Skocz do zawartości
Nerwica.com

GRUPY SAMOPOMOCY,STOWARZYSZENIA- OGŁOSZENIA


Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję. Wielu z nas potrzebuje psychoterapii lub po prostu wsparcia na codzień. Wiemy ile kosztują terapie i nie każdego a raczej mało kogo teraz na to stać. Moja propozycja jest taka. By znaleźć kogoś takiego, z kim możemy dzielić się naszymi problemami i jak z przyjacielem móc o tym porozmawiać. Czasami ktoś inny widzi nasze problemy zupełnie inaczej. Ja np umiem komuś pomóc, sama sobie niekoniecznie. Jeśli ktoś ma podobnie, można sobie pomóc na wzajem. Taka terapia przyjacielska indywidualna. Jeśli ktoś by zechciał spróbować, piszcie na pw. Bo wzajemna rozmowa czasami bardzo pomaga drugiemu człowiekowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie INTRO we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości w ramach projektu "Do Pełni Sił" oferuje bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną i socjalną.

Projekt "Do Pełni Sił" dofinansowany z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowany jest do wszystkich osób, które doświadczyły: (niezależnie od tego, czy sprawa została zgłoszona do organów ścigania) oszustwa, kradzieży, uszkodzenia mienia, rozboju, przywłaszczenia, porzucenia, uprowadzenia, znęcania się, uchylania się od alimentów, gróźb karalnych, handlu ludźmi, pozbawienia wolności, stalkingu, uszkodzenia ciała, pobicia, nieumyślnego spowodowania śmierci, zabójstwa kazirodztwa, obcowania z nieletnim, nadużycia zależności, gwałtu, przemocy domowej, przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej, materialnej katastrofy komunikacyjnej

 

Więcej informacji pod adresem: http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr=92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie od listopada w Kielcach powstała grupa ludzi walczący z depresją i walczących o własne szczęście i nowe ja . Zapraszam wszystkich potrzebujących pomocy i/lub chcących pomóc innym . Spotykamy się w każdą środę o godzinie 15.30 przy ulicy św. Stanisława Kostki 4A . Zmieńmy szarą rzeczywistość w kolorowe morze możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stworzyłam wątek dla osób zakładających grupy samopomocy i poszukujących zainteresowanych dzieleniem się swoimi doświadczeniami w aktywnej walce z chorobą.

 

Tutaj możecie zamieścić swoje ogłoszenia.

 

 

Oto moje :D

POSZUKUJE OSÓB W WARSZAWIE, MAJĄCYCH PROBLEM Z LĘKIEM I STRACHEM etc.

 

Jetem osobą, która po wielu latach uporała się w znaczącym stopniu ze swoim problemem i to w stosunkowo krótkim czasie (ale nie będę się tutaj rozpisywać o szczegółach mojej historii ;) ). Na chwilę obecną pragnę wyjść poza autoterapię i stworzyć grupę samopomocową aby pogłębić jeszcze bardziej efekty, które udało mi się uzyskać.

 

Metoda na która wreszcie trafiłam po wielu latach (nieskutecznych terapii w gabinetach psychologicznych) została opisana w książce "Pokonać Lęki i Fobie" J. Bemis i A. Barrada. Polecam ją wszystkim osobom zmagającym się ze stresem, niezależnie od jego pochodzenia. Książka jest bazą na kanwie której będą prowadzone spotkania i zapoznanie się z jej lekturą będzie warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w spotkaniach (Opis funkcjonowania przebiegu takiego spotkania opisany jest również w tejże książce).

 

Cele grupy:

1) Dodawanie otuchy i wsparcia członkom grupy.

2)Dzielenie się wiedzą na temat STRATEGII ułatwijących opanowanie niepokoju, stresu, napadów paniki lub innych emocji uniemożliwiających normalne funkcjonowanie oraz TECHNIK umozliwiających zaprzestania stosowania uników przed życiem.

3) Niesienie nadziei na powrót do zdrowia.

 

Spotkania: Raz na tydzień

Miejsce: Do ustalenia, wynajęta sala lub prywatne mieszkanie

Płatność: ewentualny koszt wynajmu sali

 

Wybaczcie, że się nie rozpisuję ale myślę że jeżeli do kogoś ma to przemówić to już tak się zadziało.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ! Można się odzywać na prv ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze tak. Ta, na ktora ja uczeszczalam nie dzialala pod konkretnym szyldem, na zajeciach nie przepracowywalismy programowo konkretnych problemow, ale kazdy wnosil przezycia z minionego tygodnia. Na sali obecnych bylo dwoch terapeutow i jeden doszkalajacy sie. Sporo dobrego daje takie miejsce. Szkoda, ze warunki w jakich zyje sie diametralnie zmienily, bo chetnie wpadlabym uslyszec, co u nich. Trudno mi sie pisze, bo czuje silne nekrecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram sobie minimalnie pomagać nawet jak nie mam warunków: tu troszeczkę, tam milimetr i okazuje się zaraz że jestem dość do przodu.. Dlatego np. dałam sama ogłoszenie. Najwyżej się nie uda ale przynajmniej odkryłam "zaburzone "forum ;)

 

Może jednak uda Ci się skontaktować z nimi.. nie wiem jaka sytuacja ale warto rozważyć coś z kilku stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałabym krok po kroku stworzyć grupę wsparcia dla ludzi młodych, jak myślicie czy to się przyjmie u nas w Kielcach? Potrzebowałabym ludzi do stworzenia jakiejś grupy nawet zamkniętej na facebooku czy gdzieś indziej ? Sama potrzebuje pomocy i chciałabym dać coś z siebie innym. Początkowo mogłoby się to odbywać online,a później jakieś może spotkania i wspólne pomysły. Zawsze chciałam stworzyć coś takiego jeśli ktoś byłby chętny to piszcie tutaj pod postem a najlepiej na e-mail który sprawdzam każdego dnia. Bardzo bym prosiła abyście się wypowiadali na ten temat , krytyka jest mile widziana. Mój e-mail pierwszy_krok@onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Piszę do Was ponieważ sama zmagam się od 2 lat z depresją i poszukuje osób z Wrocławia, które chciałyby ze mną chodzić na nieodpłatną grupę Depresantów/"Nerwików". Takie grupy istnieja w innych miastach (w Warszawie nawet 4) ale nie ma takiej we Wrocławiu. Poznałam w tamtym roku kobiete z Warszawy, która mogłaby nam pomoc, przekazac jakies wskazówki. Znam też terapeute który kiedys wstepnie zgodzil sie na uruchomienie takiej grupy. Gdyby zebralo sie pare osób to moglibysmy sobie pomóc.

 

dajcie znać, sama juz nie wiem co mam ze soba robic a to jest jedno z wyjsc, ktore wydaje mi sie rozsadne...

 

pozdrawiam Was i tulę mocno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×