Skocz do zawartości
Nerwica.com

Seryjni mordercy za miesiąc będą na wolności...


Gość Unikalny

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się ciekawa sytuacja społeczna - tło jest takie że zaczynają się kończyć wyroki na mocy amnestii gdy likwidowano karę śmierci - nie było dożywocia, więc wszystkim seryjnym mordercom i innym skazanym ładowano 25 lat, które... zaczynają się właśnie kończyć (1989+25=2014). Pierwszy z najgroźniejszych morderców, nie wykazujący podobno żadnych znaków resocjalizacji, za miesiąc ma zamiar wyjść na wolność. Może zmienic nazwisko i będzie mógł zamieszkać gdziekolwiek.

 

Przygotowaną z uwagi na to specjalną ustawę, w której nierokujących nadziei na poprawę morderców można przymusowo leczyć - ale jak to w Polsce, mimo że prezydent podpisał ją już w grudniu, to biurokracyjna machina przedłużyła to tak, że okazuje się, że Mariusz T. wyjdzie na wolność, ku rozpaczy i strachu mnóstwo rodzin posiadających dzieci. (na tym stanęło w filmiku który tu linkuję)

 

Społeczeństwo zareagowało po swojemu, grożąc linczem (powstał nawet fanpage na ten temat) - co z kolei wykorzystują politycy. Widząc społecznego antybohatera lepszego niż kibole, Donald i Jarosław biorą sprawy w swoje ręce i prześcigają się w szykowaniu efektownych rozwiązań sytuacji - i ciężko się do nich tutaj przyczepić, choć intencje zapewne są takie jak zwykle.

 

 

Tutaj FILMIK ----> http://vod.pl/po-prostu,145322,w.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich morderców i zwyrodnialców powinno się zabić i najlepeij przed tym potorturować ale w "państwie prawa" mordercy mogą se hasać na wolności a porządnych obywateli ścigają za jakieś podatki albo inne bzdury typu wypicie piwa w parku. Mam nadzieję że Trynkiewicza zlinczują jak wyjdzie z paki i ogólnie marzy mię rewolucja obalająca cały ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli seryjny morderca już teraz zapowiada, że będzie dalej mordował czyli zabijał ze szczególnym okrucieństwem i bez najmniejszego powodu, a przecież tajemnicą nie jest, że żadna kontrola urzędnicza i policyjna nie zapewni społeczeństwu spokoju od w/w sprawcy... to moim zdaniem zabójca powinien spędzić w więzieniu czas do końca życia. Dożywocie powinno być rozumiane jako kara bardziej okrutna aniżeli kara śmierci. Dożywocie przecież wskazuje na wieloletni niebyt społeczny. Oczywiście z wyłączeniem warunków jakie dotychczas panują w polskich więzieniach bo to jest dla mnie swoistym nieporozumieniem...

 

Czy w przypadku oczywistego zwyrodnialstwa wykonanie wyroku śmierci jest znacznie bardziej humanitarne?

Czy zdrowe społeczeństwo powinno domagać się wyroku śmierci?

Jakie są Wasze opinie w powyższym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, oczywiście, że wykonanie wyroku w taki sposób jak to się dotychczas odbywało było bardzo łagodne dlatego ja jestem by takich zwyrodnialców trochę pomęczyć :mrgreen:

Myślę, że jak najbardziej domaganie się kary śmierci dla zwyrodnialców jest normalne. Oni nie zabijali w obronie własnej. Dla mnie śmierć za smierć ale z powodu braku możliwości dla mnie powinno być dozywocie ale nie przytulna cela tylko cięzkie roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech nie zmieniają mu nazwiska .. Jak rozpowszechnią jego dane, to same jego życie stanie się społeczną i codzienną śmiercią.

W rezultacie pewnie sam popełni samobójstwo.

 

Czy zdrowe społeczeństwo powinno domagać się wyroku śmierci?

I tak umrze. Prędzej czy później.

Można więc to skrócić albo przynajmniej powinno się takiego osobnika skazać na darmowe,uciążliwe prace.

Skazać tak, by nie miał sił. By zarabiał 4x mniej niż normalny Polak.

Niszczył ludzi, społeczeństwo... Teraz społeczeństwo będzie niszczyć jego, tylko w nieco inny sposób.

No ale szybsze jest zabicie go.. Taki wyrok to tylko zmniejszenie mu cierpienia. Zrobił, posiedział chwilę, dostał pocisk i sobie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy największą karą nie jest zrozumienie, uświadomienie sobie tego co się zrobiło? I życie z tą świadomością?

 

Przestępców, którzy mają zaburzenia psychiczne i mordują oraz nie rokują poprawy, nie można ich już resocjalizować powinno się izolować do końca życia w zakładach zamkniętych. Co do zmian w systemie... społeczeństwo nie zajmuje jednolitego stanowiska odnośnie pieniędzy wydawanych na ich utrzymanie, a nie są to niskie kwoty. Zamiast wypracować system czy procedurę, która mniej kosztuje i daje odczucie większego bezpieczeństwa to ludzie są żądni krwi...

 

Myślę, że to nieuchronność kary powinna odstraszać od popełniania przestępstw. Co z tego, że kara będzie surowa, skoro przestępca będzie uważał, że uda mu się "wywinąć"?

Opinia publiczna łaknie krwi sprawców szczególnie brutalnych przestępstw i tendencja łagodzenia kar byłaby przez nią na pewno bardzo źle widziana. A przecież to politycy inicjują zmiany w prawie. Jaki polityk zechce

się narazić wyborcom?

Kara dożywocia umożliwiałaby izolację szczególnie groźnych przestępców, na których resocjalizację nie ma już szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę o linczu to mi się prawo Hammurabiego przypomina. Rozumiem, że morderstwo to najniższy upadek moralny. Ale też nie mam przyzwolenia dla ludzi, którzy próbują się wybielić uznając przestępców za najgorsze zło, wymyślając przeróżne sposoby w wyobraźni jak można ich karać. Podobny mechanizm, podejrzewam jest w mediach. Sensacja najlepiej się sprzedaje, jakie to przyjemne poczytać o przekrętach w służbie zdrowia, o zakłamanych politykach i pustocie Paris Hilton.

 

Więcej nie napiszę. Brukowce i gazety plotkarskie są najchętniej czytanymi produktami prasowymi i myślę, że to dobrze ilustruje kondycję społeczną. No ale nie mnie oceniać co kto czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy największą karą nie jest zrozumienie, uświadomienie sobie tego co się zrobiło? I życie z tą świadomością?

 

Przestępców, którzy mają zaburzenia psychiczne i mordują oraz nie rokują poprawy, nie można ich już resocjalizować powinno się izolować do końca życia w zakładach zamkniętych. Co do zmian w systemie... społeczeństwo nie zajmuje jednolitego stanowiska odnośnie pieniędzy wydawanych na ich utrzymanie, a nie są to niskie kwoty. Zamiast wypracować system czy procedurę, która mniej kosztuje i daje odczucie większego bezpieczeństwa to ludzie są żądni krwi...

 

Myślę, że to nieuchronność kary powinna odstraszać od popełniania przestępstw. Co z tego, że kara będzie surowa, skoro przestępca będzie uważał, że uda mu się "wywinąć"?

Opinia publiczna łaknie krwi sprawców szczególnie brutalnych przestępstw i tendencja łagodzenia kar byłaby przez nią na pewno bardzo źle widziana. A przecież to politycy inicjują zmiany w prawie. Jaki polityk zechce

się narazić wyborcom?

Kara dożywocia umożliwiałaby izolację szczególnie groźnych przestępców, na których resocjalizację nie ma już szans.

 

 

Zastanowiłbym się jeszcze jeśli powstaną te ośrodki resocjalizacji dla nich czyli tzw. przymusowe leczenie na ile one będą skuteczne? Po czym będą mogli rozpoznać, że na pewno ten człowiek nadaje się do życia w społeczeństwie? Zbrodnialcy są często są dużo sprytniejsi niż jakakolwiek kadra specjalistyczna. Jakby mi ktoś zabił syna albo córkę i nie miałbym żony/kobiety to pobawiłbym się w Max Payne :))

 

 

Nasz rząd jest ułomnie debilny racjonalne argumenty u nich leżą i kwiczą. Każdy dba o własny tyłek ciekawe jakby taki morderca załatwił córkę albo syna sławnego polityka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Kaczor jak i Donek mieli dużo czasu, żeby zająć się problemem amnestii 89'. Skoro tego nie zrobili i obudzili się na ostatni gwizdek gdy o sprawie przypomniały media to pobudki i intencje jakie nimi kierują są oczywiste=kolejna próba zjednania sobie wyborców i mydlenia oczu+temat zastępczy. Polecam też pogooglać kto głosował za amnestią grudniową. A karę śmierci zamieniono im na 25 lat bo wtedy ówczesny system nie przewidywał jeszcze kary dożywotniego pozbawienia wolności(wprowadzono ją chyba dopiero w 97) i wtedy Trynkiewiczowi i reszcie zwyrodnialców nie można już było zmienić wyroku z 25 lat na dożywocie. Co do Pękalskiego to też mam pewne wątpliwości czy on jest winny- tzn co najmniej jedno morderstwo na pewno popełnił, ale ta cała akcja z seryjnym zabójcą- myślę, że po prostu wkręcili "ułoma" w niewyjaśnione zabójstwa, a ten ochoczo się przyznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,138314,title,Mariusz-Trynkiewicz-wychodzi-na-wolnosc-Jest-decyzja,wid,16388324,wiadomosc.html

Mariusz Trynkiewicz 11 lutego może wyjść z więzienia, ale ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju - wynika z decyzji sądu w Rzeszowie, którą ujawnił minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Według symulacji Ministerstwa Sprawiedliwości, okres postępowania sądowego (od odwołania do momentu wydania prawomocnego wyroku) w sprawie Mariusza Trynkiewicza może potrwać pół roku – informują Fakty TVN.

Boże :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co...ja tego całego Trynkiewicza chętnie przygarnę pod swój dach..

On jest w tej chwili istna maszynka do zarabiania pieniędzy..chce malować obrazy niech maluje..jego płótna będą sporo warte ze względu na cala nagonkę jaka jest na niego i z drugiej strony stacje tv spore pieniądze zapłaciłyby za pierwszy wywiad po wyjściu na wolność..

No coz ,wiem jestem pojebaxy ale już dawno przekonałem sie ze pieniądz rządzi światem..

Byłbym jego menadżerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie go wywieźli tymi furgonetkami? Podobno chce zostać malarzem :mrgreen:

 

Hitler też ponoć chciał i nawet coś tam smarował za młodu. W jednej wątpliwej wiarygodności biografii to nawet wyczytałem, że dlatego się wkurzył na naród izraela, bo jakiś żyd nie chciał od niego kupić obrazu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×