Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Rekomendowane odpowiedzi

Ucieszyło mnie że Ukraina podąża w stronę Rosji a nie UE. Tam jej miejsce i szansa na rozwój bo Rosja rozwija się dużo dynamiczniej niż kraje UE pogrążone w stagnacji jeśli nie recesji. No i nie zapominajmy że otwarcie granic spowodowałoby że pensje w Polsce spadły by przez nich jeszcze bardziej do 4-5 zł na godzinę, a i na zachodzie Europy Polacy straciliby miano najtańszych. No i UE poniosła by kolosalne wydatki bo zacofanie tam jeszcze większe niż w Polsce a pół Ukrainy by wyjechało za granice za chlebem.

Ustrój autorytarny zwłaszcza w tej części świata sprawdza się dużo lepiej niż demokracja, Chny dały przykład jak sie rozwijać bez typowej demokracji i inni powinni iść za ich przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki kraj taki obyczaj, nie wiem czy Ci hindusi to muzułmanie, ale w państwach gdzie obowiązuje szariat, gwałcone kobiety są skazywane na karę łącznie z kara śmierci za to że współżyły z obcymi mężczyzną. Ratunkiem jest tylko znalezienie 4 świadków mężczyzn którzy udowodnią że to jednak był gwałt, czyli szanse marne na ratunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio w Sejmie, byli rodzice dzieci niepełnosprawnych którzy apelowali to posłów o podwyższenie rent.A posłowie zamiast wysłucha ludzi,zajęli się Gender.Kogo my wybieramy :hide:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my to gadu gadu, a rząd zrobił przelew z OFE do ZUS na kwotę 153 miliardy zł. Oczywiście po drodze zaginęło się ok. 19 miliardów i nikt nie wie co się z nimi stało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
my to gadu gadu, a rząd zrobił przelew z OFE do ZUS na kwotę 153 miliardy zł. Oczywiście po drodze zaginęło się ok. 19 miliardów i nikt nie wie co się z nimi stało.

Jak kto gdzie, parę osób znajomych i krewnych królika mocno się wzbogaciło. Dobrze że ja tylko 400 zł miałem na OFE, to na niewiele mnie okradną. A tak w ogóle to z niecierpliwością czekam upadku tego systemu, bo to musi kiedyś nadejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w mediach o tym gigantycznym skoku na kasę ludzi cisza, wolą jakimiś pierdołami się zajmować i tematami zastępczymi. A wychodzi na to że rząd dokonał rabunku 4 tysięcy od każdego Polaka a są tacy co kilkaset tysięcy potracili aby ZUS nie upadł choć i tak upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Bośni wrze, ludzie dość mają biedy, korupcji i braku bezpieczeństwa socjalnego. Czekam kiedy w Polsce wybuchną podobne rozruchy, demonstracje bo czas najwyższy na rewolucję. Ale polski lud jest tak stłamszony że nawet na to nie ma siły. Jesteśmy 20 gospodarką świata a ludzie ciągle u nas biedują, czas na to aby ludzie w końcu skosztowali życia choć na średnim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bośnia to co innego.To coś pomiędzy Ukrainą a Albanią.W Polsce oby żadne zamieszki nie były,bo rewolucja ma to do siebie,że złe rządy może zamienić na jeszcze gorsze ;) Po za tym, ja nie widzę na ulicach potwornej nędzy.Ale my Polscy uwielbiamy marudzić :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem krótko w Bośni jakoś tragicznie nie wygląda, tak jak Polska w latach 90-tych mniej więcej, wszędzie pełno ludzi w knajpkach także chyba aż tak nie biedują, ale bezrobocie wysokie coś koło 40% i nie mogą uciec legalnie pracować na zachód tak jak Polacy. No i konflikty etniczne tez tam są wciąż spore.

A w Polsce na rewolucje się nie zanosi bo wiele osób uwierzyło w propagandę sukcesu a prawda jest inna kraj się zadłuża a ludzie tyrają za grosze na czarno lub pół czarno a o emeryturze mogą zapomnieć. Młodzi ludzie może wielkiej biedy nie cierpią ale mieszkają wiecznie z rodzicami i nie zakładają rodzin bo ich na to nie stać jedynie nielicznym się powodzi a wielu wybiera emigrację żeby mieć szansę na godne życie i założenie rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj spojrzeć na to z innej strony, mogło byc gorzej, mogłeś wylądować w afryce.. a jedynym krajem który nie ma zadłużenia jest korea północna, nawet stany zjednoczone są u skraju bnakructwa, trzeba takie rzeczy uznać za coś naturalnego. zresztą ludzie cały czas gadaja o sprawiedliwości, ucziciwosci, ale w historii ludzkiej takie rzeczy nigdy nie miały miejsca, to jest mitomania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest też Republika Palau też bez długu.Owszem Polska to nie raj na ziemi,jest wiele rzeczy które nie są dobre.Daleko nam do Szwecji czy Danii.Ale nie jest tragicznie :D cieszmy się,że nie mieszkamy w Sierra Leone lub Demokratycznej Republice Konga ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Afryce ludzie są zwykle szczęśliwsi niż w Polsce a żyją dużo biedniej, mają zwykle niskie aspiracje i wg nas małą świadomość a każdy przeżyty dzień bez głodu jest już radością. Dramatem postkomunistycznej Europy jest wysoka świadomość społeczna i przesadnie rozbudzone przez media aspiracje za którymi w parze nie idą zarobki i niskie bezpieczeństwo socjalne które za komuny było wyższe.

Czego chcieli w większości strajkujący i popierający Solidarność w latach 80-tych ano poprawy bytu, większego socjalu, niższych cen, wolnych sobót itd czyli socjalizm do kwadratu. A co mamy chyba tylko pełne półki w sklepach i bezproblemowe wyjazdy zagraniczne są największym atutem, bo w sferze socjalnej o którą walczyli strajkujący nastąpił głęboki regres. Dziś stoczniowcy i inni robotnicy pewnie woleli by się cofnąć to tj złej komuny bo przynajmniej praca była pewna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to jak w afryce są szczęśliwi, to jestem pewien że na bilet w jedną stronę Cię stać :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My w tej Afryce byśmy raczej szczęśliwi nie byli, ale oni jak mówią podróżnicy są dużo bardziej weseli i zadowoleni niż my tutaj w kraju. Dopiero gdy mają możliwości porównania się do świata zachodu zaczynają być zazdrośni i niezadowoleni z życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobno, tak jest że Ci ze wschodu wędują na zachód po pieniądze, a Ci z zachodu na wschód w poszukiwaniu ducha. tak czy siak "tam dobrze, gdzie nas nie ma"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nadaję się do rozmów o polityce i gospodarce :roll: wczoraj byłem z ojcem i bratem u taty siostry,temat był wyjazdy na Białoruś i ceny paliwa.Siedziałem jak Budda na kazaniu,nie miałem co powiedzieć.Temat zupełnie mi obcy.Jedynie fajnie było,że mogłem z Magdą się spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SmutnaTęcza

detektywmonk, ja tak mam przy okazji rozmowy o czymkolwiek. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to potrafię rozmawiać na większość tematów za wyjątkiem motoryzacji, mechaniki, budowlanki, gier komputerowych i informatyki czyli ulubionych męskich tematów, tylko sport i polityka mi zostaje ale to raczej prostych roboli nie interesuje bo oni tylko o autach i naprawach, remontach gadają. Ogólnie to w realu ciężko mi znaleźć ludzi do dyskusji, bo większości ludzi nie interesuje to co mnie albo mają tak płytkie opinie że szkoda gadać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi