Skocz do zawartości
Nerwica.com

Creepypasta, Urban Legends...


Hakkarainen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tutaj mam zamiar umieszczać straszne: zdjęcia, filmiki, opowiadania. Wiadomo, że lepiej się pośmiać, ale czasami fajnie się też pobać, jak się ma niskie ciśnienie :D

Najpierw jednak zamieszczę definicję creepypasty, bo takowe również będą się tutaj pojawiać. Definicja bardzo krótka, opracowana przeze mnie na podstawie innych definicji oraz kilkuset przeczytanych creepypast:

 

CREEPYPASTA - krótkie opowiadanie o zjawiskach paranormalnych, stworach, duchach, lub innych bytach. Z założenia nieprawdziwe, nie jest streszczeniem horroru czy książki. Często można spotkać creepypasty o filmach, piosenkach, grach czy obrazkach, po obejrzeniu/usłyszeniu których czujemy się źle lub umieramy. Pojawiają się również gorepasty - krwawe opowieści o robakach zjadających Twój mózg. Parodią creepypasty jest trollpasta. Takie pasty jak i wszystkie inne warto traktować z przymrużeniem oka, by nie nabawić się jakiegoś obłędu lub paranoi.

 

Już wszystko wyjaśnione. Prosiłabym tylko o zachowanie porządku tu, aby dyskusja nie kłóciła się z creepypastami tekstowymi, proszę więc o podanie tytułu drukowanymi literami, żeby się odróżniał oraz o podanie źródła. Podczas komentowania mówmy do której creepypasty czy filmiku jest komentarz. Będzie ładnie, przejrzyście i... Przyjemnie :)

 

To jazda! Znalazłam filmik, w zasadzie mało ma wspólnego z creepypastą, jednak po obejrzeniu go podobno umiera się. Tak, 7 dni po obejrzeniu go. Na pewno wielu z Was widziało film "Ring". Była tam mowa o kasecie video, po obejrzeniu której dzwoni telefon i jakiś głos mówi "Umrzesz za siedem dni". Mam film. Ale nie wycinek z filmu Ring. Znalazłam jakiś inny film, którego autor oznajmia w opisie, że kinowy hit został nakręcony na podstawie tego tajemniczego wideo... Szczerze? Obejrzałam kilka sekund i sobie darowałam :D Pomijając fakt, że nie chcę umierać za tydzień, to film sam w sobie jest jakiś poryty. Czy na caaaałym forum odnajdzie się jakiś śmiałek i obejrzy film do końca?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie opowiadanie o zjawiskach paranormalnych, stworach, duchach, lub innych bytach. Z założenia nieprawdziwe, nie jest streszczeniem horroru czy książki.

no raczej, skoro to opowiadanie ;)

 

generalnie lubię creepypasty ale jedną wręcz uwielbiam. Mianowiście SCP. (całość: stronę i różne gry). Kojarzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×