Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłość jest ułudą.


Niktita

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, miłość, wolność, wiara, pokój - to wszystko złudzenia, kaprysy percepcji, ulotne twory słabego , ludzkiego umysłu, który rozpaczliwie szuka bytu tam, gdzie nie ma sensu ani celu. Wszystkie te twory są sztuczne, jak cała otaczająca nas niby rzeczywistość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdę można odczuwać bezemocjonalnie a miłość nie.

 

prawda jak dla mnie to rzeczywistość np. kamień jest prawdziwy, a słoń z głową żyrafy już nie :D

 

 

Słoń z głową żyrafy nie? To przypomnij sobie jakiś najdziwniejszy sen, jaki w życiu miałeś. Był z pewnością irracjonalny i abstrakcyjny, lecz mając "uśpioną" świadomość odbierałeś wszystko jako rzeczywistość, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikita co Ci takie rozważania dadzą?:). Przeciez wszystko czego człowiek doświadcza jest projekcja jego zmysłow ktore przekuwają cała odczuwana treść w świadomośc , czyli w to jak widzimy świat. Ludzie jednak większosc rzeczy postrzegaja podobnie. To samo tyczy sie milosci. Tak jestesmy zaprogromwani czy Tego chcesz czy nie;). Na drugim krańcu wszechswiata świadomośc istot żywych może być skrajne inna. Ale kto może wiedzieć co jest najprawdziwsza prawda? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filozofia, religia i część humanizmu. Pijawki społeczeństwa. Nauka i postęp pcha ludzkość do przodu a nie głupie wywody z których nic nie ma.

 

 

Tak? To będę z przyjemnością patrzył, jak ów postęp (zawsze wykorzystywany w pierwszej kolejności do celów militarnych) zniewoli Cię do tego stopnia, że będziesz tylko pracował, a gdy już nie będziesz zdatny do niczego zostaniesz zutylizowany. Nie mam nic przeciwko nauce, lecz dzisiejsza nauka cóż nam oferuje, jak nie stek bzdur, w który człowiek sam już nie wie jak i w co wierzyć. Nie jesteśmy w stanie odróżnić iluzji od prawdy. Prawdę posiadają ludzie na najwyższych szczeblach, a nie taka gawiedź jak ja, czy ty, czy twój psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To będę z przyjemnością patrzył, jak ów postęp (zawsze wykorzystywany w pierwszej kolejności do celów militarnych) zniewoli Cię do tego stopnia, że będziesz tylko pracował, a gdy już nie będziesz zdatny do niczego zostaniesz zutylizowany. Nie mam nic przeciwko nauce, lecz dzisiejsza nauka cóż nam oferuje, jak nie stek bzdur, w który człowiek sam już nie wie jak i w co wierzyć. Nie jesteśmy w stanie odróżnić iluzji od prawdy. Prawdę posiadają ludzie na najwyższych szczeblach, a nie taka gawiedź jak ja, czy ty, czy twój psychiatra.

 

Pozostaje mi tylko się z Tobą zgodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, Czemu twierdzisz,ze wolność jest ułudą?

Mowisz o poczuciu wolnosci ,tak? A moze -wolnosci slowa (na przykład) ?

 

Wszystko jest fikcją. To przecież Matrix :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, miłość, wolność, wiara, pokój - to wszystko złudzenia, kaprysy percepcji, ulotne twory słabego , ludzkiego umysłu, który rozpaczliwie szuka bytu tam, gdzie nie ma sensu ani celu. Wszystkie te twory są sztuczne, jak cała otaczająca nas niby rzeczywistość!

Skąd wiesz, że to złudzenia, jeśli jedyny sposób odbierania rzeczywistości - to poprzez zmysły?

 

Ludzie na najwyższych szczeblach nie chodzą do psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To będę z przyjemnością patrzył, jak ów postęp (zawsze wykorzystywany w pierwszej kolejności do celów militarnych) zniewoli Cię do tego stopnia, że będziesz tylko pracował,

 

Kolejna bzdura i brak obycia z intelektem. Kto mnie zniewoli, naukowcy?! A może politycy i konsumpcjonizm czyli odłamy filozofii. Nauka sama w sobie nie jest zła, lecz ten kto jej używa.

 

Pozostaje mi tylko się z Tobą zgodzić

 

Ty się nie zgadzaj tylko myśl sam, o ile potrafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×