Skocz do zawartości
Nerwica.com

kolor oczu-skojarzenia


nieboszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

czarne i brązowe oczy kojarzą sie ze śmiercią bo kiedy człowiek umiera oczy ciemnieją,zrenica sie poszerza do maximum i przysłania tęczówke.człowiek z takimi oczami wygląda jak by dostał kulkę w łeb.

zielone oczy kojarzą sie z kosmitami bo to rzadki kolor.

jedyne normalne kolory to niebieskie i szare.

jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor oczu nieboszczyka bądź ich względne ułożenie orbitalne kojarzy mi się z... nieboszczykiem?

wszystkie zwłoki mają czarne oczy.taki kolor oczu to jedno ze znamion pośmiertnych.tak też wyglądają oczy w narkozie operacyjnej.tak więc osobniki z czarnymi i brązowymi oczami wyglądają jak by dostali kulkę w łeb/zdjęci z gałęzi przez policję i jak gdyby nigdy nic otrzepali się i dalej sobie poszli.czarne i brązowe oczy to trupie oczy.bije z nich śmierć.takimi oczami te osobniki straszą ludzi.spotkać sie z takim to jak grać w filmie o zombiakach.gdybym miał taki kolor oczu to bym się załamał.to już zielone są łagodniejsze ale też osobliwe.kosmita to przyjemniejsze skojarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemne są piękne ;):105:

Sama mam zielone.

Nie gustuję za bardzo w oczach ( jedynie brązowych ) , przynajmniej nie tak obsesyjnie, jak niektórzy ludzie. Nie podobają mi się za to zwykłe oczy, chodzi o taki kolor, jaki ma 85% populacji, czyli ni to szary, ni to intensywnie niebieski - taki byle jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię niebieskie- kojarzą mi się z młodością i zabawą, z plażą i słońcem, zamkiem z piasku i królewiczem :-)

Lubię piwne - kojarzą mi się ze śmiechem i uśmiechem, ciekawością, nieśmiałością i śmiechem i uśmiechem raz jeszcze.

 

Zielonych nie lubię, zraziłam się- obecnie kojarzą mi się tylko z fałszem, zakłamaniem, plotami i obrabianiem dupy i wielką zielonooką zazdrością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Twoich oczu wygląda jak kadr filmu z lat 80-tych.

 

Jasne oczy są najdoskonalsze. Recesywność oczu jasnych przypomina skryte w cieniu historii, lecz przyczajone, gotowe by powrócić w chwale Imperium Czystych Indo-Europejczyków. Kiedyś sobie tak oglądałem te aktoreczki, piosenkareczki, celebrytki z krajów "śniadych ludzi" i co mnie uderzyło - bardzo duży odsetek z nich ma jaśniutką skórę (a przynajmniej jasny makijaż) i jaśniutkie oczy.

Np. słynna bollywoodzka aktorka Aishwarya Rai

9779_1381231506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk, to, że Ty masz z tym problem nie znaczy, że każdy go ma. Akurat niebieskie oczy są dla mnie zimne i nie wzbudzają zaufania, więc byłyby to zapewne ostatnie soczewki jakie bym założyła. Po za tym skąd wiesz, że źrenice się powiększają do maksimum. Bezpośrednio po śmierci źrenice są zazwyczaj silnie rozszerzone, następnie — na skutek stężenia mięśnia zwieracza źre­nicy, a także zwiotczenia gałki ocznej — zwężają się nieznacznie, przyj­mując tzw. „ustawienie trupie"; polega ono na „średniej" szerokości źre­nic (około 7 mm średnicy), tj. mniejszej od źrenic rozszerzonych, a więk­sze niż w przeciętnych warunkach świetlnych za życia. Po za tym rogówka po śmierci nie jest wilgotna, czyli nie potrafi przyjmować tlenu, staje się mętna, nieprzeźroczysta, szarawa. Kilka godzin po śmierci można zauważyć charakterystyczne, niebiesko-białe zamglenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarne i brązowe oczy kojarzą sie ze śmiercią bo kiedy człowiek umiera oczy ciemnieją,zrenica sie poszerza do maximum i przysłania tęczówke.człowiek z takimi oczami wygląda jak by dostał kulkę w łeb.

zielone oczy kojarzą sie z kosmitami bo to rzadki kolor.

jedyne normalne kolory to niebieskie i szare.

jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Ja mam zielone oczy i faktycznie czuję się jak na obcej planecie, chyba nie jestem ziemianką.

To miał być żart, ale nie do końca :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi mama powtarzała że ludzie niebieskoocy to źli ludzie,fałszywi,dwulicowi itp. Dziwne ale często się to sprawdza.Moje są piwne, w domu nikt nie ma niebieskich, a większość moich wrogów i ludzi na których można powiedzieć się ''przejechałem'' ma niebieskie.Fakt że ciemne oczy wzbudzają zaufanie też to zauważyłem.Ale niebieskookie blondynki są śliczne,spontaniczne,towarzyskie i bardziej rozmowne w większość tak mi się kojarzą.Brunetki są bardziej skryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×