Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzisiejsza młodzież...


Niktita

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o "przyszłości starszych pokoleń", czyli o młodzieży?

 

Tak, dla rozeznania w temacie, to zachęcam do obejrzenia całości filmu, a nie jego urywku. Trafnie ukazuje współczesną młodzież i nie tylko...

 

[videoyoutube=PvrQY7d9Pkg][/videoyoutube]

 

Film ten zebrał sporo nagród, także polecam. Nie jest to cudo, ale ukazuje rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na zepsutą młodzież, tak jest w każdym pokoleniu, dzisiejsi 20 parolatkowie już na młodych narzekają a parę lat temu robili to wobec nich starsi koledzy. Aż dziw bierze że ten świat się totalnie nie stoczył skoro takie narzekania były już w starożytnej Grecji czy Rzymie. Nie powiem że młodsze pokolenie jest gorsze powiem tyle jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak czytałem, że robili badania w USA i okazało się, że młodzież po roku 2000 jest najbardziej zdegradowana, że nigdy w historii świata tego nie było, aby młodzież była aż tak zła. Choć czytałem to na onecie, więc prawda ta może być iluzoryczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak czytałem, że robili badania w USA i okazało się, że młodzież po roku 2000 jest najbardziej zdegradowana, że nigdy w historii świata tego nie było, aby młodzież była aż tak zła. Choć czytałem to na onecie, więc prawda ta może być iluzoryczna...

zła młodzież to pojęcie względne i co to zdegradowanie oznacza, przecież w USA wiek inicjacji seksualnej( a więc miara zdegradowania według większości) podwyższył się o 2 lata od lat 70-tych. A w niektórych plemionach to się zaczyna uprawiać seks w wieku 11-12 lat i tak jest od setek lat. A dla ścisłosci pojęcie młodzież pojawiło się w dyskursie publicznym i terminologii w XX wieku wcześniej płynnie przechodziło się od dzieciństwa do dorosłości bo do szkół nie chadzano a pracę zaczynano w wieku 12 lat najpóźniej( na roli to od 5 ciu) no i szybko się wiązano i rodzono dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest głupia i podatna na śmieciowe media a nie zdegradowana, zdegradowany to może być kryminalista, jak przekraczają 20-tkę to im się poprawia, czasem tylko nieznacznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza młodzież ma sporo czasu wolnego więcej niż przez większość historii nie musi pracować, szkoła coraz prostsza, kasy coraz więcej dostają to i szaleją. No i zapracowani rodzice nie mają tyle czasu na ich opiekę, osłabła rola kościoła i w ogóle szacunek dla starszych, ale nie uważam że jest jakoś totalnie zdegenerowana jak kreślą to ludzie, media, kościół po prostu nie mogą pogodzić się z tym że ma inne priorytety i żyje inaczej i nie sra ze strachu przed starszymi przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, jesteś po 60-tce?

 

Mentalnie jest 60 latkiem i to z XIXw...

 

Nikita...dałeś link do filmu fabularnego...Czy ktokolwiek z forumowiczów kiedyś robił mumię? Czy ktokolwiek widział jak ktoś robił mumie? Czy ktokolwiek kiedykolwiek słyszał, żeby ktos robił mumię? Czy ktokolwiek kiedykolwiek słyszał, żeby ktos inny słyszał że ktoś robił mumie?..."ale oddaje rzeczywistość". Normalnie kosmos...Jeśli już to oddaje brutalność życia w poprawczaku/sierocińcu...chociaż i tego pewny nie jestem, bo oni wszyscy byli ogoleni na łyso w pasiakach.

 

Jak ja byłem z podstawówce mieliśmy kolesia co sie masturbował na lekcjach, mieliśmy takich co do podstawówki dumnie uczęszczali do 18-ki, co mieli dzieci w wieku 13 lat, wciągali klej na boisku....inni zgwałcili psa wciskając sobie na penisy foliowe worki. Nie znałem ich wszystkich...oni gdzieś tam byli i żyli obok. Były to wczesne lata 90-te...Myślę że dzisiejsza młodzież nie jest gorsza...żyje w innym świecie i jest inna. Na pewno jak świat światem młodzież "zawsze" jest zła:)...ja nawet nie wiem czy ta dzisiejsza nie jest lepsza...U mnie na osiedlu miałeś wpierdol za długie włosy, za spodnie z krokiem na kolanach, deskorolkę LOL...mnie to śmieszy...bo to są burackie zasady głupków których kiedyś było dużo więcej...Dzisiaj za to jest więcej internetu, onetu, TV, faktów i innych sraktów z których dowiesz sie że 100% młodziezy sie masturbuje, 50 % pali trawę, 70 pije, 20 ćpa, 40 sie tnie, 15% bierze udział w orgiach, 70 uprawia seks raz dziennie itd...itp...To raczej TV, a nie młodzież.

 

Polecam wykład na ten temat jednego z większych współczesnych folozofów D.Stanhopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Też mam wrażenie że dzisiejsza młodzież czasem jest spokojniejsza od tej z lat 90-tych nie widać jej tak szalejącej na podwórkach, dzieciaków którzy dają wszystkim wpierdol na około, włóczących się cale dnie po ulicach bo siedzą przed komputerami zwykle. Oczywiście to mocno powierzchowna obserwacja ale nie sądzę aby byli gorsi w sensie agresywniejsi, więcej pili( u mnie pito już w 4 klasie podstawówki na wycieczkach na początku lat 90-tych a w 8 klasie sporo już miało seks za sobą) a wąchaczy kleju też było sporo bo inne narkotyki było zbyt drogie lub trudno dostępne. A to że w mediach o tym zepsuciu gadają, no bo to jest medialne i dobrze się sprzedaje i starzy mogą się dowartościować przy tych współczesnych straszliwych dzieciakach. A w latach 40-tych to palił co drugi 12 letni chłopak i ludzie jakoś żyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest inna mentalność...Na pewno jest inne podejście do seksu. Dziś to jest niejako normalne, że licealiści uprawiają seks. Rodzice sie za bardzo nie wtrącają...kiedyś też pewnie licealiści uprawiali seks, ale musiałeś być "kozakiem", była inna atmosfera, mniej sie o tym mówiło, bardziej sie ukrywało ale tez mniej sie na to zwracało uwagę...Pewnie dzisiejsza młodzież jest bardziej zdezelowana, zepsuta przez to że więcej im wolno, bardziej egocentryczna nie wiem...ale to jest tożsame z rozwojem. Kiedyś nie do pomyślenia było żeby nie powiedzieć sąsiadowi dzień dobry...dzisiaj wygląda to już inaczej..ale to raczej kwestia zmiany mentalności, obyczajów i po prostu świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, pod tym względem dzisiejsza nie rózni się niczym od poprzednich. Bardziej przeraża wyjałowienie z uczuć wyższych,materializm i zamiana normalnych dla poprzednich roczników zajęć na internet, komputer i facebook

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Wiek inicjacji w Polsce się obniżył ale też nie jakoś drastycznie no ale jak pisałeś teraz to można robić bardziej legalnie niż kiedyś, może w przyszłości będzie u nas tak jak na zachodzie gdzie rodzice pozwalają u siebie w domu na seks swoich 15-16 letnich dzieci jeśli się oczywiście zabezpieczą. A przecież jeszcze nie dawno każdy seks przed małżeński był srogo piętnowany. Na pewno głównym powodem rozwydrzenia dzieci jest to że dziś to zwykle jedynaki, lub maksymalnie 2-ki a kiedys przeważały rodziny z minimum 3-ką dzieci i jasne że wtedy musiał być większy rygor no i nie rozpieszczano i rozpuszczano ich tak jak dziś. Rodziny były wielopokoleniowe, matki zostawały w domu to jasne że życie wyglądało inaczej.

 

-- 29 gru 2013, 21:09 --

 

Mnie w dzisiejszej młodzieży wkurza, że dla wielu z nich najważniejsze rzeczy w życiu to seks, popisywanie się, dokuczanie innym, alkohol.

Za moich czasów a jest chyba ponad 10 lat starszy było to samo i pewnie wcześniej też, kiedyś czytałem książkę która działa się w latach 30, 40 tych w Niemczech i zdziwiło mnie to że wtedy nastolatki tyle piły, paliły i też uprawiały seks w wieku 15 lat a nawet mniej. 16 latki wtedy już zwykłe pracowały i żyły na własny rachunek chodziły do burdelów i piły ale dziś gdy chodzą do szkoły do już im nie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, pod tym względem dzisiejsza nie rózni się niczym od poprzednich. Bardziej przeraża wyjałowienie z uczuć wyższych,materializm i zamiana normalnych dla poprzednich roczników zajęć na internet, komputer i facebook

W innych aspektach młodzież mnie za bardzo nie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na onecie to już wymiatają z tymi tematami...teraz "Szok! Tak nastoletnie polski zarabiają pieniądze" serial "szkoła życia" tagi:skandal, romans, intryga...normalnie mózg sprany jak z tą mumią...Pewnie gdyby nie ciągłe wałkowanie tego tematu, ciągłe go sprzedawanie takich lasek byłoby 90% mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na onecie to już wymiatają z tymi tematami...teraz "Szok! Tak nastoletnie polski zarabiają pieniądze" serial "szkoła życia" tagi:skandal, romans, intryga...normalnie mózg sprany jak z tą mumią...Pewnie gdyby nie ciągłe wałkowanie tego tematu, ciągłe go sprzedawanie takich lasek byłoby 90% mniej

 

Na onecie to wszystko jest szokiem, megaszokiem, super-mega-szokiem. niedługo im nie starczy przedrostków. Seks się sprzedaje, więc zamieszcza się to, co przyciąga ludzi. A potem ludzie wyrabiają sobie opinię na podstawie wiadomości z netu i koło się zamyka.

Jeśli w jednej szkole dojdzie do jakiegoś incydentu, to od razu hasła: "Tak zachowuje się współczesna młodzież", itp. Kilka incydentów urasta do rangi społecznego problemu. Oczywiscie, są problemy, które naprawdę są powszechne wśród młodzieży, ale tak było zawsze, jest i będzie. To w końcu wyjątkowy okres kształtowania się jednostki, więc nie ma możliwości, żeby minął bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to całe gówno wsiąka w głowę samo. Człowiek jest świadom że to tylko media...ale chcąc nie chcąc też daje sie temu ponieść. Najlepsze na onecie są teksty "Szok! jakona wygląda", albo "Szok! co sie stało" jak jakiś celebryta przytyje..."co sie stało!?" to mnie rozkłada na łopatki. Do tego jeszcze III Rzesza, nowe "naukowe" info na temat Jezusa, seks nastolatków...to jest sztandar

 

Ale pojawia sie też nowe ciekawe zjawisko...tak jak kiedyś ludzie jechali po sobie i na temat artykułów...tak teraz coraz bardziej jadą na redaktorów onetu. Ja tam zaglądam żeby przeglądać rubrykę sportową...Czasem pod niektórymi newsami 100% komentarzy dotyczy domniemanej głupoty onetowych redaktorów...którzy mają to gdzieś, bo klikło jedno z drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja patrząc na młodziez którą mam w domu, i ich znajomych mogłabym powiedzieć że mlodzieży do zdemoralizowania daleko a te wszytskie opowiastki o galeriankach to bujda.

no ale niestety wiem ze tak nie jest. choć na szczęscie są to marginalne przypadki.

 

fakt że zycie powiedzmy "normalnego" nastolatka wyglada dzisiaj troche inaczej. że zycie towarzyskie toczy sie na portalach społecznościowych. że jak wychodzą z domu to zazwyczaj w jakimś celu, a nie jak to za moich czasów było, szło w jakies miejsce spotkan i czekało az sie ktos inny napatoczy.

 

jest to inne, ale nie wiem czy można bez wachania uznać że gorsze. raczej ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak temat tego jak zarabiają polskie nastolatki i jak zarabiają polskie studentki jest wałkowany od lat, czytać to można dojść do wniosku że co druga studentka to prostytutka, ulubioną grą nastolatków jest słoneczko a żeby kupić sobie trampki to gimnazjalistki robią lody starszym panom w galerii. Oczywiście nie twierdze że to nie występuję ale na pewno nie na tką skalę jak to przedstawiane jest w mediach a galerianki to podobno legenda miejska bardziej niż rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullshit.

 

Wiadomo,wszędzie są czarne owce,niejednokrotnie wśród młodzieży jest sporo kurwiarki,chlania,liczy się ka$a,lans i inne bzdety,ale powiedzmy sobie szczerze,ile jest takich "patologicznych lanserów"?

Nie mówię,jakiś tam odsetek będzie,ale to margines,za mojego krótkiego żywota,łapiąc kontakty z rówieśnikami zarówno w realu,jak i w sieci,to na palcach 1 ręki mógłbym wyliczyć przypadki "zdemoralizowane",czyli jakieś śmieci nie nadające się do społeczeństwa,dla których krzywda innych to jedyna radocha,albo lvl głupoty wykraczał poza wszelką skalę.

Młodzież uprawia seks?

To czemu tak wielu młodych ludzi ma rodziców w wieku 40 lat,czy przed 40? a sami mają po 18-20?

Bo rodzice robili to samo niejednokrotnie,tylko o tyle inaczej było,że było to równoznaczne z ślubem,teraz jest większa swoboda,czy luźniejsze podejście.

IMHO,jak długo nie dochodzi do niechcianych,przypadkowych ciąż,i nikt nie krzywdzi współżyciem 2 osoby, a niech że sobie każdy robi co chcę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Dla mnie cała dzisiejsza młodzież to dno. Moi rówieśnicy (i młodsi) to margines społeczny - potrafią tylko chlać, ćpać, imprezować, ruchać się. Zero ambicji, zero zainteresowań.

 

"Chwalenie" się, kto ile wypił, ile wyrzygał, ile wciągnął jest na porządku dziennym. Tak samo jak lansowanie się nowymi ciuchami, najnowszymi i najdroższymi gadżetami. I te twarze nieskażone myślą... Tragedia. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×