Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć wszystkim ; )


Rafał28

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuższy czas zastanawiałem sie czy zarejstrować sie na forum no i sie stało :D

Mam na imie Rafał,27 lat i cierpie od 4 lat z roczną przerwą na nerwice lękową,która niestety powróciła do mnie 2 miesiące temu kiedy już znalazłem prace ; ) niestety w tym momencie jestem bezrobotny ponieważ byłem zmuszony zrezygnować z pracy przez ataki lęków,bicie serducha,brak koncentracji itd. We wtorek dostalem ostateczne badania EKG,HOLTER,ECHO SERCA,MORFOLOGIA i na szczęście wszystko wporządku.

Problem tkwi w tym że nagle pojawila sie u mnie depresja,mam mega podłe nastroje,otępienie,lęki,zmęczenie.

Doraźnie boire SIGNOPAM raz na jakis czas i od 2 miesięcy ALVENTA 0,75 która chyba nie pomaga ; / zastanawiam sie co dalej hmm...

 

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafał28 :papa:

Mój rówieśniku, też cierpię na depresję i nerwicę lękową sercową i inne takie srata tata. Rozgość się :D

Przychodzi zima i nasze problemy jak zawsze powracają/nasilają się. Najważniejsze aby się nie poddawać. Łykasz magnez? Ale takie końskie dawki 300 mg? Dużo się ruszasz, uprawiasz jakiś sport, jak nie to radzę. No i przydałaby się zdrowa regularna dieta. Orzechy lubisz?

Powtarzam to jak mantrę a sama też często o tych zasadach zapominam. Pamiętaj leki to nie wszystko :nono: No i staraj się pozytywnie myśleć, to jest chyba najtrudniejsze, szczególnie jeśli nie ma się powodu ku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to siedze całymi dniami przed komputerem,jem 1 posiłek dziennie w porywach do 2 ;p magnezem sie raczej nie zajadam. W badaniach krwi w sumie magnez mam normie,ale nie powiem że mi nie skaczą mięśnie na całym ciele bo tak sie własnie dzieje.

Orzechy oczywiście uwielbiam i mam akurat w domu calą reklamówke włoskich no i chyba sie dzisiaj do nich dobiorę hehe :D

Co do sportu to z chęcią bym chciał tylko co bym nie zrobił to ciągle sprawdzam sobie tętno palcami na szyi i jak bije za szybko to dostaje jobla ;p próbowałem

tego nie robić... to zaś wsłuchuje sie w bicie serca i tak krąże sobie w tym błednym kole.

Oczywiście jestem ubezpieczony i zarejstrowany jako bezrobotny.

Najgorszy jest ten ciągły lęk i zmęczenie no i czasami uczucie jak bym nie był sobą,a to chyba spowodowane jest brakiem koncentracji.

Walczymy ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał28,

czasami uczucie jak bym nie był sobą,a to chyba spowodowane jest brakiem koncentracji.

Poczytaj o depersonalizacji i derealizacji i skieruj kroki do terapeuty .Powodzenia .

 

Nie no raczej schizofrenii nie mam oO może delikatne objawy D/D ktore wynikają z lęku... cały dzień praktycznie mam nogi z waty chodząc po mieszkaniu,wiec non stop uczucie niepewności,lęku i rozdrażnienia + drżenie ciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał28,

czasami uczucie jak bym nie był sobą,a to chyba spowodowane jest brakiem koncentracji.

Poczytaj o depersonalizacji i derealizacji i skieruj kroki do terapeuty .Powodzenia .

 

Nie no raczej schizofrenii nie mam oO może delikatne objawy D/D ktore wynikają z lęku... cały dzień praktycznie mam nogi z waty chodząc po mieszkaniu,wiec non stop uczucie niepewności,lęku i rozdrażnienia + drżenie ciala.

 

A skąd u Ciebie przekonanie ,że sugerowałem u Ciebie schizofrenię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Rh+

A skąd u Ciebie przekonanie ,że sugerowałem u Ciebie schizofrenię ?

 

 

Powiem tak hehe przeczytałem o D/D i tam pisze również że uczucie bycia nie sobą występuje również w schizofrenii.

Dodam że bardzo dużo sobie wmawiam,aż czasami ludzie w domu ze mną nie wytrzymują,ale mi jest trudno to postrzymać ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.... Czytam tu o tym dniu Depakiniarza ... Pięknie piszesz , a jeszcze piękniej sam siebie dołujesz .Nazwy poniżające same Ci się nasuwają .Wyćwiczone do perfekcji....Tylko po co , człowiek jest z natury dobry, a jak mu sie cos nie uda ,nie należy go dołowac że głupi , niedołęga itd.... Niech każdy postara sie stanąć obok siebie , i popatrzec na siebie jak na Przyjaciela .I zastanowić sie , co bys takiemy powiedział w danej sytuacji.../ na pewno nie zareagowałbys tak surowo, tylko no przestań zdarza sie ,to rzecz ludzka..itd./Dlaczego sie tak katować.Nie trzeba być własnym wrogiem..To właśnie powód złego samopoczucia....taka krytyka ....To wewnętrzne JA tak sie buntuje ...JA wie że jest dobre ....Powstaje konflikt wewnętrzny i tak się dzieje .Ciało reaguje ,LĘKIEM,ZAWROTAMI GŁOWY , SŁABOŚCIĄ...To piszę do wszystkich....Często człowiek był krytykowany , tak mu to wmówili ,że sam tak o sobie myśli i tu przyczyna wszystkiego....Przychodza inne dolegliwości , to tylko nerwy ...Trzeba sie uspokoić .Nawet zacząć się chwalić w myślach za drobiazgi które sie robi ...To właśnie wzmacnia...dodaje sił.Trzeba marzyć o czymś fajnym,.To zadanie dla wszystkich i wtedy poczujecie sie lepiej....Pozdrawiam .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Rh+
A skąd u Ciebie przekonanie ,że sugerowałem u Ciebie schizofrenię ?

 

 

Powiem tak hehe przeczytałem o D/D i tam pisze również że uczucie bycia nie sobą występuje również w schizofrenii.

Dodam że bardzo dużo sobie wmawiam,aż czasami ludzie w domu ze mną nie wytrzymują,ale mi jest trudno to postrzymać ; /

 

Wiem , Wikipedia ;)

 

Pamiętaj o psychoterapii . Powodzenia .

 

-- 13 gru 2013, 21:52 --

 

Witam Wszystkich.... Czytam tu o tym dniu Depakiniarza ... Pięknie piszesz , a jeszcze piękniej sam siebie dołujesz .Nazwy poniżające same Ci się nasuwają .Wyćwiczone do perfekcji....Tylko po co , człowiek jest z natury dobry, a jak mu sie cos nie uda ,nie należy go dołowac że głupi , niedołęga itd.... Niech każdy postara sie stanąć obok siebie , i popatrzec na siebie jak na Przyjaciela .I zastanowić sie , co bys takiemy powiedział w danej sytuacji.../ na pewno nie zareagowałbys tak surowo, tylko no przestań zdarza sie ,to rzecz ludzka..itd./Dlaczego sie tak katować.Nie trzeba być własnym wrogiem..To właśnie powód złego samopoczucia....taka krytyka ....To wewnętrzne JA tak sie buntuje ...JA wie że jest dobre ....Powstaje konflikt wewnętrzny i tak się dzieje .Ciało reaguje ,LĘKIEM,ZAWROTAMI GŁOWY , SŁABOŚCIĄ...To piszę do wszystkich....Często człowiek był krytykowany , tak mu to wmówili ,że sam tak o sobie myśli i tu przyczyna wszystkiego....Przychodza inne dolegliwości , to tylko nerwy ...Trzeba sie uspokoić .Nawet zacząć się chwalić w myślach za drobiazgi które sie robi ...To właśnie wzmacnia...dodaje sił.Trzeba marzyć o czymś fajnym,.To zadanie dla wszystkich i wtedy poczujecie sie lepiej....Pozdrawiam .....

 

...i nagroda Nobla z medycyny w kieszeni ;) Pozdrawiam. :)

 

Słyszałem o "Dniu świstaka " , od dzisiaj wiem o " Dniu Depakiniarza " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło nawet poczytać wasze posty ; ) nikomu w życiu nie życzyłem nerwicy czy depresji hmm no chyba że na jeden dzień żeby ci co mówią że to "nic takiego" uświadomili sobie co to tak naprawde jest.

Dzisiaj moge być z siebie zadowolony bo spędziłem 2godziny na dworze,ale musze przyznać że lęk nasilony.szczęka i język zdrętwiał ;p (małymi kroczkami staram sie brnąć do przodu)

MAM NADZIEJE ŻE WSZYSTKIM NAM SIE UDA WYJŚĆ Z TYCH SZALONYCH DOLEGLIWOŚCI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał28, Witaj .Miłego pobytu :)

I oczywiście odpowiedniego leczenia .

Też bylam w tym przekonaniu,ze jak ktoś mówi- mam nerwicę ,to tak jakby powiedział - boli mnie palec.

 

Depakiniarz, Też czytałam. Ale zaprzestałam bo strasznie dołujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×