Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej


drań

Rekomendowane odpowiedzi

magdalenabmw

 

Zomiren o,5 mgr jadlam przez 3 tygodnie 3 razy dziennie po pól tabletki

W czwartym tygodniu 2 razy dziennie po poł tabletki

W piątym tygodniu 1 raz dziennie pól tabletki ]W szóstym tygodniu koniec jedzenie Zomirenu, mam go brac tylko doraźnie.

 

Jestem w czwartym tygodniu brania tego leku.

 

1507:-)

 

NIe , nie krzyczę, CAPS LOCK mi się przez przypadek włączył :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważną niekonwencjonalną metodą wspomagającą leczenie jest medytacja, ćwiczenie uważności, pozwala na trwałe zachowanie skutków leczenia , a także nauczy brać odpowiedzialność za własne działanie. Czy to w myślach , czy w czynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książki nie jest łatwo się nauczyć , przez internet troszkę łatwiej. Ale prawdą jest ,że najlepsza nauka tego ćwiczenia jest z kimś kto już medytuje. Ważne jest żeby z medytacji nie robić wielkiego "hallo", medytacja to ćwiczenie, ćwiczenie uważności. Dzięki niemu nauczymy się dystansu do swoich emocji , myśli i do samego siebie. Zaczynamy od postawy; siadamy wygodnie i swobodnie , z plecami wyprostowanymi, ale nie sztywnymi. Wzrok przed siebie ,oczy troszkę w dół, lekko przymknięte lub zamknięte. I teraz najważniejsze - oddech , oddychamy swobodnie we własnym rytmie, powoli wciągamy powietrze ,przytrzymujemy je chwilkę a następnie swobodnie wypuszczamy. Zaczynamy od skupienia się na oddechu; czujemy jak bezkształtny strumień powietrza wchodzi i wychodzi przez czubek nosa, a myślom i dźwiękom pozwalamy swobodnie przepływać. Stajemy się obserwatorami chwili.

Ten stan uważności przenosimy do życia codziennego ,pozwala nam to dostrzec emocje w momencie gdy powstają a nie gdy nami zawładną ,gdy damy się wkręcić swoim myślom. Żadna myśl nie jest trwała , to my ją tylko powielamy w każdej chwili a nasz rozum tworzy wrażenie jej ciągłości . Możemy w każdej chwili powiedzieć:STOP; MYŚLĘ, i wejść w oddech , na nim się skupić , policzyć w myślach do dziesięciu . To pozwoli nabrać nam dystansu. I wyciszyć się. Świadomość ,że nie jesteśmy tymi myśli , emocjami , jest lekarstwem na lęki przed czymś co się jeszcze nie wydarzyło, a żyje w nas jakby było nami.

Tak naprawdę ,nie ma medytacji dobrej ani złej , to jest ćwiczenie, i dlatego raz możemy je zrobić z mniejszym zaangażowaniem , a raz z większym, raz krócej ,raz dłużej. Ale zawsze to bdzie medytacja, więc nie powinno się przywiązywać do odczuć z nią związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1507

 

A na co chorujesz? Czy chorowałeś?

 

przeszedłem załamanie w 2004 roku, w 2005 zgłosiłem się do poradni, rozpoznanie wtedy napadny paniki

od marca b.r. nie biorę leków, chodze na terapię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, leków nie biorę od marca na terapię chodzę już hoho państwowo od 2006 , a prywatnie od 2007, co do powodów i początku nerwicy to odezwij się na gg nie chcę już tak publicznie o tym mówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Państwa próbował skorzystać z pomocy refleksologa. Refleksologia jest masażem w którym stymuluje sie punkty akupunkturowe oraz strefy zakończeń nerwowych (twarzy, stóp, dłoni). Z powodzeniem stosuje się ta terapie u osób cierpiących na nerwice, depresję, bezsenność i lęki. Jest to terapia oddziałująca na cały organizm człowieka także na strefę emocjonalną, która często jest przyczyną bądź skutkiem wielu zaburzeń występujących w organizmie.

Proszę o wypowidzi na temat tej metody także osoby, które nie korzystały, a coś w tej kwestii mają do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabinetasanti

 

Ja chodze na naturoterpie, naturoterapeuta masuje mi punkty , o ktorych pisales, chodze do niego od czerwca, dodatkowo przepisuje mi ziola, mieszanke. Co miesiac mam inna.

POwiem tak............napewno jest to metoda, ktora wspomaga podstawowe leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×