Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zdzecinnienie, infantylność- da się to jakoś sprawdzić?


hamster91

Rekomendowane odpowiedzi

Albo ja głupieje albo tak jest.

 

Mam 22 lata a mam wrażenie, że jestem strasznie dziecinny i infantylny jak na swój wiek. Rzadko umiem być poważny, często odbija mi szajba(chyba pozytywna?). Odnoszę wrażenie, że moje poczucie humoru jest nie na tym poziomie wieku co powinno być przez co mało osób mnie lubi. Myślicie, że można sprawdzić to jakimiś testami?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe, czy potraktują to poważnie. Ja mam 23 lata i też miewam epizody infantylności - wesołkowaty nastrój, skłonność do głupkowatych żartów, dziecięcy sposób mowy. Na szczęście albo i nie, takie coś u mnie jest okresowe. Trwa to kilka dni i przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz na wszystko niezbędne są etykietki?

Ważne, by Tobie nie było z tym źle. A trudno byłoby mi uwierzyć w to, że Twoi bliscy jakoś bardzo cierpią na cechach, o których napisałeś.

Jeśli Tobie coś przeszkadza - poszukaj podstaw do zmiany siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, czy to źle? Odpowiedź sobie na pytanie, czy jesteś odpowiedzialny i zmierzasz w jakimś kierunku, zamiast siedzieć na garnuszku rodziców. Jak tak, to w wesołkowatości nie widzę nic złego. Bądź sobie i dziecinny, to pozytywne bardzo ;). Jednak jesli przez swoją niedojrzałość odrzucasz wszystkie aspekty dorosłego życia to wówczas warto się zastanowić skąd się to bierze, a czy sam się ogarniesz, czy ze specjalistą - Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem infantylny, mam w sobie 80 % dziecka.Mam 37 lat.

 

...pozostałe 20% to potwór?

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że każdy jest, był i będzie, dzieckiem. Gdzieś wewnątrz, nie da się tego okresu zapomnieć tym bardziej - rzutuje to na schematy, wg których żyjemy. Nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zachowuje się infantylnie, może nie tyle infantylnie co niedojrzale w stosunku do swojego wieku. Ludzie nawet myślą że mam mniej lat niż rzeczywiście mimo że z twarzy na młodego nie wyglądam. No ale prowadzę żywot nastolatka, lub wczesno 20- latka mieszkam z rodzicami, nie mam dziewczyny nie mówiąc już o żonie pracę mam raczej dla 20 latków bo rzadko kto w moim wieku ma tego typu pracę i za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wspominam swoje dzieciństwo dość często, dzisiaj w łóżku też to robiłem. W internecie dołączam się do panującej tam nostalgii. Mógłbym podsumować: "to były czasy!". Nawet śni mi się po nocach podstawówka.

 

Dla mnie to jedyny sprawdzalny i doświadczalny dla mnie fakt, że życie nie jest tylko złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja głupieje albo tak jest.

 

Mam 22 lata a mam wrażenie, że jestem strasznie dziecinny i infantylny jak na swój wiek. Rzadko umiem być poważny, często odbija mi szajba(chyba pozytywna?). Odnoszę wrażenie, że moje poczucie humoru jest nie na tym poziomie wieku co powinno być przez co mało osób mnie lubi. Myślicie, że można sprawdzić to jakimiś testami?

 

można .

Należy zakupić w Biedronce zestaw do piaskownicy( łopatka , wiaderko itd.) . Następnie wskoczyć razem z dziećmi do piaskownicy i zacząć z nimi zabawę . Jak sie nie zapali po wspólnej zabawie kontrolka to znaczy ,że chorujesz na Downa . Jak się zapali to wyrośniesz z tego po 50 . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zachowuje się infantylnie, może nie tyle infantylnie co niedojrzale w stosunku do swojego wieku. Ludzie nawet myślą że mam mniej lat niż rzeczywiście mimo że z twarzy na młodego nie wyglądam. No ale prowadzę żywot nastolatka, lub wczesno 20- latka mieszkam z rodzicami, nie mam dziewczyny nie mówiąc już o żonie pracę mam raczej dla 20 latków bo rzadko kto w moim wieku ma tego typu pracę i za takie pieniądze.

Pod kątem życiowości przeciętny nastolatek to w porównaniu do mnie chyba mega dojrzała osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że zawsze zachowywałam się poważniej i tak jakby dojrzalej w porównaniu z rówieśnikami.

Za to mój tata to duże dziecko, nie znam drugiej takiej osoby. Pamiętam, zawsze się bałam, że mój potencjalny partner będzie właśnie takim dzieckiem, a mieć dziecko z dzieckiem to już niezbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×