Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tożsamość


Świaszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ważne jest, by człowiek posiadał swoją silnie zakorzenioną, dotykającą każdej sfery jego życia jednolitą, pełną i w pełni uświadomioną tożsamość.

 

Co do nerwicy - zaburza ona pewien tok mojej tożsamości. Nerwica neguje emocjonalnie część z mojego życia. Jest do tego rzeczą zupełnie absurdalną i stoi w sprzeczności z rzeczywistością.

 

Uświadamiam sobie jednak, że niszczy to tylko jedną część tożsamości. Reszta pozostaje nietknięta. Toczy zaciekłą wojnę z nerwicowymi błędami mózgu.

 

Nie muszę się bać, że normalna część mnie przegra tę wojnę. To kim jestem, co robię dla ludzi, jak jestem postrzegany, co daję społeczeństwu, rodzinie, przyjaciołom i każdej organizacji, w której działam - to definiuje w ogromnej mierze mnie. A może raczej - dowodzi kim jestem.

 

Musiałbym fizycznie umrzeć, czy też zatracić siebie na tle innych, by utracić w pełni tożsamość.

 

Moja skromna rada dla tych, którzy cierpią na nerwicę - ustalcie swoją tożsamość. Szukajcie jej, nie bójcie się myśleć. Wybierzcie ideologię, szukajcie poglądów na społeczeństwo (także poglądów politycznych). Szukajcie odpowiedniego dla Was wyznania. Warto jest skupić się na idei. Na formowaniu szlachetnej tożsamości ludzkiej. Im więcej tej tożsamości - tym silniejszy macie oręż do walki z nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×