Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy Schizofrenia?


wojtek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z nerwicą natręctw i nerwicą lękową. Zaczęło się od obrazów i projekcji dotyczących krzywdzenia i zabijania nożem bliskich zwłaszcza rodziców. Przez pierwsze dwa tygodnie myślałem tylko o tym jak bardzo się boję żeby ich nie skrzywdzić. Jakiś czas pózniej doszedł lęk przed diabłem i złymi pokusami. Najgorsze jest to że te natręctwa przerażają mnie i w sumie to sam już nie wiem czy to natręctwa/lęki czy urojenia, czy ciepię na nerwicę czy na schizofrenię. Od kilku dni często w pojawia się myśl że jestem opętany i kuszony do złego ale próbuję to uznać za absurd i przechodzi, jednak te myśli zaczynają do mnie powracać co jakiś czas i znowu pojawia się paniczny lęk czy aby na pewno wszystko ze mną jest ok? Byłem u psychiatry ta postawiła diagnozę - Zaburzenia nerwicowe i przepisała mi lek o nazwie Zotral, niebawem idę na pierwszą terapię i nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te myśli mnie prześladują, przerażają i utrudniają codzienne życie. Najgorsze że nie mogę powiedzieć o tym rodzinie bo odnoszę wrażenie że po czymś takim zaczęliby się mnie bać, a być może nawet wysłaliby mnie do szpitala psychiatrycznego by mieć pewność że nic im nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja też miałem takie natrętne myśli. Lekarz mi powiedział, że ludzie którzy mają takie natrętne myśli są wręcz najmniej skłonni do faktycznego skrzywdzenia kogoś. Nerwica tak działa, po prostu uderza w Twój czuły punkt i rzecz której się boisz najbardziej. Bierz te leki, które Ci dał lekarz i miej pewność, że te myśli na pewno nie spowodują, że kogoś skrzywdzisz. Nerwica nie odbiera rozumu ani woli. Musisz olewać te myśli i odrzucać je jak się tylko pojawią bo wnikanie w nie powoduje ich nasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×