Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki a alergia


bibi

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem Wam taką ciekawostkę dotyczącą alergii.. Trochę odbiegnę od tematu leków..

 

Kilka dni temu w pracy ugryzła mojego brata osa. Po prostu dziabnęła go w głowę zupełnie bez powodu i odleciała. Prawie natychmiast facet zaczął puchnąć w oczach i bardzo się pocić. Zdecydował, że nie ma na co czekać i trzeba szybko poszukać lekarza. W pięć minut koledzy odwieźli go do najbliższej przychodni lekarskiej. W drodze dostał już drgawek.. W przychodni szybko wprowadzono go do gabinetu zabiegowego. Personel został poinformowany co sie wydarzyło. Wtedy wyglądał już okropnie - wszystko miał bardzo zapuchnięte i w wysypce. Usiadł na kozetce i odpłynął.. Ustała praca serca i co za tym idzie - krążenie. Przez pięć minut był reanimowany (masaż serca, defibrylacja). Wezwano erkę. Dostał wszystkie niezbędne leki i wrócił do siebie..

Wiem,że trudno w to uwierzyć, że brzmi niewiarygodnie, że jedna mała osa miała taką moc.. Jad osy wywołał wstrząs anafilaktyczny. Okazało się,że mój brat ma uczulenie na ten cały jad.. Wcześniej miał już przygody z osami i pszczołami i nic wielkiego nie działo się..Dopiero teraz..

Nie chcemy myśleć, co byłoby gdyby Sławek znalazł się gdzieś całkiem sam i zdarzyłaby się taka sytuacja.. Wszystko działo się tak szybko,że nie miałby żadnych szans na przeżycie.

Dostał receptę na zestaw pierwszej pomocy w takich sytuacjach. W razie potrzeby może aplikować sobie lek do mięśnia. Problem w tym,że do tej pory nie udało się wykupić recepty bo apteki nie posiadają tych zestawów. W hurtowniach nie ma go. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. Wcześniej miał już przygody z osami i pszczołami i nic wielkiego nie działo się..Dopiero teraz..

 

U mnie równiez podobny przypadek. w tym roku wszystkie odkryte i narażone na słońce miejsca ciała mi wysypało i strasznie mnie to swędzi. cała jestem w krosteczki, i ręce i szyja i dekold. powiedzieli mi ze to uczulenie na słońce. koszmanie to wygląda. leki są kurde drogie. ratuję się wapnem...a co będzie za rok???'

 

teraz coraz więcej takich alergii bedzie wyłazić. tak jakby skończyły się zapasy ochrony przed tymi alergiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×