Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica/depresja a dziwny ból głowy i lekarstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Z depresją i nerwicą walczę już od paru lat. Przez jakiś okres wszystko było dobrze, myślałam że już z tego wyjdę, ale to dziadostwo znów wróciło. Od paru miesięcy mam nagłe ataki płaczu, z byle powodu, smutek. Nie mam żadnych chęci do życia. Ciągle siedzę w domu. Zażywam Asentrę, ale tylko połówkę, gdyż tak zaleciła moja psychiatra, kiedy było jeszcze lepiej. Termin do kontroli mam dopiero za parę miesięcy. Miesiąc temu zachorowałam jeszcze na ostre zapalenie gardła i mimo kuracji antybiotykiem nic to nie dało, dalej mam ból gardła, jeżdżę od lekarzy do lekarzy, różne badania, których się boję. Nawiązuję do tego, ponieważ przez to denerwuję się jeszcze bardziej. Bardzo boję się o swoje zdrowie, jedząc lekarstwa boję się, że będę miała jakieś straszne działa niepożądane, czytam o tym w internecie - wiem, że nie powinnam, że działania niepożądane nie przytrafiają się każdemu, ale nie potrafię nic zrobić z tym lękiem o moje zdrowie. Oprócz tego od jakiegoś miesiąca mam bóle głowy. Czasami dziwnie ''ściska'' mi głowę, a czasami boli mnie skóra, zawsze w jednym miejscu, ale tylko gdy jej dotykam. Miałam wizytę do neurologa, ale przepadła, bo byłam chora. Dlatego mam pytanie. Myślicie, że taki dziwny ból głowy może być spowodowany nerwicą, tym lękiem i stresem? Nie wiem już co mam robić. Bliskie mi osoby, mimo że jeżdżą ze mną do lekarzy uważają, że cuduję i zachowuję się na 3 latka, a nie na 19. Lekarze tak samo. Nikt nie rozumie, że chciałabym normalnie żyć, być szczęśliwa, nie bać się, ale zwyczajnie nie potrafię. Nie radzę sobie z tym wszystkim.

Czy ktoś ma/miał podobne problemy do moich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewidzialna94, ja cierpię na nn i małą chorobę (typu ból gardła) odczuwam jak zapalenie płuc, chociaż obiektywnie nic mi nie jest. Te bóle głowy mogą być spowodowane przez nerwicę (poszukaj kask neurasteniczny).

Ja jak się przebadałem to przestałem jeździć po lekarzach z tymi objawami. Na szczęście moja mama jest pielęgniarką i mogę się upewnić że nic mi nie jest i nie rozwinęła się u mnie żadna hipochondria.

Jeśli chodzi o Asentrę to ja połykam 200mg dziennie i nic nie mam. Może możesz zadzwonić do psychiatry i przyspieszyć tę wizytę z powodu nasilonych objawów?

Ogólnie jak najmniej się przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewidzialna94, Możesz mieć zespół bólów głowy z powodu objawów zaburzeń lękowo-depresyjnych. Leki raczej niczego tu nie wniosą w kwestii cudownego uzdrowienia... raczej postaw na psychoterapię, żeby leczyć przyczynę Twoich zaburzeń, a poprzez to uporać się z przykrymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×