Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wolność! wpierajmy tych, którzy wciąż walczą


jagod_s

Rekomendowane odpowiedzi

Komu udało się pokonać depresję? Pokażmy tym, którzy się z nią zmagają, że da się to zrobić! opowiedzcie swoją historię

Milczenie w tym temacie może sugerować, że nikomu nie udało się nigdy wyleczyć z depresji. To raczej nie jest pocieszające dla tych, którzy ciągle się z nią zmagają. ;) Myślę, że na tym forum znalazłoby się kilka osób, którym udało się pokonać depresję. Ja w swoim życiu spotkałam przynajmniej kilkanaście osób, które cierpiały na depresję i którym udało się wyjść z choroby. Niektórzy jeszcze co rusz mają gorszy nastrój, ale chyba zaakceptowali swoją chorobę, nauczyli się rozpoznawać swoje objawy i w porę na nie reagować. Depresję naprawdę daje się skutecznie leczyć. Najbardziej utkwiła mi w pamięci historia pewnej kobiety, która w wyniku śmierci męża załamała się, nie chciała żyć, nie widziała żadnego sensu. Na początku uzasadniała swój obniżony nastrój żałobą, potem zauważyła jednak, że potrzebuje pomocy specjalisty. Zmobilizowała się do szukania wsparcia ze względu chyba bardziej na dzieci niż na siebie samą. Poszła do psychoterapeuty i przez ponad rok uczyła się, jak zaakceptować fakt, że musi radzić sobie już bez męża. Cierpiała na depresję reaktywną. Teraz radzi sobie sama, bez specjalisty. Życzę dużo siły dla wszystkich zmagających się z depresją!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonałem depresję już kilkakrotnie. Dobre :) "pokonać". Musi zwyczajnie przejść.

Niestety zawsze wcześniej, czy później powraca i leczona, czy nieleczona trwa zazwyczaj prawie rok. Nigdy żaden lek nie doprowadził do ustąpienia depresji, także skuteczność farmakoterapii wkładam między bajki.

11 miesiąc obecnej depresji. Miesiąc temu odstawiłem leki i zaczynam pomału dochodzić do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×