Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szwajcaria.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza sąsiadka ma 74 lata, od czasu do czasu jeździ do córki 45 do Szwajcarii.Opowiada jak piękny i bogaty to kraj.Ale według jej ma on jedną wadę.Tam dla ludzi, jest tylko jeden Bóg , a nazywa się o pieniądz.Czy dla Was też pieniądz jest Bogiem.Bo jeżeli o mnie chodzi, to lubię mieć coś szeleszczącego w portfelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze z pewnością odgrywają ważną rolę w naszym życiu,ba są wręcz niezbędne...Czasem wydają się wszystkim,ale chyba tak nie do końca,bo skąd wśród osób bogatych,celebrytów tylu ćpunów,ludzi jadących na lekach i innych cudach?

Wiadomo,kasę lepiej mieć niźli nie mieć,ale wszystkim imho nie są,nie tak do końca.

Jednak niewątpliwie,komfort żywota poprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Was też pieniądz jest Bogiem.Bo jeżeli o mnie chodzi, to lubię mieć coś szeleszczącego w portfelu

ja też , tylko żeby to były grubsze mominały .

Pieniądz Bogiem w Szwajcarii ? Nie słyszałem by miał tam jakieś świątynie , chyba że Hipermarkety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, lat 31 uważam, że to tylko wymiennik, dóbr i usług, niezbędny w świecie, którym żyjemy. Nie rozumiem w ogóle tego porównania pęgi do boga. Niektórzy są po prostu bardziej chciwi od drugich i to wszystko i zwyczajnie lubią pieniądze gromadzić, czy to na wydanie czy dla samego "mienia" ich. A w Szwajcarii nawet chętnie bym pomieszkał, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lat 34 uważam że jakbym urodził sie w Szwajcarii to prawdopodobnie nie miałbym takich problemów jak będąc i mieszkając w Polsce, tam jest raj na ziemi i w tydzień zarobi się tyle co przez kwartał w Polsce albo z pomocy socjalnej żyje na wyższym poziomie niż przeciętniak zaharywujący się na śmierć w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pieniądze są potrzebne tylko by kupić jedzenie i inne podstawowe artykuły. Nie muszę mieć samochodu, nie muszę mieć rolexa, nie muszę mieć markowych ubrań, nie muszę jeździć za granice na wakacje itd.

 

Co do Szwajcarii kraj bardzo ładny, nowoczesny, z prawdziwą demokracją (jak ludzie chcą jakiejś reformy to bardzo szybko wchodzi ona w życie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pieniądze są potrzebne tylko by kupić jedzenie i inne podstawowe artykuły. Nie muszę mieć samochodu, nie muszę mieć rolexa, nie muszę mieć markowych ubrań, nie muszę jeździć za granice na wakacje itd.

 

Co do Szwajcarii kraj bardzo ładny, nowoczesny, z prawdziwą demokracją (jak ludzie chcą jakiejś reformy to bardzo szybko wchodzi ona w życie).

Ja myślę podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×