Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszukuje pomocy... Czy to nerwica?


s7f

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Poradzcie mi cos prosze. Zaczelo sie w tamtym roku w listopadzie... Mialam jakis dziwny atak. Ogladalam tv i nagle poczulam jakby mi z emocji, strachu klatka piersiowa sie zacisnela... mialam wrazenie ze serce mi stanie... Zakolatalo mi pare razy, przestraszylam sie ogromnie... Jak maz mnie uspokoil zaczelam sie trzasc jak galareta... MIalam takie dwa "ataki". Poszlam na badania. Ogolne Ok, tarczyca podwyzszona (lecze sie na nia juz rok), we wrzesniu przestalam brac tabletki i znowu wpadlam w niedoczynnosc... bylam na ekg i u kardiologa. Robil mi echo serca i holtera. Wyszlo mi kilka epizodow tachykardii zatokowej. Do tej pory od tamtego czasu czuje ten dziwny lek ze serce mi stanie, ze dostane zawalu. Juz sama niewem czego sie boje:(( W nocy budzi mnie dziwne uczucia w klatce piersiowej... Jakby rosl lek, stres, sama niewiem co to. Od czasu do czasu mi sie w glowie zakreci, szumy w uszach itd. Jestem wykonczona tym. Dodam ze jak mam ten "atak" mam wrazenie ze wstane i po prostu gdzies przed tym uciekne :( Kupilam sobie rowerek stacjonarny, jak mnie dopada ten lek siadam i jade... Ogolnie jestem czlowiekiem bardzo wszystko przezywajacym, stresuje sie z byle powodu. Czy to moze byc nerwica ?????? Czy moge miec takie objawy? prosze o porady. BEDE OKROPNIE WDZIECZNA

 

Jeszcze musze dodac ze caly czas jestem na takim spidzie, jakby wypila ze 3 kawy przynajmniej, telepie mnie w srodku a kaw nie pije juz ze 3 miesiace:( Wstaje rano i sie stresuje juz samym faktem ze wstane i znowu poczuje ten "atak". Gdzie sie udac do lekarza skoro kardiolog nic nie widzi? Boje sie, ze to jakas powazna choroba... Jakie choroby moze wyrazac ten lęk, strach, niepokoj i w kołko stres????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nerwica ma różne oblicza skoro tak żle się czujesz udaj sie na wizyte do psychiatry opowiedz jak sie czujesz na co leczysz czy cos wplynelo na to ze odczuwasz taki stres?,napiecie?jakies wydarzenia w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze mam problemy z sasiadka, pietro nizej mieszka i straszy nas sprawa w sadzie za to, ze dziecko moje 3 letnie jej biega nad glowa. Wydaje mi sie ze to mialo duzy wplyw na moje samopoczucie. Do tej pory jak o tym pomysle cos mi sie robi. Mama moja wyjechala za granice 2 lata temu... Ma przyjechac w maju... Moze to tez mialo znaczenie. Zostalam sama z dzieckiem, maz pracuje po 14 godzin dziennie a ja opiekuje sie 94letnia babcia... Wszstko spadlo na moje rece:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie już odpowiedzialas moim skromnym zdaniem powinnas sie udac do lekarza specjalisty moze takze da Ci skierowanie na terapie .Zyjesz pod wielką presja takze nie ma sie co dziwic ,ze jestes znerwicowana czas teraz cos zrobic dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc i szybka odpowiedz. Ale czy takie objawy to normalne przy nerwicy? Moze byc az tak? Ja momentami mam wrazenie ze zawału jakiegos dostane :(

 

-- 11 lut 2014, 14:58 --

 

Jaka choroba moze dawac takie objawy? Jakie badania powinnam jeszcze wykonac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % jest to nerwica lękowa,obawiając się ze serce Ci sie zatrzyma nakrecasz sie i zaczynasz coraz bardziej panikowac i atak gotowy.Udaj sie do psychiatry na pewno jakies leki dostaniesz na wyciszenie i psychoterapia tez by sie przydala.Zycze zdrowia :)Nerwicy mowimy NIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc i szybka odpowiedz. Ale czy takie objawy to normalne przy nerwicy? Moze byc az tak? Ja momentami mam wrazenie ze zawału jakiegos dostane :(

 

-- 11 lut 2014, 14:58 --

 

Jaka choroba moze dawac takie objawy? Jakie badania powinnam jeszcze wykonac?

Nerwica daje całe spectrum objawów także udaj się do specjalisty który Cię zdiagnozuje i zastosuje odpowiednie leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze pytanie. Czy przy ta nerwica lękowa dziala tez w taki sposob, ze jak sie czyms denerwuje i bardzo stresuje tez mi sie robi tak ciezko na piersi... Ten strach i lek o niewiadomo co... Mam sporo stresu ostatnio a najgorsze ze teraz stresuje sie przez caly czas. Nawet jak pomysle o zakupach to mi sie cos robi, mam wrazenie ze padne :( czy to tez jest objaw? Czy moze cos z sercem sie dzieje podczas stresu jak to jest ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tej dusznosci na szczescie nie mam... Tylko robi mi sie cos w klatce jakby cisnienie roslo... dochodzi lek, strach i denerwuje sie caly czas. A jak wstane rano pije melise a czuje sie jak po 3 kawach... Mam takie reakcje jak przesadze z kawa. A nie pije juz ze 3 miesiace. Telepie mnie w srodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam kilkakrotnie takie uczucie dziwne bo zazwyczaj jak byłam w kościele że za chwilę się uduszę i jak tak myślałam bardziej o tym to coraz gorzej się czułam, nie miałam jakichś tam ataków ale ogólnie kiepsko się czułam i kręciło mi się w głowie. Musiałam jakoś sama się uspokajać. Myślę że stresujące wydarzenia tak na mnie wówczas wpłynęły a trochę ich było, ja nie mogłam się nawet skupić na modlitwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×