Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pilną pomoc.


Blutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!,

nazywam się Fabian zaniedługo skończę 17 lat, pisałem na forum o problemach mojej przyjaciółki (obecnie dziewczyny) na wakacjach. Sprawa przybiera niesłychanie dziwnego tempa.

 

Obecnie moja dziewczyna ma skończone 18-ście lat, jej ojciec i brat starszy piją tak porządnie zawsze w weekend, ona tego nie znosi, ma chyba depresje... wyrywa Sobie czasem włosy w łazience, płacze co wieczór, myśli o samobójstwie, nie ma ochoty do życia... mówi, że nawet ja jej już nie mogę pomóc, co bardzo boli... Mama wyjeżdża co 2 miesiące na 2 miesiące do niemiec czyli... 2 miesiące w niemczech > 2 polsce itd.

Ja już nie wiem jak mam do niej mówić, nie słucha mnie, ma napady płaczu, ostatnio weszła do łazienki usiadła na podłodze wydarła Sobie garść włosów i się rozpłakała patrząc Się na Siebie w lustrze, mówiąc przy tym, że jest do niczego. Proszę was pomóżcie mi, bo nie wiem co mam robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle, że standardowa sucha gadka w trakcie ataku bardziej gwałtownej emocji nie pomoże, tym bardziej, że dziewczyna wbiła już w stan, który mocno zahacza o klimaty autoagresywne. najprostszą opcją jest oczywiście rzut o psychologu. na początku próbuj z jakąś lekką perswazją nie naciskając.

ad pomocy ogólnej - twórz jakiś pseudosielankowy nastrój, daj dziewczynie okazje na chwilowe, podświadome odsunięcie problemu i rozpocznij delikatną, wolną od presji wspólną analizę z dodatkiem luźnej dygresji. przestaw swój pogląd na sprawę bardzo subiektywnie, opisz swoje położenie w całości i jej położenie w twoim życiu, tj. próbuj kombinować ze wstępnym podniesieniem jej samooceny, jednocześnie dając info o swoim, dość zaangażowanym, podejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×