Skocz do zawartości
Nerwica.com

GRUPY SAMOPOMOCY,STOWARZYSZENIA- OGŁOSZENIA


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie śpieszę Was poinformować, że na 99 % w poniedziałek 5 maja od godziny 17 do 19 odbędzie się I spotkanie nowej młodzieżowej grupy pod szyldem Stowarzyszenia "Razem pokonamy depresję", którą prowadzić będę ja.

 

Dla kogo skierowane jest to Stowarzyszenie ?

Dla osób do 30 roku życia , dla osób cierpiących na depresję, nerwicę , ludzi zagubionych w niełatwym świecie, w którym przyszło nam żyć, przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą i próbują walczyć z tym co im psychicznie doskwiera.

 

Nie jestem lekarzem, ani psychologiem, ale zależy mi aby taka grupa wsparcia z pozytywnym myśleniem w tle powstała, Aby powstało miejsce przyjazne z dobrą energią, gdzie będziesz mógł/ mogła porozmawiać o tym co Cię boli, znaleźć wyjście z mogło by się wydawać złej sytuacji.

 

Daję Wam swój czas, możliwość rozmowy, wyjścia z domu, zobaczenia dobrych stron życia, poczucie że będziesz potrzebny i wspólną walkę z tym co w Nas siedzi i nie daje normalnie funkcjonować.

 

Wiem co to znaczy jak świat traci barwy, kiedy nie wiadomo co ze sobą zrobić.

 

Nie zajmujemy się osobami agresywnymi i uzależnionymi od substancji alkoholowych czy używek, niestety nie posiadamy takiej wiedzy, ani kwalifikacji.

 

Na naszych spotkaniach alkohol i używki są zabronione. Zabroniona jest także krytyka i wynoszenie usłyszanych informacji w ramach Spotkań. Myślę, że nie jest to zbyt wygórowana cena za pierwszy krok ku lepszemu, ku zdrowiu i poczuciu się dobrze z samym sobą, we własnej skórze. Nie wejdę "z buciorami" w Twoje życie, ale mogę Ci pokazać, że rzeczywistość nie musi być szara, a poniedziałek nie musi być nie lubiany, że Twój los nie każdemu jest obojętny.

 

Poszukujemy także ludzi chętnych do wolontariackiej pomocy w Stowarzyszeniu. Jeśli zapytacie o korzyść, to nie koniecznie musi być ona finansowa, pomoc drugiemu człowiekowi uskrzydla i daje satysfakcję nieprzeliczoną na żadne pieniądze.

 

Spotkania odbędą się prawdopodobnie w Bazie Zbożowej w Kielcach. O każdej nowości będę informować zainteresowane osoby.

 

W oczekiwaniu na 5 maja z doskwierającym problemem natury psychicznej możecie dzwonić pod bezpłatny telefon zaufania, gdzie porady udzieli Wam Pani Psycholog Natalia Wójcik.

Dzwonić można w następujące dni :poniedziałek 17-19

wtorek i piątek od godziny 16-18

 

pod numerem telefonu 41 367-65-28

 

Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi Stowarzyszenia zapraszam do korespondencji e-mailowej gdzie udzielę odpowiedzi na pytania.

 

klau19ck@wp.pl

 

-- 30 kwi 2014, 13:21 --

 

Zmiana organizacyjna Stowarzyszenia do Walki z Depresją

 

 

Zapraszam serdecznie osoby chcące uczestniczyć w młodej grupie Stowarzyszenia do walki z depresją . Początkowo działać będziemy przy grupie starszych , a co drugi tydzień w osobnej sali. W miarę powiększenia się grupy mamy możliwość zmiany miejsca spotkań. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestniczenia w spotkaniach osoby które potrzebują wsparcia emocjonalnego , rozmowy, mają chęć wspólnie z nami tworzyć ciekawą inicjatywę.

 

Na spotkania zapraszam w każdą środę o godzinie 15:30 do Klubu Seniora przy ul św. Stanisława Kostki 4a (osiedle KSM)

 

Pamiętajcie depresja i nerwica nie pytają o wiek ! Razem możemy pokonać depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadając na czacie wpadłem na pomysł zrobienia miejskiej grupki. Widzę potrzebę, by ludzie wzajemnie rozumiejący swoje problemy mogli po prostu się umówić i pogadać. Zbieram więc chętnych (już 3 osoby są) na cykliczne spotkania w Szczecinie, kto chętny??? Zapraszam do deklarowania się. Być może uda mi się zgodzić młoda terapeutkę (nie wiem czy nie trzeba będzie zrzucić się parę zł na takie spotkanie) - zobaczymy jakie będzie zapotrzebowanie / opinie, wasze zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DARMOWA GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA DLA OSÓB Z ZABURZENIEM OBSESYJNO-KOMPULSYJNYM (OCD,tzw. nerwica natręctw)

 

Zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie wsparcia i psychoedukacyjnej dla osób cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD, dawniej tzw. nerwica natręctw), która rusza od października br. – już teraz ogłaszamy nabór dla wszystkich chętnych, a od jesieni zapraszamy na spotkania – prosimy o wcześniejszy kontakt!

 

Uczestnicy będą mieli możliwość m.in:

- dowiedzenia się więcej na temat objawów, mechanizmów i sposobów leczenia OCD

- otrzymania wsparcia emocjonalnego

- przepracowania negatywnych emocji

- poszerzenia sieci kontaktów społecznych

- podzielenia się doświadczeniami związanymi z OCD

- poszukiwania wspólnych rozwiązań w trudnych sytuacjach i radzenia sobie z objawami na co dzień.

 

Psycholodzy prowadzący grupę nie są jej liderami, ich zadaniem jest służenie wiedzą na temat mechanizmów psychologicznych, udzielanie wsparcia uczestnikom spotkań oraz informowanie o możliwościach otrzymania specjalistycznej pomocy.

Spotkania grup wsparcia nie są terapią grupową.

 

Telefon: 732 632 263

 

www.centrum-poznawcze.pl

 

E-mail: info@centrum-poznawcze.pl lub zakładka: KONTAKT.

 

UWAGA! Aby grupa ruszyła, musi zgłosić się minimum 5-6 chętnych osób.

 

Zapraszamy serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Drogi Forowiczu.

Dziś jestem tu po raz pierwszy jako prawowity członek społeczności. Oczywiście jak część z Was wolałabym należeć do społeczności pt. "wszystko mogę i nic mi nie jest". Życie wyznacza czasami inne ścieżki. Od pięciu lat leczę się farmakologicznie na stany depresyjne i lękowe. Wydarzenia z ostatniego roku pogłębiły moje dolegliwości do tego stopnia, że nie byłam w stanie przez 3 miesiące wstać z łóżka bez zewnętrznego impulsu (czyt. rodzina). Dziś mam zwiększoną dawkę leków i intensywną terapię w szpitalu. Jest coraz lepiej. A ja wierzę, że pokonam tę malarię XXIw

Ale nie o tym chciałam pisać.

Kiedy w styczniu miałam już na tyle siły aby prosić o pomoc, ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłam żadnego stowarzyszenia, grupy wsparcia itp. dla osób z depresją.

To ogromnie mnie zaskoczyło, biorąc pod uwagę, że ok 30% populacji zmaga się ze stanami depresyjnymi.

Dlatego też wspólnie z koleżanką (która ma podobną historię do mojej) postanowiłyśmy założyć stowarzyszenie które miałoby pomagać w powrocie do życia w społeczeństwie, rodzinie oraz zawodowego.

Serdecznie zapraszam Cię do udziału w tym projekcie. Może dziś już widzisz sens we wzajemnej pomocy a może go nie widzisz ale nie masz nic do stracenia, a może po prostu brakuje Ci siły. Jeżeli odzyskałeś siły, podziel się tym z innymi. Jeżeli możesz pomóc jako ekspert, dołącz i daj się poznać z najlepszej strony. Stwórzmy wspólnie miejsce gdzie można po prostu się wygadać ale też poćwiczyć, odkryć talent, uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez lekarzy i psychologów, nawet znaleźć pomoc prawną w sytuacji rozwodu czy alimentów, uzyskać pomoc w znalezieniu pracy.

Liczę na Twój udział.

Jeżeli brakuje Ci jeszcze informacji lub już wiesz jaką decyzję podjąć proszę o kontakt na adres email : excineribus@wp.pl.

Liczę na Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na bezpłatne konsultacje psychologiczne, psychoterapeutyczne dla DDA i nie tylko.

 

W ramach oferty: jedno - dwa spotkania 50 minutowe o charakterze konsultacyjnym.

Jeżeli:

• dręczy Cię niskie poczucie własnej wartości, poczucie winy, lęk

• masz poczucie braku perspektyw, beznadziei, wewnętrznej pustki, smutku

• uciekasz od życia w wirtualny świat, uzależnienie, pracę

• trudno Ci się cieszyć z prostych, codziennych spraw, odczuwać radość i zadowolenie z siebie

• trudno Ci nawiązać bliskie, intymne relacje z innymi, zaufać, czujesz się samotny, inny

• czujesz bezradność, zagubienie w nowej, kryzysowej sytuacji

• chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie

Podczas konsultacji możesz sprawdzić, doświadczyć i dowiedzieć się:

• jak wyglądają spotkania z psychologiem, na czy polega psychoterapia, i jakiej formy pomocy potrzebujesz

• miejscach, specjalistach, różnych sposobach pracy terapeutycznej. Mogę pomóc wybrać Ci, skuteczne i adekwatne, do zgłaszanego problemu, sposoby jego rozwiązania

• z jakiego rodzaju pomocy, wsparcia możesz najlepiej skorzystać

• jakie jest źródło doświadczanych trudności i jakie są sposoby na trwałą zmianę

• jakie kroki i decyzje możesz podjąć, aby zmienić swoje życie

 

Zapraszam na jedno - dwa spotkania konsultacyjne. Czas trwania - 50 minut. Jedyna opłata to 15zł, za jedną konsultację, za wynajęcie gabinetu.

Zapisy: Telefon: 692-910-866; mail: terapiadda@op.pl

 

Miejsce: Stowarzyszenie Od-Do, Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 5 kl. II domofon 9.

 

Nazywam się Zbigniew Kołakowski. Mam 37 lat. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, edukatorem seksualnym i trenerem. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) i dorosłymi pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych. Jako trener - od 2013 roku przeprowadziłem ponad 400h warsztatów, szkoleń i treningów dla osób dorosłych. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy, jako psycholog szkolny, z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a także pochodzącą z rodzin dysfunkcyjnych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, zapraszam na strony: www.terapiadda.pl oraz www.od-do.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i zapraszam na konsultacje, terapię indywidualną osoby, które:

• rozpoznają u siebie syndrom DDA/DDD

• współuzależnione

• uzależnione od substancji psychoaktywnych, pracy, komputera

• poszukują wsparcia w trudnej, kryzysowej sytuacji życiowej: rodzinnej, zawodowej

• doświadczają żalu po stracie np. bliskiej osoby

• zainteresowane są własnym rozwojem, zrozumieniem siebie

 

Zbyszek Kołakowski – psycholog, pedagog, edukator seksualny, terapeuta specjalizujący się w pracy z DDA.

Zapraszam na stronę: http://www.terapiadda.pl

e-mail: terapiadda@op.pl

telefon: 692 910 866

 

Konsultacje i terapię prowadzę w:

Stowarzyszenie OD-DO, Warszawa, ul Siedmiogrodzka 5 kl.II, domofon 9

Pracownia na Uboczu – Psychologiczna Pracownia Konsultacyjno – Wychowawcza Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Warszawa, ul Na Uboczu 22, tel. 22 6486175 lub kontakt bezpośredni: 692910866

dyżur: środy 15.30 – 20.30 – po wcześniejszym umówieniu

Zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 lata i mam depresję, nerwicę oraz stany lękowe.
Całkiem niedawno utworzyłem swoją prywatną grupę na fb, (być może powstanie też na messenger) dla osób cierpiących na choroby psychiczne takie jak depresja, nerwica czy stany lękowe.
Celem tej grupy będzie dzielenie się problemami, wzajemnym wspieraniem siebie i wzajemną pomocą. Można będzie też umawiać rozmowy grupowe na skype o wcześniej ustalonej porze, a my z Lublina i okolic, będziemy też mogli spotykać się na żywo, wcześniej ustalając miejsce i czas spotkania 😉

Chciałbym zebrać możliwie jak najwięcej takich osób potrzebujących pomocy, szczególnie tych na skraju psychicznego wyczerpania.

Grupa szczególnie skierowana do osób z Lublina, ale nie tylko (dla osób z Lublina i okolic będzie możliwość spotkania osobistego).

Ważne! Grupa na fb jest tajna, co oznacza pełną dyskrecję (Nikt z naszych znajomych nie będzie miał możliwości zobaczyć, iż do niej należymy czy w ogóle dowiedzieć się o jej istnieniu bez nas).

Chętnych proszę o napisanie na mój mail: kocurr918@gmail.com

Edytowane przez kocurr918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×