Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zacząć?


Nickreatywnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 23 lata, jestem z Poznania i ma głębokie przekonanie o tym, że jestem w depresji/innym podobnym zaburzeniu. Oczywiście nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, nie jestem lekarzem, ale czytanie o przyczynach/objawach itd. to jak czytanie o samym sobie. Wszystkie możliwe dostępne w internecie testy też wskazały na konieczność skontaktowania się z lekarzem. Nie ukrywam, że taka sytuacja utrzymuje się od paru lat, 3-4. Dotychczas jakoś sam dawałem sobie radę, a raczej nie chciałem przyznać przed samym sobą, że potrzebuje pomocy, traktowałem to jako porażkę, oznakę bycia słabym. Niestety jest ze mną coraz gorzej i już wiem, że sam dłużej nie dam rady. Chciałbym zadać Wam parę pytań, które pomogą mi jakoś ruszyć z miejsca.

1) Do kogo powinienem się zgłosić w pierwszej kolejności? Psychiatry, psychologa, psychoterapeuty?

2) Czy w wypadku chęci leczenia się na NFZ potrzebuje skierowania? Kojarzy mi się fakt, że nie jest wymagane do psychiatry a do psychologa już tak.

3) Czy mogę iść do dowolnie wybranej poradni?

4) Czy leczenie na NFZ ma w ogóle jakiś sens? Może lepiej od razu znaleźć dobrego specjalistę z prywatną praktyką?

5) Czy jesteście w stanie polecić kogoś w Poznaniu?

 

Przepraszam jeśli te pytania wydają się głupie, zwyczajnie nie mam doświadczeniem z NFZ. Jedyny lekarz, z którego usług korzystałem to lekarz rodzinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×