Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jesli lek, to jaki dla mnie?


Labradorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym poradzić się o lek/i które mogą mi pomóc. Czytam posty m.in w tym dziale i może podpowiecie mi co robić.

Mam 29lat od ok 5 czuje sie beznadziejnie fizycznie i tym samym psychicznie. Każdego dnia czuje złe samopoczucie,mega obniżony nastrój,wszystko pozbawione kolorów,nie dobrze jest mi od żołądka,źle sypiam z częstym przebudzaniem się. Nie mam energii, siły, chęci do normalnego życia. Codzienność to moja wewnetrzna walka z samym sobą. Jestem zmęczony juz tym do granic jakichkolwiek. Ciezko mi nawiązać przez ten nastrój relacje z ludzm, czesto unikam ich. Jak tylko sie poczuje przez chwile normalnie to zmieniam sie diametralnie. Jestem towarzyski, gadula,otwarty na sport,zabawe,ludzi,prace...doslownie wszystko. Tylko ze normalnie to się nie czuc cale dni. Tylko bol wewnetrzny,fizyczny często. Czy możecie podpowiedzieć mi, czy warto zacząć się leczyć w moim przypadku lekami? Nie mam siły juz tak żyć,czuje sie wrakiem czlowieka.

 

-- 29 sty 2014, 07:21 --

 

Psycholog oczywiście jest rozwiązaniem i to konkretnym, ale myślę o lekach. Czy Ktoś czuje,czuł sie podobnie?

 

-- 31 sty 2014, 07:12 --

 

Jest tu kto?

 

-- 01 lut 2014, 07:34 --

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labradorek, tylko lekarz może dobrać Ci leki w oparciu o diagnozę, jaką Ci podstawi. Twoje objawy sugerują na depresję, ale powinieneś skonsultować się z psychiatrą. Tutaj nikt nie wystawi Ci "recepty" z konkretnym lekiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Tak myślałem i myślę, że moje objawy wskazują na depresję. Wybieram się do psychiatry po konkretna, fachową diagnozę i pomoc. Mega się boję leków, ale z drugiej strony wiem, że brakuje czegoś w moim organizmie, w moim mozgu. Może wlaśnie lek pomoże mi w tym. Chce tylko poczuć się normalnie,nic wiecej a z resztą sobie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labradorek, rozumiem Twoje obawy, ale nikt nie ma wypisane na czole, że chodzi do lekarza psychiatry czy bierze leki antydepresyjne. Nikomu w pracy nie musisz się zwierzać, że leczysz się u psychiatry. A jeśli chodzi o leki, to pamiętaj, że możesz poprosić lekarza podczas wizyty o takie, by "nie ścięły" bardzo Twoich możliwości poznawczych, byś mógł się skoncentrować na pracy i nie czuł się apatyczny. Leki nowej generacji mają naprawdę mało skutków ubocznych i są bardzo skuteczne. Poza tym, nie po to bierze się leki, by wylądować w szpitalu psychiatrycznym ;) Spokojnie. Nie demonizujmy sytuacji. Idź do lekarza, by mógł Cię zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie leczenie. Jeśli masz jakieś obawy, po prostu zapytaj bez lęku, że zostaniesz wyśmiany. Jestem pewna, że lekarz rozwieje Twoje wątpliwości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labladorek , jeśli masz możliwość urlopu wtedy ( jak już dostaniesz leki od lekarza )zacznij je brać. Na początku z nimi może być różnie , ale po jakis dwóch tygodniach sytuacja zaczyna się poprawiać i normalizować . I pamiętaj nadto ,że nieleczona depresja to coraz większa czarna dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomocne rady. Zrobiłem to co uważałem za najlepsze i jak pisaliście tj.poszedlem do psychiatry żeby mnie konkretnie zdiagnozowal. Wyszlo, że mam typową depresje. Pani doktor zastanawiała się nad Chad. Poki co pozostała przy pierwszym i przypisała mi lek i mam sie zgłosić na kontrolę za miesiąc. Jeszcze za szybko żeby poczuć jakąkolwiek zmianę, ale sama myśl że byłem u specjalisty i w końcu może zmieni się to, jak się czuję dalej nadzieję. Dam znać jak leczenie przebiega u mnie i czy są zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×