Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tablet


khaleesi

Rekomendowane odpowiedzi

Tablety mogą mieć wifi i / lub wbudowany modem 3g. Tablety, które mają wifi+3g są z reguły droższe. Jeśli masz w domu router i skonfigurowaną sieć bezprzewodową to możesz na tablecie korzystać w domu z internetu via wifi. Poza domem- jeżeli znajdziesz się akurat w zasięgu "wifi". A jak chcesz korzystać z 3g to musisz mieć umowę na internet mobilny/pakiety danych. Możesz też podłączyć zewnętrzny 3g przez przejściówkę usb otg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest kupno tableta z wbudowanym modemem, skoro piszesz ze masz mobilny net.

Wtedy karte sim wkładasz w tableta i jazda... chyba nie chcesz kupować po to aby uzywac go w domu mając łapka czy zwykłego kompa, hoojowo sie z tego pisze ...używam w szpitalu i sa chwile kiedy mam ochotę go jebnac za okno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, ech nie mam coś przekonania do laptopów. Wkurwiają mnie te co niby ma udawać myszkę mazie po tym i cięzko się przyzwyczaić a poza tym mam schizy,że to w zasadzie dwie blaszki i jak zaleje kawą czy wyleje mi się cokolwiek to dupa zbita.

A poza tym podobno nie są wytrzymałe i łatwo się psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, ech nie mam coś przekonania do laptopów. Wkurwiają mnie te co niby ma udawać myszkę mazie po tym i cięzko się przyzwyczaić a poza tym mam schizy,że to w zasadzie dwie blaszki i jak zaleje kawą czy wyleje mi się cokolwiek to dupa zbita.

A poza tym podobno nie są wytrzymałe i łatwo się psują.

Używam laptopa od 6lat/nigdy sie nie zjebał przez ten okres/ i nie wiem skad u Ciebie takie przekonanie ze sa mało wytrzymałe i psuja sie, wszystko sie psuje jak niewłaściwie jest użytkowane a jesli wkurwia touchpad zawsze można podpiąć zwykła myszkę.

Jesli boisz sie zalania czy upadku pomysł o czym takim..

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2732769.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, jeśli mogę Ci cos doradzić to lepiej postaw na lapka niż tableta. Ja kupiłam tableta, w dodatku 7 calowego, który skończył pod łóżkiem, bo jest tak nieporeczny, że denerwuje mnie korzystanie z niego podczas [przegladania stron internetowych. Jak już bardzo chcesz kupić tableta to nie bierz czasem 7 calowego, mojego moge jedynie uzyc do navi w aucie, nic poza tym, i najlepiej Samsunga z tych z sredniej półki, bo apple sa choelrnie drogie, choc najlepsze.

 

Naprawde na Twoim miejscu kupiłabym lapka jeśli chcesz uzywac do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie chcesz kupować po to aby uzywac go w domu mając łapka czy zwykłego kompa, hoojowo sie z tego pisze
Jak już bardzo chcesz kupić tableta to nie bierz czasem 7 calowego, mojego moge jedynie uzyc do navi w aucie, nic poza tym, i najlepiej Samsunga z tych z sredniej półki, bo apple sa choelrnie drogie, choc najlepsze.

 

Naprawde na Twoim miejscu kupiłabym lapka jeśli chcesz uzywac do internetu.

Wypowiem się jako posiadacz 7-calowego tabletu.

 

Po pierwsze, za 30-50 pln przerabia się tablet w laptopa, mianowicie dokupując etui z klawiaturą USB. To by było na tyle w kwestii "kijowo się na tym pisze".

 

Posiada zaś zdecydowaną przewagę nad laptopem mianowicie zawsze można go wyjąć z etui i mieć wygodny, poręczny czytnik ebooków. I do tego też głównie stosuję mój egzemplarz. Używam go właściwie tylko w domu, do czytania książek i pod tym względem uważam że jest to idealne urządzenie.

 

Jeśli masz zamiar używać tabletu tylko jako urządzenia "awaryjnego" do internetu, to jest to moim zdaniem bardzo sensowny zakup. Ja za swój zapłaciłem rok temu niecałe 250 zeta, więc nie wydaje się fortuny a zadanie spełnia. Oczywiście, są pewne wady - moja tanizna przy włączonym internecie wytrzymuje na baterii max 1,5 godziny więc do korzystania z netu przydaje się ładowarka w pobliżu. Ekran 7 cali jest całkiem OK jeśli chodzi o czytanie książek, choć do komiksów chętnie bym sobie sprawił 10 calowy. Do internetu "zastępczo" 7 cali też spisuje się OK. Niedługo zresztą będę sam sobie to coraz częściej udowadniał bo zaczyna się robić ciepło więc posiedzenia na balkonie z fajeczkiem, kawą i tabletem czas rozpocząć :)

 

Natomiast jeśli na urządzeniu "awaryjnym" chcesz pisać pracę magisterską, trzepać wykresy w Excelu, katować się fejsbukiem itd. to faktycznie albo laptop albo tablet z wyższej półki cenowej.

 

Co do internetu to mój ma wbudowane wi-fi co zdaje się zresztą być standardem w tabletach, modemy wewnętrzne i obsługa zewnętrznych to już kolejne dodatkowe koszta. Tyle że mi przykładowo w zupełności to wystarcza - jak mówiłem korzystam głównie w domu, a poza domem - zawsze można utworzyć sobie hot-spota z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tego gowna zwanym tabletem od paru miesiecy z przymusu (lapka rozwalilam) i mam ochote wywalic go za okno. Wiesza sie, zle sie pisze i nie spelnia innych moich oczekiwan to tyle. Na szczescie w sierpniu wezme lapka na raty bo juz dluzej nie wytrzymam z tym dziadostwem. Dobra zabawka dla dzieci, albo chwilowo do przegladania stron w necie, ale nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, i nie bolą Cie oczy od 7 calowego ekranu? bo ja po godzinie miałam juz dość.

Ani przez sekundę :shock: Czyta się na tym dużo lepiej niż z monitora, nie jestem w stanie poczytać ebooka na kompie dłużej jak kwadrans bo raz że oczy bolą a dwa że jest się skazanym na właściwie jedną pozycję, a z tabletem tak jak z książką można sobie dowolna jogę uprawiać aby odnaleźć najbardziej wygodne wygięcie ciała, czy to na krześle, czy to na podłodze :D

 

Jeśli chodzi o wizualia to prędzej przeszkadza mi mały kąt widzenia , co przy książkach nie jest problemem, ale jak np. chcę sobie postawić tablet na stole i puścić film do przygotowywania obiadu, to najczęściej wybieram stand-up'y i filmy dokumentalne, bo odchylenie głowy o kilka centymetrów powoduje że nie widać co się dzieje na ekranie - a w przypadku wymienionych właściwie najważniejszy jest dźwięk.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, ja mam 10,1 cala wiec jako navi to by smiesznie wygladalo :P Nigdy wiecej nie chce slyszec o tablecie, najgorzej zainwestowane pienadze. Poza tym nie lubie tez Androida, a wiekszosc tabletow wlasnie na tym systemie pracuje.

 

-- 10 kwi 2014, 15:15 --

 

deader, to jest jedyny plus, ze oczy nie bola przy korzystaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, to jest jedyny plus, ze oczy nie bola przy korzystaniu.

To nie jest jedyny plus, no chyba że się nie jest książkomanem, dla mnie w tym urządzeniu mogłoby nie być nic oprócz adobe readera a i tak byłbym mega zadowolony :D

 

deader, tak plusem jest to, że z nim można iść wszedzie, nawet do łóżka ;)

Do łóżka to chyba i laptopa da się bez bólu przytargać, ale tablet można zabrać nawet do kibla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, tez mam samsunga, wzielam w sieci i jeszcze rok umowy i splacania :/ Najgorzej sie z forum korzysta na tym bo zle sobie "pomacam" i otwiera sie nie ta strona albo temat ktory chcialam, do tego ciezko sie robi polskie litery wiec ich nie uzywam. A ch.uj z tym ciulstwem :twisted:

 

deader, jesli uzywasz tylko do czytania ebookow to jak najbardziej na plus, ja chce miec urzadzenie do przegladania stron, zeby szybko chodzilo, nie wieszalo sie co chwile itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×