Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszukuje i nie proszę o odpowiedzi


Slawekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja, to już jest skurwysynizm XXIw. by za odpisanie na maila brać pieniądze,

jak w ogóle można być tak bezszczelnym, lekarze czasem mają swój honor,

ale psychologiczna hołota jasno pokazuje swoje "człowieczeństwo", to wielka

hipokryzja, zdzierać z człowieka ostatnie grosze, zasłaniając się pomocą,

to czysty biznes, tutaj nie ma miejsca na litość.

 

My na tym forum pomagamy sobie wzajemnie, bo mamy empatię,

jesteśmy ludźmi, a Ci żniwiarze śmierci nazywający siebie terapeutami są pozbawieni

jakiejkolwiek dobroci, szczerze zabijałbym takich ludzi z zimną krwią, bo

nie zasługują na życie.

 

To ogłoszenie moim zdaniem to zwykłe oszustwo, nawet nie piszą kogo

zatrudniają, nie ma nawet adresu ich placówki, dla mnie to zwykli

naciągacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wszystko ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony może to nie jest taki głupi pomysł. Jeśli ktoś ma problem z nawiązywaniem kontaktów, łatwiej mu pisać niż mówić o swoich uczuciach to taka porada online jest ok. Można to potraktować jako wstęp do terapii, np najpierw poradzić się przez internet a poźniej iść do 'normalnego' psychologa/terapeuty/itp. Jednak z drugiej strony... Jaka mam gwarancję, że jeśli opiszę swój problem i zapłacę to mail zwrotny nie będzie wyglądał: "Ok, rozumiem."? Nie wiemy czy po drugiej stronie faktycznie siedzi ktoś, kto chce nam pomóc, czy może jakaś pani Jadzia z warzywniaka, która przeczytała 2 książki o psychologii i uważa się za spacjalistkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNikt023, to już chyba lepiej napisać do dyżurnego psychologa ABC Zdrowie który czatuje na forum za darmo niż płacić jakimś podejrzanym typom?..

A już w ogóle najlepiej to porozmawiać z chłopakiem, babcią czy znajomym niż z psychologiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNikt023, to już chyba lepiej napisać do dyżurnego psychologa ABC Zdrowie który czatuje na forum za darmo niż płacić jakimś podejrzanym typom?..

A już w ogóle najlepiej to porozmawiać z chłopakiem, babcią czy znajomym niż z psychologiem :)

Jesli mam dostać poradę typu: 'myśl pozytywnie', 'zapisz sie na jogę', to faktycznie wolę porozmawiać z chłopakiem albo babcią :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNikt023, to już chyba lepiej napisać do dyżurnego psychologa ABC Zdrowie który czatuje na forum za darmo niż płacić jakimś podejrzanym typom?..

A już w ogóle najlepiej to porozmawiać z chłopakiem, babcią czy znajomym niż z psychologiem :)

Jesli mam dostać poradę typu: 'myśl pozytywnie', 'zapisz sie na jogę', to faktycznie wolę porozmawiać z chłopakiem albo babcią :P;)

A co innego spodziewasz się otrzymać psychologa (oprócz lżejszego portfela rzecz jasna) XD :P ? Że cie zaczaruje , czy hipnozą wyleczy :D Ewentualnie jak masz OCD to mozesz dostać parę pustych porad i schematów, które mając motywację sama znajdziesz w literaturze fachowej i dopasujesz do swojej konfiguracji przypadku mając odrobinę rozumu :D Polecam sćągać prosto z chomika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że najbardziej ktoś pomoże nam z jakimś problemem ..ten kto najbardziej się nim zainteresuje i wytworzy pewnego rodzaju więź.

 

Niestety widząc odpowiedzi np. psychologa ABC zdrowie z góry można przewidzieć jak będzie wyglądała odpowiedź.

Tak więc może to być psycholog, mama jak i babcia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD pompa nie z tej ziemi, co tu wymyślają XD

 

Może myślą, że jak "wariaci" to wszystko im można wcisnąć?

A to błąd.

 

 

To to jest kij, ale pomyśl sobie że ktoś zachorował na nowotwór i ktoś chce mu sprzedać 'sprawdzone' zioła za 500zł. A taka osoba ostatnie swoje oszczędności daje w nadziei. A później normalnych leków nawet nie może wykupić.

 

To jest dopiero skurwysyństwo, osobny kodeks bym dla takich 'ludzi' zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznes ;) , leży na przeciwległym biegunie niż moralność, przecież już nawet banki i inna sraka dla objętych umysłową stuleja POlaków reklamują swój pomysł zarabiania na nowotworach, pomocy w zrobieniu nagrobku w przypadku naciągnięcia kity, skrobaniu gówna z dupy na starość, itd. w POlsacie , TuskVisionieNetworku i innych chu..a wartych uwagi mediach za jedyne pare zł/msc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zaraz zlinczujecie za to, co napiszę, ale... właśnie: ja nie krytykowałabym tak strasznie p. Alicji Pisarczyk. Nie znam jej ani nie czerpię żadnych korzyści z tego, że nie nadaję na jej pomysł na biznes. ...no bo to jest forma zarabiania na życie. Czy i wy nie zarabiacie? Z czegoś trzeba żyć! Dziewczyna skończyła studia /psychopedagogikę zresztą, która daje narzędzia i kwalifikacje do prowadzenia terapii/ więc dlaczego by nie miała otworzyć własnego gabinetu? tu: gabinetu online? Napisała jawnie kim jest - pedagogiem w trakcie dalszej nauki i dalszego zdobywania doświadczenia. Nie ściemniała też, że jest psychologiem, więc z góry wiesz, że rozmawia z Tobą psychopedagog a nie psycholog, a już na pewno nie - pani z warzywniaka. Poza tym tak, jak Wy, tak i osoba, która pomaga, może mieć pewne ograniczenia. Może nie czuje się jeszcze na siłach, aby rozmawiać twarzą-w-twarz. A może po prostu chce mieć wgląd we własne porady, aby móc się rozwijać - móc wracać do tego, co powiedziała i uczyć się na własnych błędach. Nawet w szpitalach specjalistycznych są terapeuci bez dyplomów - wcale się z tym nie kryjący - którzy SIĘ UCZĄ. Też można powiedzieć, że to hohsztaplerzy i wyłudzacze, naciągacze... etc., etc. Więcej - nawet dyplomowani terapeuci popełniają błędy. No chyba nie jesteście tak naiwni, aby sądzić, że są ludzie-ideały bez skazy...co?

Lucy1979 napisała, że "myślą, że jak "wariaci" to wszystko im można wcisnąć?" ...nie, ja myślę, że tu raczej chodzi o to, że ktoś - tu: p. Alicja Pisarczyk - chce pomóc, ma dobrą wolę, ... a że nie za free...? No cóż... popatrzcie na prywatne gabinety psychoterapeutyczne, także te online np. www.psychorada.pl tak samo macie tam płatne porady i przecież równie dobrze tam ktoś może nie być tym, za kogo się podaje, - choć admin serwisu zapewnia, że sprawdza certyfikaty - i tak samo może się okazać, że terapeuta, coach czy inny będzie z Tobą rozmawiać i jednocześnie jeść kolację.

Nie że mam coś do Ciebie, Lucy1979, po prostu nawiązałam do Twojej wypowiedzi, bo zawierała treść, którą chciałam poruszyć. Tylko tyle.

psychorada jest dużym serwisem, więc domniemam, że założyciele mieli całkiem spory kapitał na start. P. Alicja może nie ma? Pomyśleliście, że może dlatego zrobiła tylko taką "prowizorkę" i sprzedaje ziółka za 500 zł?

Może nie zarzucajmy jej tak od razu lawiną błota, co??? :D

...nie robi tego bezinteresownie? Skąd wiecie? Może serce dobre tylko brak kontaktów a w tej branży akurat one się całkiem, całkiem... bardzo liczą, a za bezinteresowność chleba i mleka nie kupi... No... chyba że Wy - drodzy forumowicze tutaj tak krytykujący pomysł na biznes p. Pisarczyk - idziecie do swojego osiedlowego warzywniaka i tam miła pani z warzywniaka daje Wam za free marchewkę, pietruszkę.... Ot tak, bezinteresownie, bo Wy zaburzeni przecież jesteście to nie macie pracy :P:lol: To by tłumaczyło Wasz bunt wobec p. Alicji ;)

Sama jestem "zaburzona". Zdarzało mi się korzystać z pomocy online - i czy to będzie psychopedagog czy psycholog czy może pani z warzywniaka - to jest to osoba, której postanowiłam zaufać i zaryzykowałam napisanie meila.

W tej jednak konkretnej sytuacji bardziej bym zaufała p. Alicji niż psychologom z ABC Zdrowie, których chat - jak sami zauważyliście - jest stworzony wg pewnego szablonu. Piszą to, co się w nim mieści i tak, jakby recytowali wyuczone regułki. To ja już wolę panią Alę z warzywniaka. Nawet jeślibym miała zapłacić 35 zł za poświęcenie mi 15 minut, gdy wszyscy inni odwrócili się ode mnie i nie mam z kim pogadać w swoim najbliższym otoczeniu

 

Buźki Zbuntowani! :yeah:

 

P.S.

Nie bronię tu p. Alicji ani nie :yeah: nalatuję na Was. Chodzi mi tylko o spojrzenie na temat z miłością i zrozumieniem dla innych

Jakby się okazało, ze pani Ala z warzywniaka czy babcia Ala :D nabiła mnie w butelkę i zgarnęła kasę tylko za gest zrozumienia czy nic nie wnoszące w moje życie slogany, pewnie bym się wkurzyła. ... gdybym była normalna ...ale jestem zaburzona, więc machnęłabym ręką i stwierdziła: "no cóż, trudno. Niech sobie kupi te nowe buty" :yeah:

 

P.S. 2

Dobrze że jesteście. Takich też potrzebuje świat, aby przejrzał na oczy i zrozumiał swoje złe postępowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×