Skocz do zawartości
Nerwica.com

FOTOGRAFIA CYFROWA - LUSTRZANKI


Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólny dla wszystkich, dotyczący lustrzanek cyfrowych oraz zdjęć robionych przy ich pomocy.

 

-- 14 mar 2014, 19:17 --

 

Noszę się z zamiarem ponownego kupienia lustrzanki(jakiś rok temu nabyłam jedną, ale się jej pozbyłam, bo nie spełniła moich oczekiwań). Którą polecacie?

Lepszy jest Canon EOS 100D, czy Nikon D3100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kopaaa :D. Nie znam odpowiedzi.. jednakże myślę iż Canon będzie o wiele lepszy.. Wytrzymalszy, trwalszy.

 

Ja mam pytanie odnośnie Eos‘a 60D lub 600D. Jest tu jakiś posiadacz owych modeli ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kopaaa :D.
:P:mrgreen: Po części mnie zainspirowałeś :mrgreen:

 

myślę iż Canon będzie o wiele lepszy.. Wytrzymalszy, trwalszy.

 

A jakie są do niego najlepsze obiektywy do makro?

 

Nadaje się do robienia zdjęć pod wodą? <- zdaję sobie sprawę, że mogę się ośmieszać zadając to pytanie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymm.. a skąd mam wiedzieć ?, jakie najlepsze...

Wydawało mi się, że już coś w tym zakresie próbowałeś. No ale mniejsza z tym :D

 

Chyba znalazłam dla siebie odpowiedni sprzęt :D Poczytałam nieco danych technicznych , opinii i rankingów .

 

Oto ten zestawik, który mnie zwabił .

 

Nikon D5100 + 18-105 mm + 70-300 mm. Wydaje mi się, że dla amatora będzie akurat. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmInQu, przede wszystkim skusiła mnie cena plus...firma! A dokładniej stosowane przez canona bagnety ef/ef-s. Ze wszystkich firm produkujących sprzęt foto, canon najlepiej współpracuje ze starymi obiektywami z mocowaniem m42, których troche się u mnie wala. Poza tym mam też starą lampę błyskową canona i pare innych gadżetów.

Gdyby mnie było stać, to kupiłbym najprawdopodobniej najtańszą pełną klatkę:

http://www.ceneo.pl/19299330

 

Ale póki co muszę się zadowolić d60 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym znalazł chetnego na moja d90 to pewnie bym kupił 7100 nikona :D

 

-- 15 mar 2014, 22:23 --

 

albo na raty body d8000 Opis:

Matryca formatu FX z 36,3 mln pikseli oraz najlepszy w swej klasie system autofokusa udostępniają niespotykane dotąd poziomy głębi i szczegółów obrazu na wykonywanych zdjęciach. Funkcja nagrywania filmów D-movie w rozdzielczości HD oferuje elastyczność niezbędną do publikowania materiałów wideo wysokiej jakości.

 

Dla każdego, kto poważnie traktuje rozwój swojej kreatywności, lustrzanka D800 to doskonałe narzędzie do rejestrowania ujęć tak, jak chce tego fotografujący.

 

 

 

Matryca CMOS formatu FX (pełnoklatkowa) o rozdzielczości 36,3 mln pikseli

 

Czułość ISO 100–6400: z możliwością zwiększenia do odpowiednika ISO 25 600 oraz zmniejszenia do odpowiednika ISO 50.

 

4 kl./s w trybie zdjęć seryjnych z kadrowaniem w formacie FX/5:4.

 

5 kl./s w trybach kadrowania w formacie 1,2x/DX.

 

Nowa funkcja nagrywania filmów Full HD D-Movie w trybie wielokadrowym umożliwia nagrywanie filmów w formacie FX i DX z pełną rozdzielczością HD (1080p) i szybkością 30, 25 i 24 klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie Eos‘a 60D lub 600D. Jest tu jakiś posiadacz owych modeli ?.

 

jest posiadacz modelu 550d

 

A jakie są do niego najlepsze obiektywy do makro?

 

jasne(stałka) średnie tele,lub wersja pro-pobawić się z antykami pod m42

 

Nikon D5100 + 18-105 mm + 70-300 mm. Wydaje mi się, że dla amatora będzie akurat

 

no dla amatora

 

Gdyby mnie było stać, to kupiłbym najprawdopodobniej najtańszą pełną klatkę:

 

nie lepiej jakąś Lkę canona pod cropa?jesteś w stanie wykorzystać potencjał takiego body?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kumałem bokehowych fanatyków:P

a dziś oglądałem obiektyw na który sie strasznie napaliłem-28-105canona,ale jakoś..no niby wszystko ok(zreszta trudno stestować takie szkło w 5min.),ale po recenzjach to się spodziewałem czegoś exstra.no cóź,szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę niebawem miała lustrzankę ! :yeah: Wreszcie! :yeah::mrgreen: Wybór spośród propozycji sprzętu dla amatora był ciężki, ale ilość przeczytanych pozytywnych opinii utwierdziła mnie w wyborze. :D

 

-- 05 maja 2015, 07:36 --

 

[attachment=6]DSC_0312.JPG[/attachment][attachment=5]DSC_0360.JPG[/attachment][attachment=4]DSC_0708.JPG[/attachment][attachment=3]DSC_0784.JPG[/attachment][attachment=2]DSC_0371.JPG[/attachment][attachment=1]DSC_0728.JPG[/attachment][attachment=0]DSC_0705.JPG[/attachment]Wreszcie mam :yeah: To pierwsze próby :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzę szkoleń zawodowo. Mogę nauczyć fotografii od podstaw. Moje główne pola działania, to fotografia sportowa i reportażowa + retusz zdjęć. Ale robię też czasami wesela czy w zasadzie wszystko inne co klient potrzebuje. Może akurat portrety najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vorenus, ja ostatnio stawiam pierwsze kroki ze światłem błyskowym i stałym. Podstawy fotografii mam niby ogarnięte, ale przez wieloletni braku sprzętu i czasu praktycznie wszystkiego uczę się od nowa. Zawsze chciałem mieć własną firmę fotograficzną ale wszystko wskazuje na to że jeszcze lata pracy przede mną. Z barierą finansową już walczę, gorzej z tymi barierami w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×