Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja nerwico-depresja ;)


kuba666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i poszukuje jakiegoś wsparcia, gdyż borykam się z objawami nerwicowo-depresyjnymi ponad miesiąc i gdyby nie momenty, a czasem nawet dni w których jest lepiej nie wytrzymałbym tego życia. Mam dopiero 20 lat, dzisiaj czuję się od rana paskudnie i do tego jeszcze doszła grypa jak na złość;c Najgorszy jest niepokój i lęk, nie umiem sobie z tym radzić eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja mam 19 lat i od kilku lat moje tak samo ucieka. Nic z tym nie robię. To znaczy robię, kiedy jestem względnie szczęśliwa, a potem w okresie smutku wszystko rzucam. Myślałam kiedyś, może naiwnie, że to wszystko minie, gdy dorosnę, ale nie przechodzi, a tylko się nasila.

Mówisz, że są dni gdy jest lepiej. Może warto skupić się właśnie na tych momentach. Wtedy spróbować zrobić coś, co naprawdę sprawiało Ci kiedyś radość. Zrealizować się. Zająć swoją pasją.

Też ciągle mam lęki. Ale jeśli jest już dobrze staram się jak najefektywniej wykorzystać te momenty.

 

Wiem, że takie słowa od osoby, która i tak nie daje sobą przykładu, niewiele znaczą. Ale mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba666, tez w tym wieku miałem 1 napad lęku i nerwicy...ale wtedy nie miałem pojecia co to jest ...i strach ze wariuje

 

a potem wiele lat spokoju

wyjdziesz z tego spoko :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie kwestia wieku. Przejrzyj forum, na pewno znajdziesz tu wiele osób w Twoim wieku, młodszych i starszych. Każdy ma jakiś problem, więc to że masz 20 lat nic nie znaczy. Po prostu zdarza się, ale na pewno da się też jakoś z tego wyjść. Nie jesteś skazany na całe życie w depresji i lękach. Jeśli już chcesz z tego wyjść, jest dobrze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym takie coś przeżywać w okresie starczym;d Nie miałem pojęcia, że młodsze ode mnie osoby to też dotyka, też mam nadzieję że to wszystko przejdzie, będzie jak dawniej czyli stosunkowo niedawno;p zwłaszcza że zbliża się lato ehhh :?

 

Może Cię to pocieszy, ale dopiero we wrześniu będę miała 20 lat, a z depresją, nerwicą i do tego zaburzeniami żywienia męczyłam się z przerwami od 12-13 roku życia xD Także na luziku, dasz radę. Skoro ja zaczynam dawać, a dopiero niedawno podjęłam terapię (po tylu latach, które "przeciekły przez palce", to Ty tym bardziej! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×