Skocz do zawartości
Nerwica.com

cześć


gwen_dibley

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tu ponieważ sama już sobie nie radzę z tym co się ze mną dzieje

mam 24 lata, od ok. pół roku podręcznikowe objawy depresji, co jakiś czas napady lęku i bezsilności, od niedawna tak silne że nie jestem w stanie wstać z łózka

w tym teście do którego link znalazłam na tym forum, wyszło mi 37 punktów

za miesiąc kończę studia, prace napisałam chyba w jakims koszmarnym śnie, nie wiam co dalej robić, nie jestem w stanie zmusiac sie do myślenia o przyszłości, jakis czas temu starałam się o pracę w kilku miejscach, a teraz gdy dostaje odpowiedzi na swoje aplikacje nie mam siły nawet ich przeglądać choć zdaje sobie sprawę że uciekaja mi sprzed nosa życiowe szanse

tracę znajomych czemu zreszta wcale sie nie dziwie, nigdy nie byłam zbyt towarzyską osobą, a teraz boję sie spotkan z kimkolwiek, to mnie przerasta, a znajomi mają swoje sprawy, zreszta ile można słuchać wymówek i odmów spotkan

najchętniej siedziałbym cały dzień w fotelu udając ze czytam, w nocy zreszta tez mogłabym siedziec, bo coraz trudniej przychodzi mi zasypianie

nie moge patrzec na ludzi, wejscie do autobusu czy tramwaju napawa mnie wstrętem, rozmowa z przypadkiem spotkanym znajomym także

najgorsze jest to że zbyt dobrze nauczyłam się udawac wiec komus z zewnątrz trudno jest sie zorientowac że cos sie ze mna dzieje, ze coś jest zupełnie nie tak

moja przyjaciółka jest terapeutką więc jestem zorientowana w tym co mi jest i co moze byc dalej. nie czuje sie jednak jeszcze gotowa na psychoterapię (nie u niej oczywiście, nie zniosłabym gdyby ona zaczęła mi grzebać w psychice), najlepiej byłaby gdybym mogła dostać jakies tabletki i w ogóle nie musiałabym korzystać z pomocy psychologa czy psychiatry.

moze ktos z was był w tym miejscu co ja teraz i zechciałby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kochana..

Myślę że rzeczywiście powinnas skonsultowac się ze specjalistą,niekoniecznie od razu musi byc to terapiua ,wiem że do tego trzeba byc przygotowanym,samemu bardzo chciec ,inaczej może ona nie przyniesc pożądanych skutków.

Terapia prowadzona przez koleżankę to chyba nie najlepszy pomysł ,przed obcą osobą ,zwłaszcza terapeutą łatwiej Nam się jednak otworzyc.

Niestety ,aby dostac leki musisz pojsc do psychiatry,tylko on może takowe wypisac.

Życzę Ci powodzenia ,jak również tego by prochy niekoniecznie okazały się niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam twoja historię to tak jakbym czytała o sobie aż mnie dziw bierze..Moim zdaniem powinnaś pójść do psychiatry i zastosowac farmakoterapię.Leki pomoga ci z tego wyjść i żyć jak wcześniej w bardzo szybkim czasie.Leki typu SSRI czyli inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny nie powodują żadnych praktycznie skutków ubocznych a nawet ulepszaja procesy poznawcze itd. Nie zwlekaj nic sie nie bój i śmiało już wkrótce bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was na forum czytam codziennie to forum poniewaz tez sie zmagam z ta choroba i chcialabym zapytac gdzie jest ten test do rozwiazania chcialam jeszcze powiedziec ze ciesze sie ze trafilam na te strone jest tu tyle milych i zyczliwych osub milo jest byc w waszym towazystwie moglibysmy zrobic jakis zjazd zeby sie poznac bo takie osoby jak wy warto poznac pozdrawiam magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×