Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szkoła Policealna - Prosze o rade!


piterotr

Rekomendowane odpowiedzi

W erze, gdzie magistrzy roboty nie mają, szkoła policealna niewiele daje. Może ew fryzjerstwo czy kosmetyka, chociaż i tak aby się jakoś wybić trzeba do tego stos dodatkowych kursów.

 

Pomijając fakt , że do takich szkół zazwyczaj chodzą osoby bez matury, bez perspektyw, nie zainteresowane nauką, niewiedzące co dalej. Ja skończyłam informatykę i hotelarstwo, jako dodatek do moich studiów i... byłam rozczarowana. Każdy zdawał, co drugi nic nie robił, na lekcjach chaos i mam poważne podejrzenia że min 1/3 była chociaż w stopniu lekkim uposledzona umysłowo, przez co poziom nie powalał.

 

Oczywiście może gdzieś indziej jest inaczej, ja z niektórych zajęć też co nieco wyciągnęłam, więc nie chcę tylko krytykować, ale jestem naprawdę rozczarowana. Kogo zainteresował temat - szedł po szkole na studia związane z tą samą dziedziną, bo po szkole policealnej nic go nie czekało. Jak nie - dostawał papier i wracał do nic nierobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dusiorek, ja jestem po kosmetyce , więc na prace też marna szansa , dlatego w przyszłości myślę o swojej firmie :)

 

Dlaczego twierdzisz , że do policealnych chodzą osoby które są bez perspektyw, nie zainteresowane nauką , to śmieszne , wybacz , ale w porównaniu z panią mg. kosmetologi mam większą wiedzą niż ona , nie zakładaj z góry , że takie osoby sa mnie warte od osób ze skończonymi studiami , bo w tym momencie poczułam się obrażona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to dobra alternatywa bo jest wiele zawodow gdzie sie liczy praktyka i zdolnosci nabyte podczas niej a nie sama sucha uniwersytecka teoria

 

dokładnie , więc logiczne jest to , że pracodawca weźmie po uwagę osobe która ma np. jakaś tam praktykę niż studenta który zna tylko suche fakty ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvijet, nie slyszalam niczego o likwidowaniu farmacji...

Co do tego czy warto... Koncze drugi kierunek w szkole policealnej i pracy ani widu, ani słychu... Mnie sie wydaje, ze zawsze to lepiej isc conajmniej na tego licencjata mimo tego, ze faktycznie wiedza PRAKTYCZNA zdobyta podczas nauki w szkole policealnej, a na studiach jest nieporownywalna. Ja mam zamiar isc w przyszlym zrobic licencjata jesli ogarne swoje zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, zresztą żeby zrobić paznokcie nie trzeba kończyć szkoły , tylko kursy :)

 

Wiadomo , że ja mam ograniczenia , bo nie mogę np. ostrzykiwać kwasem hialuronowym , ani robić zabiegów w użyciem laseru typu fraxel , ale od tego są szkolenia wiec , nie widzę też przeszkód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz , że do policealnych chodzą osoby które są bez perspektyw, nie zainteresowane nauką , to śmieszne , wybacz , ale w porównaniu z panią mg. kosmetologi mam większą wiedzą niż ona , nie zakładaj z góry , że takie osoby sa mnie warte od osób ze skończonymi studiami , bo w tym momencie poczułam się obrażona ...

Pisałam o swoich doświadczeniach i kluczowe w tym wszystkim było:

Oczywiście może gdzieś indziej jest inaczej, ja z niektórych zajęć też co nieco wyciągnęłam, więc nie chcę tylko krytykować, ale jestem naprawdę rozczarowana.
Fajnie że trafiłaś lepiej niż ja ale na jakim kierunku nie wylądowałam, czy jak szukałam innych szkół policealnych trafiałam na osoby takie, nie inne. Moja matka też korzystała z jeszcze innej szkoły i szybko uciekła ;).

 

piterotr no dokładnie ja po studiach sama nie wiem jakie mam szanse na pracę w zawodzie. Na w miarę dobrą prace ok mozliwe że trafię ale na 85% nie będzie to to, co chciałabym robić, przynajmniej dopóki nie pokończę kosmicznie drogich kursów o ile będzie miało sens szukanie pracy od zera po 30tce ^^. Uważam, że jednak przez tą sytuację w naszym kraju szkoły policealne niestety licza sie jeszcze mniej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad rachunkowością, administracją, ale intuicja podpowiada mi, że po tym też są marne szanse Łapa, ty jesteś w trakcie nauki, ale czy jest ktoś kto ukonczyl Rachunkowość lub administracje??

 

kupmitrumne, Dusiorek ma trochę racji ;) Może nie każdy i pewnie też zależy od samej szkoly. Ale sam robie teraz liceum zaocznie i widze, że ludzie mają różne podejścia. Są tacy, którzy są na wszystkich zajęciach i coś robią w domu, a są tacy którzy pojawią się raz na dwa miesiące i jeszcze nic nie potrafią. Bo przecież płącą za szkołe więc zdać muszą i nie ma zmiłuj... Jak dla mnie to kwestia poziomu szkoly. Mam nadzieje, że trafie na taką, która będzie coś od nas wymagać.

 

A tak na marginesie to masaż by się przydał :D I co możesz poradzić na czerwoną cere? Bardzo często się czerwieni powodów nawet nie znam konkretnych, brak jakiejś witaminy czy co?

 

-- 18 mar 2014, 21:48 --

 

tahela, też w tym jest dużo racji.

Ja już sam nie wiem na czym przystanąć.. Ale chyba i tak w mojej obecnej sytuacji to będzie najlepsze wyjście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i przypominam że na samym poczatku zaznaczyłam że kosmetyka, czy fryzjerstwo to nieco inna sprawa :P

Jak w sumie ogólnie takie zawody typu hydraulik stolarz, krawiec, projektant mody, kucharz. Mało kto wówczas patrzy na dyplomy i ciągle jest na to popyt. Trzeba miec umiejętności i móc sie przepchac jak to pisze tahela.

 

Ale jak ktoś wybiera kierunek np informatykę, jak mądra ja :P gdzie masa informatyków inżynierów jest bez pracy to nie ma co liczyć że ooo nagle mnie przyjmą na specjalistę ;P

 

Rachunkowość też już jest nieco mocno obstawiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×