Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne niezdiagnozowane objawy


nocnafuria89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam na Imię Łukasz mam 24 lata od jakiegos niecalego roku zauwazylem u siebie nierówne źrenice głownie lewa wieksza od prawej czasami bardzo wyraznie szczególnie wieczorami w ciemnym swietle jak w łaziece itp... przypatruje sie nim od tamtego czasu i zauwazylem nastepujace dziwne ich zachowanie a mianowicie: reaguja obie tak samo na swiatlo w dzien na dworze sa równe i malutkie, przyczym jak oswietle ta lewa powiekszona kiedy widac ich róznice to zmniejsza sie poczym powieksza i mimo ze sie zmniejszy to powraca i tak sobie pulsuje... jak oswietle je mocno wieczorem latarka to sie zmniejszaja ale ta lewa i tam minimalnie jest wieksza i dziwnie pulsuje, zdarza sie ale bardzo rzadku moze na chwile w ciagu dnia ze są równe albo jakby prawa bardzo minimalnie wieksza.. oprocz tych źrenic mam dziwne uciski w glowie z lewej strony nie jest to silny bol bardziej takie swedzenie dotykanie jakby skroni i lekkie uciskanie do tego dochodzi dziwne uczucie w nocie i uchu czasami jakby mrozenie szczeki dochodzi... ucisk tez mam z lewej strony pod lewymy żebrami i jak dotykam tam to czuje chrupanie jakby przeskakiwanie tego 1 szego zebra, badania jakie mialem to TK głowy z kontrastem i wyszlo ok, dno oka i 3 okulistów ok 4 neurologow (badanie mlotkiem swiecenie i nic nie widza a nawet mowia ze mam rowne zrenice co jest nie prawda i w 1000% jestem pewien ze sa nierowne tak samo inne osoby mowia potwierdzaja jak je pytam. U laryngologa bylem jest ok mialem RTG zatok - krzywa przegroda, migdaly do usuniecia mam szumy uszne na calym ciele czuje mocno kazda tętnice nawet tą w brzuchu pulsuje mi ze golym okiem widac szyjna(pulsowanie skory szyji lewa strona) i brzuszna (podskakujacy brzuch) tetnica. Bylem kilka razy na dorazniej gdzie odsylali mnie do neurologow a neurolodzy do domu jeden zlecil mi Angio TK pod tetniaki inny je wykluczyl bo mowi ze jak tetniak to zrenica by nie reagowala... na koncu poszedlem do psychiatry i okazalo sie ze mam nerwice lekową i zapisał pramolan który biore i jest lepiej ale objawy nadal sa i te cholerne źrenice, jestem pewien ze nie mialem ich od urodzenia, boje sie ze uzywkami sobie cos zniszczylem albo mam nowotwor albo sm albo bolerioze wkurza mnie ten ucisk staly lewej skroni i jakby polika te nierówne zrenice mnie przerazaja jezdze po lekarzach i nie potrafia pomoc... co jest przyczyna moich zrenic czy to stres? nerwica? kto ma podobny przypadek prosze niech mi pomoze ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...chociaz nie umrzesz od tego:). Nierowne zrenice okreslane sa mianem anisocoria w medycynie. Podobno 20% populacji je ma. Pytanie czy jest to naturalne w Twoim wypadku czy spowodowane czyms. Nie zauwazyles wczesniej , ze tak masz? Moim zdaniem nie ma sie czego obawiac.

 

 

Przypomniales mi własnie o tych nierownych zrenicach . Podobnie mialem jak bralem leki psychiatryczne tutaj prym wiodla paroksetyna. Po niej jedna zrenice mialem jak głowka od szpilki a druga przysłaniała prawie tęczowke..tak wielka była. Roznica byla bardzo zauwazalna..nawet bez głebszego przygladania sie. Obecnie tego nie mam. Ciekawe czy to mogło świadczyc o szkodliwosci tych lekow na moj organizm. Możliwe, ze ciśnienie w bańce miałem zwiększone czego objawem były te żrenice. Ale jak widzisz pisze dalej więc nie było to w moim przypadku śmiertelne. Podobnie będzie pewnie i w Twoim heh:)

 

 

I odpowiedz na pytanie czy coś bierzesz. Leki, używki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzywki jakie bralem: papierosy od ukonczenia 15 lat alkohol sporodycznie ostatnie 2 lata czesciej, marihuana, amfetamina, mefedron ( lika miesiecy ) sporadycznie - obecnie nie pale nic nie biore zmienilem dlatego boje sie ze te gowna cos mi uszkodzily, najbardziej boje sie o tetniak bo ponoc mefedron dziala na wysokim cisniemiu krwy.. do tego papierosy itp... dziwne zrenic nie mam napewno od urodzenia. Okulistycznie masz wszystko wporzadku poza nadwzrocznościa i zespolem suchego oka, mialem TK z kontrastem 4 miechy temu tez nic nie wyszlo procz Torbieli pajeczynowki ale bylem u neurologa i powiedzial ze z tym nic sie nie robi i dulo ludzi to ma i nic strasznego, co do zrenic z reguly jak ide do neurologa to nic nie widzi jednak jak pojde na dorazna to wpisuje Typiara Anizokorie na papier i odsyla mnie do szpitala a szpital do neurologa i mnie wyzywaja ze tu ludzie umieraja a ja im dupe truje, zrenice nie sa zawsze nierówne ale bardzo czesto powiem tak " prawie caly czas mam nierówne" głownie w ciemym oswietlenu jak sa powiekszone widac nierownosc, doszukalem sie ze nadmierne poszerzenie źrenicy okresla sie jako Mydrassis czy jakos tak jednak w necie nic nie ma na ten temat chyba ze po angielku...

 

 

w skrócie lewa źrenica szersza, dziwny ucick z lewej strony twarzy, szum w uszach, lewe ucho jakby czasem sie zatyka, czesto mi jedzi po brzuchu, tetno bardzo mocno przez skure wyczuwam, cisnienie mam ok pozatym nic mi nie dolega chodze normalnie i funkcjonuje normalnie poza takim jakby zmeczeniem ciaglym. Serducho mi mocno wali nawet po przebiegnieciu 6 metrow czy wejsciu po schodac jak sie zdenerwuje to samo tetnica w szyji mi tak pulsuje ze widac jakby chciala wyskoczyc z szyi.. wiem ze źrenice to powazny objaw i ponoc stres nie ma na to wplywu ;/

 

do tego wiem ze TK nie wykryje tetniaka.. jednak czy przy tetniaku moze byc zrenica powiekszona ale reagowac na swiatlo? moze to bolerioza... dlaczego zaden lekarz mi nie moze powiedziec co mi jest przeciez moje objawy sa raz ze powazne to widoczne... moze niepotrzebnie im mowie o nerwicy i mnie olewaja, albo jak przychodze do nich to akurat mam rowne zrenice? ... nie moge zyc normalnie od roku mam male dziecko nawet nie potrafie byc ojcem w domu tylko sie wciaz zamartwiam co to moze sie zemna dziac i dlaczego mam te zrenice.. gdybym tych gownien nie bral moze az tak bym nie podejrzewal najgorszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze mam iść jeszcze raz do neurologa z wynikami TK i okulisty, pytalem czy da mi skierowanie na krew to powiedzial ze nie bo nie mam podstaw do tego, dzisiaj mocniej czuje scisk glownie na kosci policzkowej promieniuje do górnej lewej czesci szczęki i w strone ucha lewego, jak zakryje prawe oko i patrze tym lewym obraz jest ciemniejszy i mniej wyrazny widac to glownie wieczorem kolory sa jakby przez okulary slonecznie natomiask jak zakryje lewe reką to sa jasniejsze i ostrosc lepsza wyrazniejsza...

 

 

lekarze nic nie mowia a ja sam po logice podejrzewam ze to Tętniak albo w głowie albo w szyi albo w brzuchu... co mam robic czekac az cos sie stanie czy co bo moi lekarze gówno wiedzą... zamiast dac mi odrazu skierowanie na Angio TK czy rezonans... dlaczeo nie podejrzewaja tętniaka skoro mam wiele objaw swiadczacym o nim ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nocnafuria89, jeśli porobiłeś milion badań i nic w nich nie wyszło - daj sobie spokój, to nerwy, hipochondria. Możesz oczywiście nadal męczyć lekarzy o badania ale jeśli niczego do tej pory nie znaleźli nie mają podstaw by robić Ci dalsze badania. Tak to właśnie wygląda. Jak sobie uświadomisz że to tylko Twoje przesadzone wyobrażenia będzie Ci trochę lepiej - radzi ta co szukała głównie raka a znalazła zaburzenie osobowości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice lękową i za bardzo wpatruje się w siebie to prawda, jednak to jest od momentu jak zauwazylem u siebie nierówne źrenice i poczytalem ze to moze byc guz itp, panikowalem mialem TK z kontrastem nie wyszlo nic jednak zeby wykryc tetniaka trzeba zrobic inne badanie... objawy pasuja i to ze bralem mefedron tez pasuje bo podnosil cisnienie krwi... dletego tak zaczalem latac po lekarzach i sie bac o najgorsze... wczesniej tak nie robilem nie mialem takiego koszmaru, moze przez nerwice jak mi bilo serce raz bylem u lekarza...

 

 

 

pytalem specjalistów czy od nerwicy czy hipohondri mogą być nierówne źrenice i zaden z nich nie powiedzial ze tak mogoa byc wrecz przeciwnie mowili ze to powazny objaw neurologiczny ;/

 

 

ale faktem jest ze jak jestem zdenerwowany to objawy sa silniejsze tak samo jak popije alkohol... po promolanie onie sie tlumia i sa jakby slabsze..

 

 

psycho terapie mam pod koniec stycznia dopiero, jeszcze dodam ze bylem w szpitalu na neurologicznym i trafilem na Dr. Karwadzkiego ktory mnie zbadal powiedzial ze zrenice mam rowne i ze tetniaka mam w głowie ale go tam nie ma.... zapisal mnie na lozko dopiero na wielkanoc, dlaczego taki niby dobry i znany neurolog powiedzial mi ze mam rowne zrenice jak to nie prawda? bo jest stary i ma slaby wzrok albo nie dokladnie spojrzał? Czy mozna sobie wmówic nierówne źrenice?

 

 

gdyby to bylo przez Hipohondrie to napewno nie powiedzialabymi o tym pierwszy raz moja kolezanka ktora pewnego dnia powiedizala mi ze mam lewa wieksza mocno od prawej i wtedy pewnego dnia w domu wpisalem to w google i zaczęła sie jazda - od urodzenie tego nie mam na bank bo czesto sprawdzalem sobie oczy po imprezach itp i nigdy wczesniej tak nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz koleżance czy lekarzom? Jeśli neurolog mówi że masz równe, to pewnie ma rację. Z tego co zrozumiałam to nie jest on jedynym lekarzem który powiedział Ci że są one równe?

Moja hipochondria też nie zaczęła się 'od tak'. Pewnego razu obudziłam się o 16 z rozbitą głową, do szycia, i krwią na podłodze w kuchni. Ostatnie co pamiętałam to pójście do łóżka ok.23. Totalna amnezja. Po 2 tygodniach nocą wracając z kuchni zemdlałam i znów rąbnęłam głową o kafelki. I zaczęło się... od tego wszystko się zaczęło. Młodzi ludzie nie tracą przytomności bez powodu- powód się znalazł - psychika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×