Skocz do zawartości
Nerwica.com

Turbonapęd i jego gwałtowny spadek


mangiferaindica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

niech mi ktoś, być może z poziomu molekularnego tego, co dzieje się w przestrzeni międzysynaptycznej receptów serotoniny, wytłumaczy, jak to jest, że ja, z diagnozą depresyjno-lękową, miewam takie jakby nawet szaleńczej aktywności, jakbym ze trzy kawy sobie strzeliła, trwa to kilka godzin (najczęsciej wtedy sprzatam mieszkanie), a potem mam taki spadek, że jak usiądę, to mogę godzinę siedzieć bez ruchu.

 

Jak to u diabła działa?

 

No cholera, żeby ta energia się równomiernie rozkładała, a nie takie napady, jak moja kotka, gdy puszkę z żarciem zobaczy :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z danych, które tu nam Panienka naniosła mój zdrowy rozsądek odczytuje:

Użytkowniczka mangiferaindica prawdopodobnie jest nadpobudliwa psychoruchowo, stąd gdy lęk w nią uderza, musi rozładować swoje napięcie w ruchu. Źródło lęku przypuszczam, że nie zostało jeszcze zidentyfikowane ( w końcu mówi się, że lęk jest wtedy gdy nie znamy przyczyny), ale lęk ma tendencję żeby jakoś się z nas wydostać, napięcie musi być rozładowane. Przypuszczam, że jest jakaś forma ruchu którą lubisz, jakiś sport, który na ciebie uspokajająco. Im bardziej narasta lęk czy niepokój tym mocniejszą czujesz potrzebę jego wyładowania. Nakręca cię to ruchowo - stąd w tym wypadku kilka godzin sprzątania czy jazdy na rowerze itp. Potem jesteś zmęczona, wyczerpana, ale po intensywnym wysiłku zarówno fizycznym i jak i emocjonalnym kto zdrowy by nie potrzebował odpoczynku?

 

Aby energia równomiernie się rozkładała należy dążyć to poznania źródła lęku, uzmysłowić sobie mechanizmy którym ulegamy, ciężko pracować nad sobą aby wypracować w ciele harmonię. Tak to widzę, ale wiesz, sama walczę, ciągle się uczę jak być człowiekiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×