Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z objadaniem się


traqx

Rekomendowane odpowiedzi

Przez całe przedszkole i podstawówkę musiałam słuchać wyzwisk odnośnie mojej nadwagi i poskutkowało to gwałtownym schudnięciem 15 kg i anoreksją w gimnazjum. Potem jakoś tak wszystko mi się nagle zaczęło układać, waga wróciła do normy i myślałam, że może wychodzę na prostą, ale jakiś czas temu zaobserwowałam u siebie niepokojące rzeczy (kończę właśnie liceum). W rok przytyłam 20 kg. Często mam tak, że po szkole idę do sklepu i kupuję słodycze za kilkadziesiąt zł (na raz np kilka paczek ciastek, chipsów, jakieś czekolady, pizze i niezdrowe napoje do popicia), a potem oczywiście idę do domu i od razu to wszystko jem w swoim pokoju. Mam jakiś taki nawyk, że po szkole muszę odpocząć oglądając serial, a przy oglądaniu właśnie jem, najczęściej przed nauką, albo w weekendy. Zdarzyło mi się kilka razy specjalnie jechać na drugi koniec miasta (!) po takie niezdrowe jedzenie do oglądania filmu, bo osiedlowe sklepy były akurat zamknięte z powodu świąt... Zauważyłam, że nie chodzi mi nawet o zjedzenie "czegokolwiek", tylko zawsze są to te same rzeczy. Potem mam wielkie wyrzuty sumienia, zaczynam ćwiczyć, głodzić się, albo piję jakieś herbatki przeczyszczające aż do następnego razu... Wymiotowałabym, ale szkoda mi zębów (i tak mam z nimi problemy). W tym czasie zaczęłam też się ciąć. Co to może być? Czy podchodzi to już pod kompulsy, albo co gorsza bulimię? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, ale dopóki mieszkam z rodzicami, to chyba nic z tego nie będzie. Co najwyżej by mnie wyśmiali, jakbym powiedziała, że mam takie problemy i chcę iść do psychologa :? W przyszłym roku zaczynam studia i może uda mi się wyrwać do innego miasta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traqx, to pewnie jesteś pełnoletnia, więc możesz iść do psychologa bez ich wiedzy. W Twoim wieku i skoro się uczysz możesz iść do poradni-pedagogicznej tam na NFZ, lub wiąć skierowanie od lekarza jakiekolwiek i poszukać psychologa też na NFZ. musi być taki przy poradniach zdrowia psychicznego lub przy innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×