Skocz do zawartości
Nerwica.com

Parę problemów które niszczą życie. Pomocy.


HateMeToDeath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem 20-letnią studentką. Mam problemy które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować.

Odkąd pamiętam zawsze wydawałam się sobie dziwna. Inna niż wszyscy moi rówieśnicy, gorsza.. najgorsza we wszystkim. Nie potrafię ze sobą żyć. Nie podoba mi się mój wygląd i wiem że jeśli bym coś w nim zmieniło nadal byłoby tak samo bo ciągle byłabym sobą. Najlepiej się czuję gdy jestem taka jak inni. Gdy kogoś mimowolnie naśladuję. Czasami gubię się w tym kim tak na prawdę jestem. Do tego boję się kontaktów z innym ludźmi. Bardzo się stresuję gdy muszę gdzieś wyjść, nawet do sklepu. Boję się że mogę zrobić coś nie tak i inni pomyślą "co za idiotka", "co za pokraka" i że mnie wyśmieją.

Nienawidzę siebie, dlatego ciężko jest mi uwierzyć partnerowi w szczerość jego uczuć. Nie rozumiem jak można kochać kogoś kogo ja tak bardzo nienawidzę.

Nienawidzę się do tego stopnia że zaczęłam się okaleczać. Ciężko jest mi żyć ze sobą i nie wiem co mam zrobić (i czy w ogóle coś się da) by się poprawiło.

Jeżeli ktoś byłby chętny cokolwiek mi doradzić proszę o pomoc. I bez "hejtu" bo jakoś na to wrażliwa jestem a nie chce mieć kolejnego powodu do tego aby dalej twierdzić że jestem beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 20-letnia studentko!

Na tym forum znajdziesz sporo osób, które mają podobne problemy. Myślę, że napisanie tu, to już krok do przodu w pomaganiu sobie!

Jestem przekonana, że da się zrobić parę rzeczy, dzięki którym Twój stan się poprawi. Przede wszystkim polecam wizytę u psychiatry, bo warto poszukać pomocy u specjalisty.

Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes beznadziejna, tylko wrazliwa i na swoim punkcie drazliwa. To normalne, wiele osob tak odczuwa. Jezeli Ci to utrudnia zycie, moze warto wybrac sie na psychoterapie, zwalczyc te problemy. Bo tak nie jest, studiujesz, itd ale to trzeba zmienic swoje myslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj HateMeToDeath! Twoja niska samoocena może mieć różne przyczyny, dlatego najlepiej by było, gdybyś skonsultowała się ze specjalistą, by Cię zdiagnozował, a następnie zaproponował odpowiednie wsparcie - leki i/lub terapię. Wstydzisz się siebie, dlatego próbujesz udawać innych, sądząc, że "inni" są lepsi niż Ty, kiedy będziesz naturalna i spontaniczna. Stąd nakładanie masek, lęk przed kontaktami z ludźmi, niepewność, autoagresja. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, czujesz się źle, chcesz z kim porozmawiać o swoich emocjach, możesz skorzystać z telefonów zaufania, np. http://www.telefonzaufania.org.pl/ lub http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-112163.html. Pozwól sobie pomóc i pamiętaj, że nie jesteś sama! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×