Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy taki związek ma przyszłość?


haroldek10

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pod kontrol lekarza? chodzi na psychoterapie?
jest pod kontrolą lekarza ale nie chodzi na psychoterapie

 

-- 01 mar 2014, 13:45 --

 

Jest pod kontrol lekarza? chodzi na psychoterapie?
jest pod kontrolą lekarza ale nie chodzi na psychoterapie, więc czy jest możliwy być z taką osobą w normalnym związku? a jeśli nie to czemu będzie ciężko?

 

-- 01 mar 2014, 13:46 --

 

Jest pod kontrol lekarza? chodzi na psychoterapie?
jest pod kontrolą lekarza ale nie chodzi na psychoterapie

 

-- 01 mar 2014' date=' 13:45 --

 

Jest pod kontrol lekarza? chodzi na psychoterapie?
jest pod kontrolą lekarza ale nie chodzi na psychoterapie, więc czy jest możliwe być z taką osobą w normalnym związku? a jeśli nie to czemu będzie ciężko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez psychoterapii nie ma szans. Same leki nie pozwolą jej zmierzyć się ze sobą, ani leki jej nie uświadomią na czym polega ta choroba, jak odróżniać fazy choroby od rzeczywistych stanów, jak sobie radzić... Leki jedynie zmieniają intensywność odczuwanych objawów. Jak taka osoba chce być w związku, niech najpierw. przepracuje swoje zaburzenie.

 

a jeśli nie to czemu będzie ciężko?

 

raz mówi że kocha a potem że nienawidzi i nie wiem tak na prawdę co ona czuje

 

Sam sobie pięknie odpowiedziałeś na to pytanie ;) Nie nadążysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo. Ja jestem borderem i choć nie mam wpływu na to co dzieje się ze mną w środku, mam wpływ na to jak reaguje na to co dzieje się w środku. Pod odpowiedniej psychoterapii, czasem farmakoterapii, można wyćwiczyć się, by nawet jak czasem człowiek da dojść do głosu swojemu zaburzeniu, to jednak na co dzień może po prostu się kontrolować. Mieć większy wgląd w siebie, by nie ranić i nie wyżywać się na otoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu robicie z nas, ChADowców, takie jajka z którymi trzeba się nie wiadomo jak delikatnie obchodzić, żeby się nie stłukły. Moim zdaniem nie trzeba mieć stałej psychoterapii, wystarczy, że raz czy dwa się ją przeszło, ale trzeba być pod kontrolą lekarza, czyli regularnie brać leki. Myślę, że jeśli haroldek10 byłbyś (bo z czasu przeszłego wnioskuje, że z tą osobą chorą na ChAD zerwałeś) w związku z taką osobą, to pierwsze co trzeba zrobić to przyswoić tonę informacji nt. choroby i po zapoznaniu się z nimi decyzja czy chcecie być dalej razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z taką osobą, to pierwsze co trzeba zrobić to przyswoić tonę informacji nt. choroby i po zapoznaniu się z nimi decyzja czy chcecie być dalej razem.

dokladnie

 

ja myślę że wymaga stałej kontroli i opieki ze strony drugiej osoby

niekonieznie o ile zna swoj stan..czyli psychoterapia jednak wskazana

 

khaleesi, pisal ze berze prochy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×