Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOPIKLON (Dobroson, Imovane, Senzop, Sonlax (ApoDream), Zopitin)


koniuba

Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

lek jest lekiem nasennym

jednak mój poprzedni psychiatra polecił, że mogę go brać w dzień kiedy czuje niepokój, lęki itp

stosuję go od kilku lat, na mnie działa super, uspokaja że hej

oczywiście biorę z różnymi przerwami i na zmianę np z xanaxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm biore od kilku dni ale po pierwszej tabletce czulam sie jak na haju ...i raczej nie widze aby wplywam jakos na moj sen choc musze przyznac ze jak klade sie spac to moje serce juz nie bije mi tak szalenczo jak poprzednio i oddech robi sie wolniejszy ...

wiec mowisz ze mozna brac w dzien jako srodek uspokajajacy? jesli tak to byloby dobrze ale chyba boje sie sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzien...? po tym jak sie spac nie pojdzie od razu to potem haluny takie ze... łohohoho. mi sie wydawalo kiedys ze kolezanka świeci a dziecko ze zdjecia wiszacego na scianie do mnie krzyczy. to nie zart, ja wtedy na powaznie to widzialam. wiec... dobry - ale jak sie spac od razu pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie niestety nie działa :(

 

Działał tylko przez pierwsze kilka dni. Rzeczywiście zasypiało mi się po nim dobrze i budziłam się rano wypoczęta. Jednak po około tygodniu działanie zaczęło słabnąć a teraz mogę połknąć tabletkę i zapominam że wzięłam lek na sen...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imovane biorę od 8 miesięcy. Tak, wiem, jestem nieźle uzależniona, nie potrafię się z tym rozstać. Kiedy lekarz chciał odstawiać mało go nie udusiłam, no i wymusiałam, żeby dalej zapisywał. To samo robiłam z drugim lekarzem (kombinowałam, jak się dało), teraz już trochę lepiej. Początkowo było hmmm dziwnie-bierzesz tabletkę, kładziesz się do łóżeczka i śpisz do rana. Druga opcja-bierzesz tableteczkę, ani myślisz kłaść się spać no i się zaczyna jazda-u mnie czasami było to mega odrealnienie, a czasami siły do działania miałam za pięciu, czasami wpadałam w ogromniastego doła, ale też to taki stan, że możesz latać goła po mieście i cieszyć się z tego bardzo, następnego dnia budzisz się i ... osoby postronne donoszą, co to też Ci wczoraj odpi*** (???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od 1,5 miesiąca, najpierw całą dawkę, teraz już pół, a czasem już udaje mi się zasnąć w ogóle bez leku :). Bardzo fajny lek, dzięki niemu znowu zaczęłam spać - miałam masakryczne problemy ze snem, związane z zaburzeniem depresyjno-lękowym (albo w ogóle nie umiałam zasnąć, albo, jeśli już zasnęłam, to co godzinę się budziłam, totalny koszmar to był :cry: :cry: ). Biorę go już w łóżku, odpływam sama nie wiem kiedy, nie budzę się w nocy lub budzę się rzadko, a rano jestem świeża i wypoczęta. No i jest mniej uzależniający od benzodiazepin, to bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym zażyciu tego leku, minęło ponad 2 godziny i nic, nie wiem czy czekać dalej czy wziąć więcej? Jest to mój pierwszy specjalistyczny lek nasenny...

 

Ja po pierwszej też nie spałam. Potem było troszkę lepiej. Jak nie bdzie działać, zmienisz na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłaś :) od poniedziałku szpital mnie czeka więc nie zdążę :/ Nic się nie stanie jak łyknę teraz drugą? kazali mi brać po pól to i tak zwiększyłam...

 

Weź jedną tabletkę 7,5mg i nie przekraczaj tej dawki, jeśli to twój pierwszy nasenniacz. Można ewentualnie zrobić mix pół tabletki imovane z mała dawką leku uspokajającego np. hydroksyzyny albo alprazolamu. Idziesz do szpitala psychiatrycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie jeszcze są dopuszczalne? hydroksyzyna mi nie służy (miałam speeda po niej niesamowitego, mało z karetki nie uciekłam ^^), na uspokojenie mam tylko Lorafen, ale jeszcze go nie próbowałam. Nie, na neurologie...

 

Na ulotce jest wyraźnie napisane, że dawka dobowa wynosi 7,5 mg czyli 1 tabletkę. Nigdy nie brałam dwóch naraz, więc nie doradzę ci w tej kwesti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak jak w słowach pewnej znanej piosenki

Zsuszyć, skruszyć, zmielić, zwarzyć,

Podgrzać, zalać i zaparzyć.

 

A gdy wywar jest gotowy,

To po rozum pójść do głowy,

Nie próbować, wylać, nie pić,

Tylko słońcem się pokrzepić.

Umyć głowę zimną wodą

I zachować formę młodą

 

Imovane działa jakiś czas i uzależnia. Sprawdziłem na sobie empirycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×