Skocz do zawartości
Nerwica.com

Do jakiego specjalisty iśc gdy.. ?


megwal8

Rekomendowane odpowiedzi

Studiuje pierwszy rok psychologie. Uwielbiam ten temat, ciekawi mnie. Jednak sama mam takie problemy ze sobą że masakra... brat agresywny,mama dawna alkholiczka, byly chlopak mnie zdradzil potem sie powiesil, sama malo sie w alkohol nie wsciagnelam, sama jestem agresywna wobec mojego chlopaka, ciagle sie boje wszystkiego sie boje, ze mama zacznie pic znowu, ze ojciec mame zdradzi, ze moj brat nie wyjdzie na dobra droge, ze moj zwiazek sie rozpadnie, ze mnie daniel zdradzi,ale najbardziej boje sie smierci, jestem przerazona ze tato moze w pracy umrzec, ze moze miec wypadek, ze moj chlopak moze miec wypadek, ze brata mojego tak pobija ze umrze, zastanawiam sie ciagle po co zyc skoro i tak umre, ze wiele bym oddala jak juz abym ja i moi bliscy abysmy umarli w tej samej sekundzie, boje sie tego bolu ktory bedae czula przy smierci mojej bliskiej osoby, strasznie sie boje ze moze rodzenstwo umrzec, rodzice, chlopak... ze moje studia, moje zycie cale jest bez sensu skoro umre... nie potrafie przestac sie bac.. wszystkiego wrecz.. nie wiem czy isc do psychologa, do psychoterapeuty czy do psychiatry bo szczerze mowiac za bardzo nie rozrozniam tyle wiem ze psychiatra jest z medycyny, ze moze leki przypisywac... ale kto bylby najbardziej odpowiedni dla mojego problemu ? jaki specjalista ? i czy da sie bez lekarstw ? jeszcze zeby nie odbieraly ochoty na seks.. jestem z chlopakiem 3 lata i mimo wszystko to jest wazne...a wiem ze odbieraja i to okropnie bo mialam troche wizyt juz na depresje i nerwice natrectw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megwal8, tak na prawdę masz duże możliwości. Możesz iść prywatnie do psychoterapeuty (obecnie w każdym mieście jakiś gabinet psychoterapeutyczny istnieje). Warto wybrać terapeutę z certyfikatem albo co najmniej "w szkoleniu" do certyfikatu (mającego regularny kontakt z superwizorem). Możesz też zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego i tam psychiatra po badaniu prawdopodobnie zaproponuje Ci kontakt z psychologiem (tu też warto najpierw dowiedzieć się czy ten psycholog to psychoterapeuta).

U podstaw lęku o najbliższych często leży wrogość, tak głęboko skrywana (nieświadoma)że człowiek nie ma do niej bezpośredniego dostępu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrogość ? jak to ?

 

dziekuje bardzo za odpowiedz !!!

Bylabym wdzieczna rowniez jeszcze za opinie, poniewaz nie weim czy 'zwykly' psycholog moglby sobie z oimi lekami, natrectwami i strachem poradzic..czy tu trzeba psychoterapeuty czy psychiatry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do psychoterapeuty, ten jest przygotowany do tego, jak zająć się problemem pacjenta.

 

 

Psycholog ma w głowie pełno teorii ale tak naprawdę nie potrafi się zająć problemem. Zresztą sama powinnaś wiedzieć mniej więcej jak to jest, w końcu właśnie wkraczasz w 2 semestr tej dziedziny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pysiunia

megwal8, powinnaś wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego do psychoterapeuty. Terapia powinna Ci pomóc.

Psychiatra postawi Ci diagnozę i - w razie potrzeby - przepisze lekarstwa. Ale lekarstwa nie rozwiążą problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×