Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomoc przy rozpoznaniu


LauraPalmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

[od razu przepraszam jeśli umieszczam w złym dziale, nie znalazłam w wątkach odpowiedzi na swoje pytania]

 

Mój znajomy miał napady lękowe w nocy, które wyglądały tak:

-słyszał głosy, hałasy

-biegał po całym domu z jakimś przedmiotem (typu szklana butelka) w ręce, zapalał światła

-wmawiał wszystkim, że wokół domu ktoś chodzi, ktoś wszedł na dach, ktoś jest za pralką, w szafie

-bał się zostać sam w pokoju, jeśli zostawał sam zaczynał się szamotać

-nie pozwalał nikomu zasnąć, chciał żeby wszyscy przy nim byli

-sytuację pamięta, ale nie potrafi wyjaśnić dlaczego wtedy tak się zachowywał

-najczęściej napady miały miejsce po spożyciu alkoholu (kilku piw)

 

Sytuacja zdarza się ok 3 razy w miesiącu od jakiś 3 miesięcy. Ogólnie w życiu codziennym jest nadpobudliwy, głośno mówi, ostatnio przyznaje się że słyszy jakieś dźwięki (normalne dźwięki np. skrzypienie drzwi słyszy głośniej),w przeszłości często wmawiał sobie np. że ktoś chodzi po ogrodzie, ale po sprawdzeniu uspokajał się.

 

Proszę Was o pomoc. Jak myślicie, co to może być? Środki odurzające(mówi że nic nie bierze), schizofrenia, paranoja, depresja paranoidalna...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się skłaniała ku zaburzeniom po alkoholu...

 

Wie ktoś może czy wystarczy zaprzestać picia alkoholu, czy trzeba brać jakieś środki? To pytanie kieruje do osób obytych w temacie, jeśli takowe są :)

 

Pozdrawiam

 

-- 11 lut 2014, 00:58 --

 

Wszystko co znalazłam na ten temat w internecie opisuje sytuacje zaburzeń u długoletnich alkoholików lub u osób które alkohol odstawiły, a tu chodzi o silną reakcję już po wypiciu jednego piwa.

 

Wiem, że diagnozę może postawić tylko dobry lekarz, tego nie trzeba mi mówić. Jednak aby nakłonić kogoś do odwiedzenia psychiatry najpierw trzeba podeprzeć to silnymi argumentami, a takich póki co nie znalazłam :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×