Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hospitalizacja psychiatryczna- badania


yesseker

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jestem studentką III roku socjologii i piszę pracę licencjacką, której tytuł brzmi „Hospitalizacja psychiatryczna w biografiach indywidualnych”.

Poszukuję osób z Warszawy i okolic, mających za sobą doświadczenie pobytu w szpitalu psychiatrycznym (obojętnie, czy był to pobyt całodobowy, czy też dzienny), które zgodziłyby się wziąć udział w badaniach na ten temat, które realizuję w celu analizy ich wyników w mojej pracy- a konkretnie udzielić mi wywiadu. Jest to metoda indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI); wywiad taki trwa ok. 1 godz.

Główne kwestie/wątki poruszane w tej pracy to:

1. Życie społeczne w szpitalach psychiatrycznych (również na oddziałach psychiatrycznych w szpitalach ogólnych)- w tym relacje społeczne, sposoby radzenia sobie w specyficznej rzeczywistości, „szpitalna” codzienność;

2. Szpital psychiatryczny jako rodzaj instytucji totalnej- mechanizmy wywierania wpływu i kontroli, sposób organizacji życia wewnątrz szpitala;

3. Hospitalizacja psychiatryczna jako szczególny epizod w życiu, związany z chorobą psychiczną, jako zarówno przyczyna, jak i skutek innych doświadczeń, jej wpływ na biografię indywidualną;

4. Wizerunek choroby psychicznej, osoby z zaburzeniami psychicznymi i pacjenta (zarówno aktualnego, jak i byłego) szpitala psychiatrycznego w oczach samych pacjentów oraz ich otoczenia.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na adres mailowy: yoesseker@gmail.com . W odpowiedzi na wiadomość wyślę wszystkie dokładniejsze informacje dotyczące wywiadów.

Pozdrawiam.

Paulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yesseker, Hey Paulina...jestem zainteresowany Twoja propozycja.

Obecnie przebywam w szpitalu, tak wiec wiadomości mogłabyś miec z pierwszej reki a przy sprzyjających warunkach możliwe iz udałoby mi sie namówić na współpracę innych współtowarzyszy niedoli.

Wywiad przeprowadzasz osobiście, czy droga mailowa :?::smile: ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×