Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jak postrzegacie ostatnie wydarzenia na Ukrainie? chce zapytać bo sledząc newsy siedze na onecie i czasem przejrzę komentarze....Strasznie mnie dziwi fakt że większość jest przeciw Ukraińcom, a za Janukowyczem...widzą Ukraińców jako banderowskich bandytów, a Janukowycza najwyrazniej jako prawowitego przywódcę...czy tak samo to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci protestujący to niezły przekrój społeczeństwa, więc silą rzeczy pełno tam bojówkarzy, bo to ich przyciąga.

Nie wierzę już w coś takiego, że po jednej stronie są ci dobrzy a po drugiej ci źli. Dla mnie to naiwne postrzeganie świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok...to rozsądne że nie ocenia sie sytuacji jedni-tylko dobrzy, drudzy-tylko zli...tylko mnie zastanawia raczej masowe opowiadanie sie onetowej społeczności po stronie władzy Ukraińskiej i przeciw ludziom z majdanu...może onetowcy to jakiś inny rodzaj człowieka? Ale od samego początku wychwalany berkut, ludzie bandyci...a teraz to juz jakis odjazd. Oni piszą o rychłym ataku banderowskich morderców dzieci i barbarzyńców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok...to rozsądne że nie ocenia sie sytuacji jedni-tylko dobrzy, drudzy-tylko zli...tylko mnie zastanawia raczej masowe opowiadanie sie onetowej społeczności po stronie władzy Ukraińskiej i przeciw ludziom z majdanu...może onetowcy to jakiś inny rodzaj człowieka?

Możliwe. Poza tym przypuszczam że dużo tam trolli piszących takie rzeczy i liczących że ktoś będzie się z nimi kłócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o grę między Janukowycze a ludźmi z Majdanu, to jest gra o wielkie pieniądze. Biedni ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

 

To chyba nie do końca tak...ludzie swoje cele mają i swoje motywacje...oprócz tego sa oczywiście cele strategiczne, geopolityczne róznych innych państw...tojest jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...jak postrzegacie ostatnie wydarzenia na Ukrainie? chce zapytać bo sledząc newsy siedze na onecie i czasem przejrzę komentarze....Strasznie mnie dziwi fakt że większość jest przeciw Ukraińcom, a za Janukowyczem...widzą Ukraińców jako banderowskich bandytów, a Janukowycza najwyrazniej jako prawowitego przywódcę...czy tak samo to widzicie?

Ja czytam z ciekawością na bieżąco. Z ciekawością, bo mimo że szczerze przyznawszy nie znam dokładnego powodu tej rewolty, to ważny jest dla mnie sam fakt że ludzie (i to naprawdę blisko nas, to nie jest jakiś daleki egzotyczny kraj) są w stanie się zorganizować, powiedzieć czemuś "NIE" i zacząć obalać władzę. Dla mnie jest to interesująca obserwacja, ponieważ nie mogę się doczekać kiedy coś takiego zajdzie u nas. Ukraińcy właśnie udowadniają że "da się", mimo że okupione jest to niestety wieloma ofiarami. Jest mi szczerze przykro że do ofiar śmiertelnych zaliczają się cywile i milicjanci, czyli było nie było - obywatele. Całemu temu syfowi winni są politycy i to oni powinni zawisnąć. Dziwi mnie też troche że milicja odpiera demonstrantów, ponieważ według mnie milicja czy policja czy jak tam się gdzie nazywają służby porządkowe - powinna przede wszystkim służyć obywatelom. Skoro obywatele wyszli na ulice i domagają się zmian, to milicja powinna razem z nimi powystrzelać polityków. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę zmian wielkich to nie przyniesie, żadna rewolucja tak naprawdę nie przynosi. Świnie przy korycie się zmieniają, i to wszystko. Ale jednak, przez kilka lat po przewrocie, ludzie czują że coś osiągnęli. Że coś zdziałali. Osobiście urodziłem sie zbyt późno żeby pamiętać jak u nas wyglądało obalenie komuny, pamiętam urywki dziecięcych wspomnień - rodziców nie dających oglądać bajek bo "ważne wiadomości lecą", babcia dająca w prezencie przypinkę Solidarności... Ale z relacji wiem że przez te pierwsze kilka lat demokracji panowała atmosfera... hmm, podniecenia niejako. Dużo ludzi patrzyło w przyszłość z nadzieją, ufnością. Teraz mija 25 lat i co mamy? Coraz częściej słyszy się głosy że tą komunę niepotrzebnie obalano, że politycy to złodzieje... U nas też mamy postępujący podział społeczeństwa, "PeOwcy" kontra "PISiory", "lewactwo" kontra "prawiki"...

 

A co do komentarzy hejtujących Ukraińców - cóż, mam niezdecydowane nastawienie. Z jednej strony jak wyżej piszę - całe to zjawisko można pwoiedzieć że mi sie "podoba", podnosi mnie na duchu co ci ludzie robią, daje mi jakąś takąś wiarę i nadzieję ze może i u nas to jest możliwe. Z drugiej strony rozumiem też tych którzy przypominają o masakrach jakie dziesiątki lat temu Ukraińcy urządzali Polakom, rodzinne miasto mojej rodziny od strony ojca - Lwów - zostało nam zabrane, i te de... To tak jak z nami i Niemcami - choćby nie wiem jak się starali to zawsze będziemy pamiętać co ten naród nam uczynił przez stulecia (bo nie chodzi tylko o II WŚ, oni zawsze "coś do nas mieli" - dość powiedzieć że to przez nich porzucona została nasza pierwotna wiara, ochrzciliśmy się co prawda u Czechów, ale było to wymuszone przez Niemców niejako; potem Krzyżacy, rozbiory... Dobry Niemiec to martwy Niemiec, ewentualnie Niemiec wyemigrowany gdzieś wpizdu) i tak samo niektórzy będą hołubić taką nienawiść wobec Rosjan czy - w tym przypadku - Ukraińców...

 

Nie uważam że nienawistne komentarze w kierunku Ukraińców to tylko trolle - sądzę że jest spora grupa komentujących która autentycznie wierzy w to co pisze i że część z nich wręcz ma do tego w pewnym sensie prawo - bo a to ktoś miał w rodzinie dziadka czy babcię zamordowaną w '44, a to ktoś czuje się wyjątkowym patriotą i nawet jeśli osobiście nie ma urazy to ma urazę, hmm, światopoglądową żekłbym.

 

Natomiast moje przemyślenia zahaczają jeszcze o jedno, co prawda juz dużo mniej realne, ale... Otóż ciekawi mnie reakcja Rosji na całą sprawę. Już dzis pojawiły się wypowiedzi ichnich polityków że Ukrainę należy podzielić i część zaanektować do Rosji, że cały ten przewrót to sprawka "propagandy unioeuropejskiej"... Przypominają mi się (oczywiście nie z osobistego doświadczenia, ale z przyswojonej wiedzy) czasy zimnej wojny, ZSRR, "zgniłych kapitalistów", stonki ziemniaczanej itd... Rosja jawnie zaczyna stosować pogróżki żeby sie reszta świata nie wpychała w tą sytuację. I te pogróżki są podstawą mojej prawie że Sci-Fi wizji: wybuchu III Wojny Światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w scenariusz przyłączenia części Ukrainy do Rosji, natomiast jeżeli dojdzie do wojny domowej może dojść do rozbicia Ukrainy na dwa odrębne kraje. To rewolucja nie jest kierowana przez pieniądze oligarchów tylko zwykłych ludzi, to przecież studenci jako jedni z pierwszych oburzyli sie. teraz już nawet główni przedstawiciele opozycji nie mają realnej kontroli nad tym co się dzieje na majdanie.. śmieje się i parskam jak słysze, jaki to zachód zepsuty jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Janukowycza to legalnie wybrany prezydent sami Ukraińcy woleli go od skażonych korupcją i nieudolnością Tymoszenko i Juszczenki. Janukowycz to na pewno nie jest człowiek bez skazy łagodnie mówiąc ale wg mnie opcja współpracy z Putinem wyjdzie im lepiej niż liczenie na UE. Dla UE Ukraina to potencjalny rezerwuar ultra taniej siły roboczej, Polacy mogli by się poczuć zagrożeni że oni przejęli by ich funkcję zarówno w kraju jak i zagranicą dlatego nie widzę powodu popierania przystąpienia Ukrainy do EU. No i częśc tych protestujących to zwykli bandyci, narodowcy- Banderowcy którzy czczą rzeż na Wołyniu, a Polacy ich jeszcze popierają o zgrozo. Oczywiście nie wszyscy popierający ta rewolucję to banderowcy, cześć myśli że jak zaczną współpracować z UE tą uszkną coś z dostatku zachodu, ale sami się przekonaliśmy że to gówno prawda. Są tak samo naiwni jak solidarnosćiocy i ludzie w latach 80-tych myśleli że wystarczy wyzwolić się od komuny a staniemy się bogaci, a się okazało że dziś większość klasy robotniczej która najbardziej protestowała marzy o powrocie komuny i bezpieczeństwa socjalnego.

 

My w Polsce mamy nie mniejsze powody do rewolucji niż Ukraińcy jednak jakoś ludzie poprzestają tylko na wiecznym narzekaniu na rząd i głodowe pensje, ale swoje zrobiła masowa emigracja bo wielu potencjalnych rewolucjonistów wyjechało na zachód a młodzież( najbardziej rewolucyjnie nastawiono) zagoniono do masowego studiowania zasypano stypendiami i obiecano gruszki na wierzbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmInQu, A co ma Putin do tego? Wszystkie te oficjalne ruchy to szopka, najciekawsze rzeczy dzieją sie za kurtyną
Jak to co? Ktoś gdzieś dobrze ten stosunek zobrazował : Rosja to kroplówka bankrutującej Ukrainy. A kto strzela do Ukraińców? Wynajęte rosyjskie służby. Teraz rozgrywa się wojna sił , ale nie na Majdanie tylko pomiędzy Putinem, a UE i Stanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Ktoś gdzieś dobrze ten stosunek zobrazował : Rosja to kroplówka bankrutującej Ukrainy. A kto strzela do Ukraińców? Wynajęte rosyjskie służby. Teraz rozgrywa się wojna sił , ale nie na Majdanie tylko pomiędzy Putinem, a UE i Stanami.

 

No właśnie.

Ale Putin jako Putin to tylko aktor, za nim stoją prawdziwe szychy tego świata i u każdej ze stron jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, To że jest ułożony z klikami to jedno, ale drugie to to, że są wielomiliardowe interesy i walka o wpływy, a nie on jeden jest do tej michy, więc samodzielnie nie może podejmować sobie ot tak pewnych decyzji. Podejmuje je wraz z innymi, o których zwykły zjadacz chleba nie ma prawa wiedzieć i raczej nigdy się nie dowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, jeżeli słabo zarabiasz, to mniej pretensje tylko do siebie, nie wykorzystałeś szans które stał przed tobą otworem "nie chciało nosić się teczki, to teraz trzeba nosić woreczki" :D

Mi nie przeszkadza że noszę worki tylko płaca i forma pracy za to, nic mi UE nie dała poza możliwością wyjazdu bo w Polsce napewno nie jest lepiej a Ukraińcy byliby pewnie jeszcze bardziej wydymani niż Polacy. No ale ta cała sytuacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy a nie że polscy politycy i media wiedzą wszystko lepiej i chcieliby decydować. Dla mnie może tam wybuchnąć wojna, może się podzielić na pół nie ma dla mnie to znaczenia, mam pewnych faworytów ale to ode mnie nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem czemu i po co miałoby sie w PL dziac to samo co na Ukrainie...a już nadzieja że znalazł by sie ktokolwiek z taką determinacją żeby walczyć...o wyższą płacę minimalną?...nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić...My w latach 90 mieliśmy taki sam PKB a teraz my mamy 3 razy wyższy...do tego prognozy mówią o realnej sytuacji kiedy w najbliższych 7 latach wzrost będzie na poziomie 4%...wszędzie są ludzie niezadowoleni z sytuacji w kraju. Przykładem Breivik...no ale patrząc rozsądnie to nie ma nawet czego porównywać. Nawet na Białorusi jest lepiej...Łukaszenka przynajmniej nie jest sterowany przez bandę złodziei co i tak mieszkają z rodzinami za granicą

 

Co do banderowców...po co na siłę pisac takie rzeczy? Tego nie mogę pojąć.To tak jakbym ja był akowcem bo na murze w moim mieście jest znak PW...Przecież tam sa zwykli prości ludzie...Jak można popierać Janukowycza? Wybrany? Koleś został podstawiony...w pare lat zrobił sobie teren łowiecki wielkości Monako, a jego syn stał sie z dentysty jednym z bogatszych europejczyków tylko za to że nie przeszkadza w "interesach"...do tego dochodzi banda kolejnych kilkudziesięciu nowych kolesi co pokupowali "tereny łowieckie" za grosze itd..itp..Jeśli wybrany zostanie koleś co wymyśli sobie że będzie gwałcił małe dzieci to też będzie ok? Bo został wybrany?...mniejsza z tym. Olać Janukowycza....mi jest wstyd. Wstyd i przykro jako Polakowi,że moi rodacy to taka banda świń, kretynów i w zasadzie bezdusznych łajdaków(przynajmniej onetowych rodaków)...nawet ci straszni banderowcy to zwykłe zakapiory co do nas przyjeżdzają ziemniaki sprzedawać...Większość to uczniowie, studenci, prości zwykli ludzie...a na sronecie robią z nich kolesi co zjadają surową ludzką wątrobę na śniadanie...Czy to chęć bycia modnym? Chęć bycia wyjątkowym? ... nie czaje tego. Ja nie mam wrażenia że tam sie wypowiadają ludzie rzeczywiście dotknięci rzezią wołyńską...myślę że tacy ludzie wypowiadaliby sie inaczej. Tam sie wypowiadają wtakim nienawistnym tonie jacyś dziwni ludzie, z jakichś pokręconych wewn. powodów...Ja nie rozumiem co tam na tej Ukrainie jest takiego złego w tych ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEUFEL, napewno, ale zwróć uwagę, że ludzie którzy podnieśli Putina do władzy, zostali jako pierwsi przez niego skreśleni, więc nie jest on jakimś pajacykiem..

 

-- 20 lut 2014, 20:07 --

 

carlosbueno, to jedź na Ukrainę, Białorusie, nie wiem czym dalej na wschód tym będziesz miał lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×