Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nawiązywanie znajomości


anka304

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem DDA, mam 19 lat.

Mój problem polega na tym, że nie umiem nawiązać normalnej znajomości. Zawsze jak nawiążę cienką nić porozumienia z kimś, w środku zaczynam panikować i robię wszystko, żeby ktoś mnie polubił. Nie umiem z nikim spontanicznie, naturalnie porozmawiać, przebywać sam na sam, co mnie dobija. Każdą moją znajomość z chłopakiem tak zepsułam. Za bardzo się spinam i skupiam na tym, żeby na siłę cokolwiek wymyślić. Kiedy spotykam się ze znajomymi, jestem najbardziej zdystansowana, a broń boże jak mam zostać z kimś sama. Umiem się tylko uśmiechać, w środku jestem spanikowana. Serce mi wali, jestem zestresowana. Nie mam ‘luźnych myśli’. Nie wiem co jest normalne, zastanawiam się czy ktoś nie uzna czegoś co powiem za żenujące, głupie, banalne. Muszę wszystko sto razy przemyśleć, a w końcu uznam, że to i tak jest głupie, więc nic nie mówię. Proszę o pomoc, jakieś porady, nie wiem co mam robić.

 

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anka304, też tak mam... dziś np. idę na sylwka tam, gdzie połowy ludzi znać nie będę i boję się tego, ale to przede wszystkim przez mój wygląd, niską samoocenę. ale problem jest ten sam - nie umiemy nawiązywać znajomości - tej takiej 'normalnej'.

nie wiem, co mogłoby Ci pomóc - to też jest sprawa niskiej samooceny, a jak ją podwyższyć... musisz uwierzyć w siebie, czyli chyba terapia dda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anka304, mi pomogło uznanie, ze jestem nikim, że ludzie generalnie maja mnie w d..ie, ale są też tacy, na których mi zależy (z wzajemnością)...przestałem się starać dogodzić wszystkim. Ważne jest by wybaczyć sobie i innym. Dlatego jak w grupie czujesz się w miarę, proponuję grupę terapeutyczną...z czasem przeniesie sie też na kontakty indywidualne to, co wypracujesz na grupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×