Skocz do zawartości
Nerwica.com

moja choroba


margaritka1985

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat od podstawowki mam nerwice hipochondruyczna, ktora pozniej przeksztalcila sie w zaburzenia lekowe.Teraz choruje na schizofrenie.Mialam tez fobie spoleczna, zespol Diogeneza czyli zbieracteo kompulsywne oraz nerwice natrectw czynnosciowa.Zastanawia mnie czemu akurat ja mam takie problemy natury psychicznej i tak wiele chorob psychicznych.Czyzby wynikalo to z zaniedban tzn nie leczonych chorob ktore przesztalcily sie w inne a moze jest jakis inny powod, bylam dwu krotnie molestowana seksualnie przez rowiesnikow oraz bardzo zle traktowana w domu rodzinnym lacznie z biciem i wyzywaniem sie osob bliskich.Poza tym w moim zyciu nie wydarzylo sie nic co mogloby powodowac takie choroby, po prostu psychika jest moja pieta achilesowa.Chodze na dwie terapie rownoczesnie jak jeszcze moge sobie pomoc, zle traktowanie w domu wciaz trwa gdyz mieszkam z rodzicami.Czy moge nadal z nimi mieszkac ale na tyle byc asertywna i postawic swoje granice aby mnie wiecej nie krzywdzili, nie mam mozliwosci wyprowadzenia sie.Codziennie wyzywa sie na mnie matka z ojcem , dzien w dzien

 

Moze wynika to z mojej naiwnosci ze tak daje sie krzywdzic bo przeciez aby ktos nas krzywdzil my sami czasami wewnetrznie pozwalami jak postawic granice i nie dac sie wiecej krzywdzic?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś zmienić środowisko czyli miejsce zamieszkania. Bowiem sytuacja życiowa jaką opisałaś może leżeć u podstaw twoich zaburzeń. W twoim stanie powinnaś unikać stresów, które pogłębiają problem. A czy w twojej rodzinie ktoś chorował na choroby psychiczne lub miał jakieś zaburzenia. Pytam gdyż takie problemy są często uwarunkowane także genetycznie. Etiologia schizofrenii upatrywana jest też w czynnikach oddziałujących na mózg w dzieciństwie a nawet w życiu płodowym. Chciał bym zaznaczyć jednak, iż nie jestem lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margaritko, sama sobie odpowiedziałaś dlaczego ;). Bardzo dużo działo się w Twoim życiu stad to się bierze. A im więcej byłas w roli ofiary, tym częśćiej też sama możesz się jak ona zachowywac i przyciągać kolejne złe rzeczy.

 

Bierzesz udział w jakiejś psychoterapii? trzeba to przepracować i postanowić co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×