Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszukuje i nie proszę o odpowiedzi


Slawekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ivann, a moze nie tobie oceniac moj kontakt z rzeczywistoscia. :mrgreen:

 

nie wiem o jakiej terapii mowisz, skoro kluczowym jej elementem mialby byc kontakt fizyczny, chodzi o jakas terapie alternatywna? ja sie nie pytalem o psychoterapie gdzie pacjent mialby sie dotykac z psychoterapeuta, tylko o zwykla klasyczna psychoterapie. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivann, czyli pisales o kontakcie wzrokowym, no ok, to ja wiem, ze online jest przez net, a w gabinecie siedzi sie w jednym pomieszczeniu i rozmawia, tylko jaka to jest roznica pod katem skutecznosci psychoterapii? o to pytalem.

 

 

z tego co ja sie domyslam, to roznica moze byc przy psychoterapii psychodynamicznej, gdzie relacja z psychoterapeuta jest czescia terapii czy jakos tak, do jakiegos przeniesienia dochodzi czy cos i tu moze byc jakas roznica, ale sie tak na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważne jest to jak cżłowiek zachowuje się, jak wygląda, jak reaguje w gabinecie - a to można zauważyć tylko na żywo. I dotyczy to dwóch stron.

A poza tym, skąd masz wiedzieć że słucha Ciebie tylko jedna osoba ? Że jesteś sam na sam ?

 

Jakieś wsparcie, jednorazowa pomoc, udzielenie informacji - ok, ale nie psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, moze tak byc w czesci przypadkow jak piszesz, bo np. psycholodzy z ktorymi mialem do czynienia i tak i tak nie specjalnie patrzyli na moje zachowanie, odnosili sie do mowionej tresci.

pytali sie o objawy, doradzali co robic i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważne jest to jak cżłowiek zachowuje się, jak wygląda, jak reaguje w gabinecie - a to można zauważyć tylko na żywo. I dotyczy to dwóch stron.

Owszem ..dlatego jestem przeciwna terapiom przez net. Natomiast w sytuacji kiedy terapeuta zna juz dobrze klienta i ma byc to kontynuacja terapii z powodu roznych zawirowan zyciowych nie widze przeszkod zeby rozmawiac na skypie uzywajac kamerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ..dlatego jestem przeciwna terapiom przez net. Natomiast w sytuacji kiedy terapeuta zna juz dobrze klienta i ma byc to kontynuacja terapii z powodu roznych zawirowan zyciowych nie widze przeszkod zeby rozmawiac na skypie uzywajac kamerek.

dokładnie
Moim zdaniem ważne jest to jak cżłowiek zachowuje się, jak wygląda, jak reaguje w gabinecie - a to można zauważyć tylko na żywo. I dotyczy to dwóch stron.

A poza tym, skąd masz wiedzieć że słucha Ciebie tylko jedna osoba ? Że jesteś sam na sam ?

 

Jakieś wsparcie, jednorazowa pomoc, udzielenie informacji - ok, ale nie psychoterapia.

racja
psycholodzy z ktorymi mialem do czynienia i tak i tak nie specjalnie patrzyli na moje zachowanie
bo jesteś bardzo chory widocznie to nie zwracali uwagę na twoje zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nadal nie zdecydowaliśmy się na konkretną osobę. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami i póki co mamy obserwować działanie leków. Mimo wszystko uważam, że lepiej podjąć się terapii online, niż żadnej.

Jeśli chodzi o szukanie psychologa online to wielu specjalistów udało mi się znaleźć poprzez zwykłe wpisywanie haseł w wyszukiwarce google (psycholog online, psychoterapia online itp.). Wyszukałam sporo osób zajmujących się tematyką depresji. Może tam spróbuj. Na każdej stronie zamieszczony był kontakt do specjalisty oraz cennik.

 

Życzę powodzenia i jeszcze raz dziękuję za odzew,

Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś studentem lub absolwentem kierunków humanistycznych (psychologii, pedagogiki itp.)? Planujesz pracę w kontakcie terapeutycznym, pomocowym? Szukasz możliwości rozwoju zawodowego? To oferta dla Ciebie!

 

Stowarzyszenie Intro i Portal Pomocy Psychologicznej Psychotekst prowadzą nabór na V edycję Szkoły E-Pomocy. Jest to program szkoleniowo-stażowy, w ramach którego uczestnicy odbędą szkolenia i staż w Punkcie Pomocy Online, w którym będą udzielać wsparcia poprzez korespondencję e-mail

 

Więcej informacji: http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr=91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaproponować osobom, które są DDA/DDD - udział w mitingach internetowych. Odbywają się one co tydzień, w środy od godz. 21.00 na portalu http://spikeria.pl/

W skrócie - co tydzień jest nowy temat, odsłuchujemy fragment audycji (max. 15 min) oraz dyskutujemy i wymieniamy się doświadczeniem. Grupa ta jest również ukierunkowana na "pracę nad sobą". Udostępniamy także szeroką bibliotekę z materiałami dot. DDA i tematów zbliżonych.

 

Uprzedzam jednak - to są mitingi tylko dla DDA/DDD. Jeśli nie radzisz sobie z problemami wynikającymi z wychowania lub przebywania w z domu (środowisku) alkoholowym lub dysfunkcyjnym, a chciałbyś sobie pomóc - to możesz skorzystać, spróbować.

Ponoć "w grupie raźniej".

Szczegółowych informacji udzielam na priv lub możecie pisać na adres mailowy: popo14@tlen.pl

 

-- 04 wrz 2013, 19:23 --

 

OD DZIŚ ZACZYNAMY "przerabiać" Prawa dda - cykl, - co miesiąc inne prawo. Jest czterech prowadzących i każdy ma swój blok tematyczny :)

 

-- 11 wrz 2013, 17:42 --

 

Temat dzisiejszego mitingu DDA/DDD:

"WSTYD - CZYM ON JEST DLA MNIE, CZY MI PRZESZKADZA?" Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś takiego ??? Jesli ktoś wie czy można zasięgnąć takiej telefonicznej porady bardzo prosiłabym o namiary...

Może niewiele Ci pomogę, ale lepiej spotkać się z psychiatrą osobiście, bo wtedy lekarz zauważa to, czego w rozmowie przez telefon nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie Intro i Portal Pomocy Psychologicznej "Psychotekst" zapraszają do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej online. Pomoc jest świadczona w ramach projektu "Do pełni sił", który został dofinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr=93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

W dniach od 12-11 do 19-12-2013 został uruchomiony bezpłatny Punkt Pomocy Online, który funkcjonuje pod

 

skrzydłami Stowarzyszenia INTRO i Portalu Psychologicznego Psychotekst.

 

Poniżej załączam linka do strony, gdzie znajduje się [na samym dole] formularz za pomocą którego można wysłać maila

 

do osób udzielających pomocy, a także przeczytać więcej informacji na ten temat.

 

 

Gorąco zachęcam Was do skorzystania ze wsparcia zwłaszcza teraz gdy zbliżają się święta, za oknem jest szaro. Warto czasem o siebie zadbać ;)

 

http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr=91

 

Pozdrawiam serdecznie,

qEve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy specjalistami z wielu dziedzin życia, głównie jednak studentami i absolwentami psychologii oraz pedagogiki. Wyróżnia nas wielość i różnorodność doświadczeń związanych z pomaganiem. Część z nas działa bądź wcześniej praktykowała w różnych placówkach, gdzie ważne jest wsparcie drugiego człowieka.

 

Czyli niewiele to sie rozni od tego forum a tu mamy praktykow w wielu dziedzinach bo lecza sie od lat i problem znaja nie tylko w teorii z wykladow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam Was do skorzystania ze wsparcia zwłaszcza teraz gdy zbliżają się święta, za oknem jest szaro. Warto czasem o siebie zadbać ;)

...ale nie sugerujecie ,że nie dbam o siebie ;) Jeżeli podobnymi tekstami operujecie w rozmowach , to ja dziękuję . Zresztą u mnie za oknem jest już ciemno ,by nie powiedzieć czarno . ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przywitanie "miłe" hehe... :)

 

Przy tym "o siebie zadbać" była ikonka przymróżenia oczka. Zapewne 0Rh+ wiesz co ona oznacza. :) Nie będę już się przyczepiać, że nigdzie nie napisałam, że ja biorę w tym czynny udział. Hehe

 

Candy14 Ja przekazuje tylko info dalej w Świat i tyle. Nie widzę w tym nic złego, a może komuś się przyda kto zamaist na forum będzie wolał wymienić kilka wiadomości. Sama znam pewne problemy od kuchni, więc podejrzewam co możesz mieć na myśli ;)

 

Ściskam Was! Chcecie to skorzystanie, nie to nie... Uważam, ze jak jest jakaś inicjatywa, z której można skorzystać to po prostu warto zwrócić na nią uwagę i tyle. ;)

 

Miłego! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×