Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to schizofrenia?


alp

Rekomendowane odpowiedzi

cały czas wydaje mi się, że ktoś mnie obserwuje. widziałem jak ludzie robili mi zdjęcia z samochodów. sporadycznie wydaje mi się, ze jestem bogiem albo słyszę głosy demonów w głowie. mam już tego dość, ciągle biegam z okna do okna i sprawdzam kto przyjechał i po co. w każdej chwili ktoś może do mnie wparować. nie wiem już co jest prawdą, a co nie. może to urojenia, ale co jak to prawda i rzeczywiście jestem obserwowany, albo opętany? na dodatek prawie nic nie pamiętam. nie wiem czy to przez to, że codziennie robię to samo. po prostu wstaję z rana, wszystko robię jakoś automatycznie nawet nie myśląc nad tym i nagle jest już noc. nie mam zdiagnozowanej żadnej schizofrenii ani innej choroby psychicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytania nasuwają się w moim przypadku...?!?

Czy to schizofrenia?!?

Zdiagnozowana zostałam jako przypadek Borderline. Dostałam Nexpram na depresję i lęki, Olanzapinę na wyciszenie i Lamotrix na stabilizację.

Dodatkowo jem Alprazolam na lęki bo dopadają mnie codziennie.

Leczę się już coś koło 10 lat. Mam przerąbane. Wkółko nowe leki, wkółko nowe doznania.

Czemu zadaję sobie pytanie o schizo?

Coraz częściej zdarzają mi się epizody odrealnienia. Nie da się tego opisać słowami. Mój świat i nic poza tym.

Dziś złapało mnie w domu więc chcąc od tego uciec wyszłam na spacer i tam się dopiero zaczęło.

Ludzie jacyś obcy, śnieg inny niż powinien być, samochody, drzewa i ten ogromny strach w środku, że zaraz zwariuję.

Trwało to długo. Wzięłam więc alprę na lęk i zasnęłam.

Obudziłam się i wszystko wróciło do normy. Co z tego? Nadal się boję, że wariuję.

Co jest ze mną nie tak do cholery?!?

Czemu boli mnie własna dusza?

Czy Bóg musi tak krzywdzić?

To jest tak niesprawiedliwe, że rzygać się chce.

Patrzyłam tak sobie na tych wszystkich ludzi podczas spaceru i zazdrościłam im.

Szczerze, zazdrościłam im tego, że są normalni.

A ja?

Kim ja do cholery jestem?

 

-- 02 lut 2014, 20:17 --

 

dali. haloperidol, zomiren itd. nie tylko f91.2 mialem zdiagnozowane.

 

Podczas pobytu w psychiatryku przasnyskim widziałam jak zachowują się ludzie po Haloperidolu.

Masakra. Wyginało ich jak struny. Oczy leciały im do góry.

Fatalny lek.

Szczerze powiedziawszy nigdy nie zapomnę widoku tych biednych osób karmionych Halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o pomoc. Jestem w wieku 17 lat u mojej may stwierdzono schizofrenie paranoidalna.

Dwa miesiace temu dostalam ataku typowo nerwicowego, drgawki, potliwość, szybkie bicie serca o raz mroczki, glownie sa to objawy somatyczne, ktorym czasami towarzyszy niepokoj wewnetrzny. Dopiero niedawno dowiedziałam sie o chorobie mamy gdyz nie utrztmywałam z nia kontaktu, bardzo mnie to zszokowalo, obsesejnie boje sie tej choroby. Czytałam mnostwo postow osob ktore boje sie tak samo psychozy, jednak w moje rodzinie byla osoba chora na to i te obawy wyłacznie stad sie biora. Słyszałam, ze nerwica wyklucza schizofrenie, jednak slyszalam o poczatku schizofrnii pseudonerwicowym, jak to wyglada? Ktos sie z tym zetknał?

Prosze o pomoc, czym mam sie martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×