem na diecie bez pieczywa i cukrów (zero cukrów piłem samą wodę i zieloną herbatę) praktycznie pół roku. Probiotyki przyjmowałem, do tego citrosept, aloes, jodyną smarowałem wszystko. Czasami wydaje mi się że nie tędy droga. Ktoś kiedyś mówił, że to od refluksu. Miałem kiedyś refluks, ale już mi przeszło. Już nie mam pomysłu na to świństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×