Skocz do zawartości
Nerwica.com

OKSAZEPAM (OxazepamTZF/GSK/Espefa)


cichy00

Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę od prawie pół roku. Na początku wystarczyła jedna tabletka dziennie, a czasem nawet na kilka dni. Teraz zdarza się, że biorę i trzy dziennie. Oprócz tego brałam Rexetin a teraz przeszłam na Alvenę. Ale zasadniczo jest coraz gorzej. Kompletna apatia, brak chęci do życia, tumiwisizm, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oxazepam brałam przez miesiąc, chętnie bym kontynuowała, ale lekarz się nie zgodził. Niestety jak każde benzo uzależnia. U mnie pozytywnie wpływał na nastrój, wyciszał lęki i natrętne myśli. Byłam spokojniejsza i bardziej zadowolona z życia. Pomagał mi zasnąć i przesypiać całe noce. Był to mój pierwszy lek na nerwicę i bardzo miło go wspominam. Nie wystąpiły u mnie żadne skutki uboczne, nie byłam otępiała, ani senna. Jako lek krótkoterminowy mogę go polecić z czystym sumieniem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze benzo zarówno przeciwlękowe, jak i nasenne, które mają mniejszy potencjał uzależniający. Generalnie leku nie cenię.

 

[Dodane po edycji:]

 

Przepraszam,moze ktos z was wie jak dlugo dziala oxazepam?Ile godzin?

Czy to benzo dlugo czy krotko dzialajace?

Czas półtrwania jest bardzo krótki, 8 godzin. Lek silnie uzależniający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, szybkie pytanko:

-Czy Oxazepam działa identycznie jak Xanax, Zomiren itd?

Niby to i to benzo, ale czy ich działanie jest identyczne czy np Oxazepam działa gorzej na lęki a mocniej uspokaja?

I jaka dawka Oxazepamu odpowiada 0,5mg Xanaxu, Zomirenu itd? 10mg?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam już dawno temu, ale uspokajał z tego co pamiętam. Jakoś nie wydaje mi się ,żeby był gorszy. Na xanax jest po prostu moda bo to takie amerykańskie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Teraz mam sedam, o ile się nie mylę to coś bardzo podobnego i działa ok, nawet mniej mnie usypia niż xanax, jednocześnie uspokajając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmy, jak jedną małą i białą to 10mg :smile: Właśnie o to mi chodziło! Dziękuję bardzo za info :*

 

A pytam bo mi się Zomiren skończył i w razie awarii mam tylko ten Oxazepam i chciałam się wpierw dowiedzieć czy to tak samo działa, żeby potem polki nie było, jak to Esprit mówi, hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się leków tak ogólnie nie boję, ale wolę się teraz upewnić że to na pewno zadziała, niż potem jak np będę mieć atak czekać na coś, co nie nadejdzie czyli na uspokojenie :mrgreen:;) Dla mnie te tabsy są nowe więc lepiej się upewnić. Ale skoro działa tak samo to spoko :smile: Dzięki jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×