Skocz do zawartości
Nerwica.com

[ŚLĄSK]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku lat, tzn. odkąd założyłem rodzinę borykam się z problemem własnej agresji i złości, trawiącej mnie nienawiści. Sam pochodzę z rodziny z problemem przemocy i alkoholowej. Chciałbym posprzątać swój świat emocji i z tego co wiem najkorzystniejsza dla mnie byłaby terapia psychodynamiczna. Niestety nie mam możliwości wzięcia udziału w terapii grupowej w systemie dziennym. Ze względów finansowych nie mam również możliwości skorzystania z pomocy odpłatnej. Czy na terenie Śląska istnieje ośrodek, czy jakakolwiek instytucja, która oferuje terapię dla osób agresywnych, lub z zaburzeniami osobowości nieodpłatnie w godzinach popołudniowych, lub w weekendy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolilem sobie zalozyc rowniez nowy temat w tym dziale gdyz jest bardziej ogolny niz w innym temacie i mam nadzieje ze ktos mi pomoze bede bardzo wdzieczny. Poszukuje psychologa na terenie slaska katowice sosnowiec bedzin dabrowa najlepiej ktory pomoze mi przy odstawianiu lekow ktore biore juz 5 lat jest to Elicea i ostatnio bardzo zle sie czuje biore po 1/8 tabletki co 2 dni. Jak bralem wiecej i czesciej czulem sie jeszcze gorzej bo potegowalo nerwowosc.

Wiem ze jest ranking psychologow ale chcialem sie tutaj zapytac o fajnego specjaliste ktory jest nastawiony na pomoc a nie tylko czerpanie korzysci materialnych bo niestety ale z takimi sie spotykalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczelo sie dwa tygodnie po porodzie...pierw kłucie w sercu zrobilo mi sie slabo...myslalam ze zemdleje umrę albo mam zawal. (wcześniej w szpitalu powiedzieli mi ze mam cos z sercem bo za szybko bije) i tak sobie wkrecalam ze umrę albo bóg wie co...

potem za dwa dni to samo serce zaczelo walic zaczelo robić mi sie slabo do tego zaczely mnie mrowic ręce...szybko pojechalam do kardiologa okazali sie ze wszystko ok...poten kilka dni bylo lepiej...i znów to samo wiec znów pojechalam do kardiologa i znów ok ...powiedział że mam nerwice ale mowie a gdzie tam i bie uwierzylam...provlemy z sercem minely nauczylam sie opabowywac te napady którym towarzyszly jeszcze uderzenia goraca...to potem zaczely sie zawroty Glowy i szumy w uszach wiec poszlam do naurologa gdzie tez wszystko ok a ja juz wmawialam,sobie guza mozgu... Ale ok zawroty ustaly ale potem dolaczyl śnieg optyczny. No i śnieg optyczny mam do dzis wraz z szumami w uszach... Dziennie plakalam....czasem wpadam w taka panikę ze to jednak guz ze masakra bie jnie normalnie funkcjonować. Bylam tez u okulisty tez w porządku...poszlam wiec do psychiatry...ktory stwierdzil depresje i nerwice lękowa dal tabletki ale bie porozmawial ze mna ani nic...:( jak na razie tabletki nie dzialaja... A ja juz bie wiem do kogo mam sie udac. Ciągle mecze rodzine ze mam guza ze cos mi jest...pewnie maja mnie juz dosc...

czasem juz nawet wyobraźam sobie mój pogrzeb to jest masakra calymi dniami myśl tylko o tym:(

 

-- 06 sty 2014, 21:15 --

 

Wcześniej tez kazdy mój objaw zawsze diagnozowałam jako najgorsze...ale potem byla wizyta u lekarza okazywalo sie ze to nic takiego i mi to mijalo...ale teraz to juz katastrofa...

dodam ze w ciąży czułam sie swietnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to. co opisujesz - wygląda jak objawy lęku napadowego,

b. ważne jest wykluczenie - PRZEZ BADANIA SPECJALISTYCZNE - że w twoim ciele nic odbiegającego od normy się nie dzieje;

jeśli tak jest - to ja radzę poszukać psychoterapeuty poznawczo- behawioralnego w swojej okolicy..i terapia - praca nad zmianą swojego myślenia - ono wpędza cię w te emocje;

-pozytywna informacja - lęk jest siłą ochronną, TYLKO TUTAJ CHCE CIE CHRONIĆ najprawdopodobniej NIEPOTRZEBNIE

wpisz w google :psychoterapeuta poznawczo-behawioralny i twoje miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym sugeruje się essprit, wg. mnie jeśli wykluczysz zaburzenia z ciała - to dobra będzie praca nad twoim lękiem,

a on pojawia się ponieważ najprawdopodobniej błędnie oceniasz sygnały. które wysyła ci ciało....w określonych sytuacjach,

Słyszę, iż opisujesz swój lęk - jako reakcję na konkretna sytuację.. i skupiłabym się na tym, co tu i teraz...

- a w tym jest skuteczna terapia poznawczo- behawioralna

Terapia psychodynamiczna będzie głównie nawiązywać do czasu twojego dzieciństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abat, a kto powiedział że pd zajmuje się głównie dzieciństwem ? ;) Dobre, dobre.

 

A dwa, nie widzisz tego co pisze Angie - podkręcasz jedynie jej stan chorobowy.

Ma diagnozę od psychiatry, że to nerwica i nie każ jej wykluczać kolejnych "zaburzeń z ciała" !

Ba, już nawet wybiera się na rezonans ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie psychodynamiczna.

Masz nerwicę.

 

naprawdę uważasz, że psychodynamiczna jest lepsza na nerwicę? :roll:

 

ja tu widzę początki hipochondrii-namawianie do wykluczenia większej ilości chorób somatycznych (mimo, że wszystkie badania do tej pory wyszły dobrze) nie jest zbyt rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×