Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpromieniam się, gdy tylko Pańskie oblicze dostrzegam, a łzy odchodzą w niepamięć.

Obawiam się jedynie Pańskiego uszczerbku na zdrowiu na skutek zaistniałych wojen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się Wasze Błagorodie nie sumuje, myśmy spokojni - guziki wypolerowane. Вопросъ рѣшенъ. Итогъ не важенъ.

(Urywek z filmu "Czapajew" wyobrażający natarcie kapellewcew. Wprawdzie, w tym czasie jednostka walczyła gdzieś indziej, jeżeli pamięć mnie nie myli, ale chwilowo to nie jest istotnie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takie_tam napisał:

w tym czasie jednostka walczyła gdzieś indziej, jeżeli pamięć mnie nie myli, ale chwilowo to nie jest istotnie.)

jakże to tak....prawdzie historycznej zaprzeczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tosia_j, jak to klasyk ujął: "jest prawda czasu i jest prawda ekranu". Tu wygrała ta ostatnia, co nie wpłynęło negatywnie na ładunek emocjonalny filmu. Prostując zaś - w tym czasie (1919 r.) oddziały Kapella walczyły nie z 25 Dywizją Strzelców dowodzoną przez Czapajewa, lecz z 24 DS (w tym czasie dowodzoną przez Pawłowskiego). Mało tego, oddziały Kapella i Czapajewa nigdy z sobą nie walczyły, a charakterystyczne czarne kurtki mundurowe nosili żołnierze gen. Markowa.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takie_tam napisał:

Dobry wieczór wszystkim 

 

39 minut temu, Duża Mi napisał:

Dobry wieczór najmilszy

Zwrot dla każdego x nazywa się kwantyfikatorem ogólnym, kwantyfikatorem dużym lub kwantyfikatorem uniwersalnym

Zwrot istnieje takie x, że... uważa się za równoważny zwrotowi: dla pewnego x i nazywa się kwantyfikatorem szczegółowym, kwantyfikatorem małym lub kwantyfikatorem egzystencjalnym 

 

Edytowane przez tosia_j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jerzowcu

 

całą mlodosc myslalam ze pizza jest na 3-4cm ciescie bo takie sprzedawali koło liceum...wybiegalysmy na duzej pauzie i spoznialysmy sie na biologie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duża Mi napisał:

 

Dzień dobry wszystkim. Pozdrawiam z centrum dowodzenia, zwanym potocznie łóżkiem.

a dokladnie jest to tapczan, wersalka czy sofa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×