Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem w obłędzie?


Zed Dahmer

Rekomendowane odpowiedzi

cześć :papa: przepraszam, przyznaję się,że nie przeczytałam wszystkiego bo nie mam głowy do tak długiego tekstu :oops: ale na pewno przeczytam, na razie się witam tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to obłęd? Nie mnie oceniać.

 

Cześć, dobrze że to napisałeś. Przeczytaj swój post kilkakrotnie. Możliwe, że znajdziesz we własnych słowach ową odpowiedz.

 

Śpij. Po prostu, zmęcz się i śpij. Jeśli te, hm, omamy nie znikną (które są odbiciem Twojego umysłu) nie znikną to wtedy skontaktuj się z lekarzem psychiatrą. Wyjaśnij do końca sytuację z ex, niech Cię to już nie dręczy.

 

Piątka Chaotyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dopadła cię depresja lękowa. Ewentualnie same zaburzenia lękowe bez depresji. Wskazana wizyta u psychologa+ psychiatra, poproś też aby zrobiono ci testy na zaburzenia psychiczne celem diagnozy. W depresji zdarza się być rozdrażnionym, można mieć dysforie, anhedonie, brak checi do zycia, nic cie nie cieszy nic nie daje ci zadowolenia, radości, malo co cie interesuje , zycie stracilo sens itp. Można byc sennym , zmeczonym, nie miec apetytu itp itd.

 

"... stanąłem jak wryty przed lustrem, widziałem tylko kontury swojego rozmazanego odbicia" - możesz to rozwinąć? W zaburzeniach lękowych tak właśnie jest że się czuje niepokój, strach bez powodu. NiIe ma żadnego zagrożenia a człowiek sie boi. Z wyczerpania dostales tego lęku, bo za malo spales, a wczesniej za duzo. Możliwe też żę masz Chorobe afektywna dwubiegunowa - depresja-mania -> zalezy jak sie wtedy czules jak spales po 2 godziny na dobe - czy miales duzo energi i byles wtedy jak na jakims dopingu czy nie.

 

Możesz sobie zrobić test na depresje: http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1

 

-- 25 mar 2014, 21:10 --

 

Czy to obłęd? Nie mnie oceniać.

Jeśli te, hm, omamy nie znikną (które są odbiciem Twojego umysłu)

 

Kolega nie pisał o żadnych omamach. Oamamy to są w schizofreni jak ktoś ma halucynacje zwrokowe - widzi coś co nie istnieje i nikt inny tego nie widzi albo slyszy jakieś dźwieki - halucynacje sluchowe, albo czuje zapachy ktorych nie ma itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to obłęd? Nie mnie oceniać.

Jeśli te, hm, omamy nie znikną (które są odbiciem Twojego umysłu)

 

Kolega nie pisał o żadnych omamach. Oamamy to są w schizofreni jak ktoś ma halucynacje zwrokowe - widzi coś co nie istnieje i nikt inny tego nie widzi albo slyszy jakieś dźwieki - halucynacje sluchowe, albo czuje zapachy ktorych nie ma itp.

 

O, mnie karcisz za możliwe błędne sformułowanie symptomu, a sam kreujesz diagnozę /choroba dwubiegnunowa/, /depresja lękowa/ po garstce objawów.

 

Doprawdy jeśli widział sam zarys czyli nie to co powinnien w pełni dodając jeszcze problemy z "czystym" wzrokiem to chyba określenie "omam" nie jest bezzasadne drogi Użytkowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dopadła cię depresja lękowa. Ewentualnie same zaburzenia lękowe bez depresji. Wskazana wizyta u psychologa+ psychiatra, poproś też aby zrobiono ci testy na zaburzenia psychiczne celem diagnozy. W depresji zdarza się być rozdrażnionym, można mieć dysforie, anhedonie, brak checi do zycia, nic cie nie cieszy nic nie daje ci zadowolenia, radości, malo co cie interesuje , zycie stracilo sens itp. Można byc sennym , zmeczonym, nie miec apetytu itp itd.

 

"... stanąłem jak wryty przed lustrem, widziałem tylko kontury swojego rozmazanego odbicia" - możesz to rozwinąć? W zaburzeniach lękowych tak właśnie jest że się czuje niepokój, strach bez powodu. NiIe ma żadnego zagrożenia a człowiek sie boi. Z wyczerpania dostales tego lęku, bo za malo spales, a wczesniej za duzo. Możliwe też żę masz Chorobe afektywna dwubiegunowa - depresja-mania -> zalezy jak sie wtedy czules jak spales po 2 godziny na dobe - czy miales duzo energi i byles wtedy jak na jakims dopingu czy nie.

 

Możesz sobie zrobić test na depresje: http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1

 

-- 25 mar 2014, 21:10 --

 

Czy to obłęd? Nie mnie oceniać.

Jeśli te, hm, omamy nie znikną (które są odbiciem Twojego umysłu)

 

Kolega nie pisał o żadnych omamach. Oamamy to są w schizofreni jak ktoś ma halucynacje zwrokowe - widzi coś co nie istnieje i nikt inny tego nie widzi albo slyszy jakieś dźwieki - halucynacje sluchowe, albo czuje zapachy ktorych nie ma itp.

Co do tego odbicia, poszedłem w nocy zrobić sobie coś do jedzenia, spojrzałem w lustro i przestraszyłem się swojej postaci, wydawała się nieludzka, przeraziła mnie było to same kontury, plus mam taką wadę wzroku iż widzę tak jakby śnieżył mi obraz, konkretnie to-http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Anieg_optyczny

Co do wakacji, miałem mnóstwo energii pośrodku, najmniej po obudzeniu oraz po jakichś 10-15 godzinach, potem znowu odzyskiwałem siły, praktycznie całe wakacje piłem 1-2 energetyki na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×