Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwna sytuacja...?!


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to, że dzięki Wam mnie samej udaje się rozwiązywać niektóre problemy i wątpliwości, postanowiłam poszukać pomocy w sprawie mojej przyjaciółki. Sytuacja jest strasznie creepy i skomplikowana moim zdaniem, ale znając życie na pewno ktoś z Was choć małą radę podrzuci.:)

Tydzień temu kumpela pojechała w odwiedziny do rodziców, bo ze względu na studia w innym mieście wynajmuje pokój ze współlokatorką i wpada do nich co kilka tygodni mniej więcej. Razem z rodzicami mieszka jej siostra z mężem. Od jakiegoś czasu jej szwagier zaczął pisać do niej nieco dziwne teksty na komunikatorze na FB i podpytywać, kiedy przyjedzie itd. Jakoś szczególnie nie zwracało to jej uwagi do ostatniej wizyty. Kumpela siedziała sobie wieczorem w pokoju u rodziców w domu, kiedy nagle dostrzegła dziwne miganie. Okazało się, że w futerale na telefon komórkowy który wisiał na szafce znajduje się telefon szwagra z opcją nagrywania....Przerażona przejrzała filmiki i okazało się, że jest na nich ona nie tylko w pokoju ale również np. naga w łazience, w wannie itd. Dodam, że jest bardzo atrakcyjną dziewczyną. Szwagier i siostra już spali a ona z samego rana nie mogła z nim porozmawiać więc przerażona zadzwoniła tego samego dnia do mnie już od siebie z domu i mi o tym opowiedziała. Dodam, że jest osobą dość twardo stąpającą po ziemi i cała sytuacja ją przeraża. Nie wie też co zrobić, boi się porozmawiać ze szwagrem a mamie lub siostrze również nie chce nic mówić, bo rodzicielka może zrobić aferę a siostra wiadomo...Pomimo szczerych chęci nie potrafiłam w żaden sposób jej pomóc dlatego postanowiłam poprosić o pomoc Was :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, dokładnie! Dla mnie to jest niesamowicie obrzydliwe i nawet trudno mi sobie wyobrazić jak ona się czuła. :shock:

Z tego co mówiła oni w sensie siostra i szwagier sprawiają wrażenie takiej bardzo kochającej się pary, która wiecznie jest do siebie przyklejona i cały czas wszystko robią razem. Nawet kiedy jest u rodziców ciężko jest jej porozmawiać z nim twarzą w twarz na osobności, bo ciągle ktoś z rodziny się przewija lub jego żona siedzi z nim. Z racji tego, że mieszkają z rodzicami zajmują jeden pokój. Chyba, że mu to napisze lub porozmawia z nim przez telefon, boi się też tego, że on się wyprze i zrobi z niej wariatkę...

 

A zapomniałam napisać, że po tej całej sytuacji skasowała te filmiki i telefon zostawiła w tym samym miejscu w którym go znalazła...Może koleś zrozumie...Tylko pytanie czy coś ma robić dalej. Powiedzieć komuś rodzicom? O siostrze już nie mówię. Ale chodzi o to czy to się nie będzie powtarzało lub/i czy nie robi takich dziwnych rzeczy z innymi kobietami. Najgorsze, jest to że znam gościa, co prawda tylko kilka razy go widziałam ale sprawia wrażenie całkowicie normalnego... :shock::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze moglo by dojsc do roztrzelania poslanca gdyby zdecydowala sie o tym porozmawiac z rodzina. Rozmowa ze szwagrem tez raczej nic nie da, bo wyprze sie wszystkiego i to jeszcze z niej zrobi wariatke, ze sama nagrywala sie na telefon i mu to wysylala.

 

Chyba nie ma jedynego slusznego wyjscia z tej sytuacji. Kazde niesie za soba konsekwencje i to spore..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa ze szwagrem tez raczej nic nie da, bo wyprze sie wszystkiego i to jeszcze z niej zrobi wariatke, ze sama nagrywala sie na telefon i mu to wysylala.

 

Chyba tego najbardziej się boi.

 

Mój mały rozumek tego nie ogarnia i trudno mi znaleźć jakikolwiek sposób, żeby jej pomóc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenada..... Jak mógłby zaprzeczyć w rozmowie w 4 oczy?

To jak udawanie "to nie ja puściłem bąka" w sytuacji gdy w aucie znajdują się tylko dwie osoby. Prawda jest oczywista dla jednego i drugiego. Chyba, ze typ ze strachu zacznie świrować i pierwszy oskarży publicznie ofiarę, a w takim przypadku nie powinna sie niczego bać, tylko mając czyste sumienie, nie szczypiąc się z nim powiedzieć wszystkim prawdę.

Kwas i tak pozostanie na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kasowanie tych dowodów było strasznie głupie, a pierwsze co powinna zrobić to iść do rodziców. Jakby nie patrzeć tylko oni nie są stroną w tym konflikcie, bo siostra mogłaby trzymać wersję swojego męża.

Teraz kiedy nie ma dowodów, zostaje tylko unikać tego zboczeńca. Gdyby ewentualnie ktoś się spytał czemu ona to robi, to można walnąć prosto z mostu. Z własną inicjatywą już nie ma co wychodzić, bo bez dowodów, może to wyglądać na próbę fałszywego oskrażenia tego gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja rzeczywiście wygląda na patową. Chyba rzeczywiście w tej sytuacji pozostaje tylko unikanie gościa. Chociaż z drugiej strony, może się poczuć w ten sposób całkowicie bezkarny. Jeśli chodzi o wplatanie rodziców w całą sprawę to sądzę, że nawet jesli nie miałaby dowodu w postaci filmiku to i tak byliby bardziej skłonni uwierzyć jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, :shock: właśnie! Gdyby się nagle okazało, że np. brat mojego męża mnie podgląda nagrywa itp. to zrobiłabym wojnę jak cholera z tym, że on akurat jest kawalerem więc to zupełnie inna sytuacja i mogłabym sobie na to pozwolić...Ale na samą myśl chce mi się rzygać dosadnie mówiąc. Rodzina to rodzina, to taka samo jakby brat mnie nagrywał. :evil:

 

 

1234qwerty, ona w ogóle nie zamierza mieszać w to siostry. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwosc...ble. Skoro juz skasowała dowody to niech spotka szwagra w korytarzu i milo sie usmiechnie i mu powie TY oblechu a pozniej go strzeli miedzy nogi :) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, naprawde uważacie, że nie powinna powiedzieć siostrze? Moim zdaniem jej siostra powinna wiedzieć jak kochającego idealnego męża ma przy sobie. Przecież to nie chodzi już o to, że koleś chciał się pojarać jakąś rozebraną laską ale filmował domowniczkę z ukrycia jak jakiś zboczeniec. I jak później patrzył im obu w oczy.... jakie zboczenie przyjdzie mu do głowy następnym razem? Jeśli to grozi zawaleniem związku, to trudno, lepiej wcześnie niż późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go będzie mieć na oku przez jakiś czas, to pewnie coś nowego szybko się znajdzie. Czy w necie, czy w telefonie. Jeśli jest w dobrej relacji z siostrą może też jej uwierzy. A może jako dowód mogą posłużyć sms-y które ta dziewczyna pisała do Ellwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiła zostawić to na razie tak jak jest, żeby nie robić afery :? Tylko moim zdaniem to takie trochę jakby tylko przesunięcie czegoś w czasie. :roll:
Sprawa sie rypnie i tak po jakims czasie, bo typek to zbok, i wtedy siostra bedzie lamentowac : czemu mi nikt wczesniej o tym wszystkim nie powiedział, zmarnowałam z nim tyle lat niepotrzebnie itd itp... i bedzie miała rację imo :bezradny:

Na miejscu kolezanki powiedziałabym o wszystkim i rodzicom i siostrze, bo wczesniej czy później takie chore zachowania się powtórzą.... albo juz zaszły w przeszłości, ale nikt nic nie mówił.. albo i mówił, i jesli siostra usłyszałaby od róznych osób prawde o swoim małzonku, to moze łuski spadłyby jej z oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmiki napewno da się odzyskać.

moim zdaniem powinna mu powiedzieć, że jeszcze raz coś takiego zrobi i doniesie policji, może to ostudzi skłonności typa, a i nie zrobi rodzinnego dramatu.

 

powinna tez zostawic konwersacje na fb.

ale moim zdaniem nie powinna tego przemilczeć bo kiedyś te filmiki mogą trafić np do sieci i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×