Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Czyli rozumiem, że Chiny sie rozwijają bo kiedyś miały niski pkb...rozumiem że przepisem na sukces gospodarki jest niższe PKB od PKB Polski. Śmiała teza...tym bardziej że piszesz o eurokołchozie, czyli bandzie czerwonych...Czy ty wiesz jaki ustrój panuje w Chinach i jaki panował przez ostatnie kilkadziesiąt lat? Oni teraz planują uwłaszczyć chłopów...bo chłopi teraz w Chinach nie mają nic...ale spoko. Wszystko ma sens i kupy sie trzyma

ta wypowiedz mowi wszystko o Chinach i Chinczykach. O sytuacji Chinczykow masz okolo 6 minuty, ale radzilbym obejrzec cala wypowiedz.
Co to znaczy sztuczna hołota kmiocie, półgłówku na poziomie 8 latka, głąbie?

Mow sobie tak do matki albo ojca jak Ci pozwola. Ja sobie nie zycze tego typu okreslen, zrozumiano?

Wyciśnij mi ze swojego pustego demagogicznego łba wyjaśnienie. Przez ziemie Polaków przewijali się Tatarzy, Rosjanie, Francuzi, Szwedzi, Rosjanie, Austriacy, Prusacy itd...itp...chyba tylko marsjanie sie nie przewinęli. Wytłumacz mi gdzie tu Polacy?...tak. Zgadza sie. Nie wymieniłem ich..jestem przebiegły. Taka sztuczka

Ty tak naprawde czy udajesz? Ja mialem na mysli to, ze narodu ukrainskiego nie bylo przez dlugi dlugi dlugi czas, w ciagu ktorego na tych ziemiach przewijali sie Polacy i Rosjanie. Teraz rozumiesz? Tylko nie wyskocz mi tu zaraz z Kozakami, ze oni Ukraincami byli.

jeśli chcesz to porównywać do Ukrainy i dowodzić że Ukraińcom będzie lepiej bez Unii

A co zyska dzieki Unii? Napozycza sie kasy i bedzie zadluzona. Czemu takie Chiny potrafily sobie jakos poradzic bez tych bzdurnych pozyczek, a teraz maja nawet NADWYZKI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież na Ukrainie jest jeszcze dzikszy kapitalizm niż był kiedykolwiek w Chinach...Dałeś link w którym Korwin mówi że Chiny mają lotniskowce i lecą na marsa...i jak to sie ma do Ukrainy?Przecież te kraje szły podobna drogą...Poza tym ty mówisz o państwie w którym koszty pracy są zerowe i w którym jest miliard mieszkańców. To jest poniżej wszelkiego poziomu czegokolwiek. Zawierać "wytłumaczenie" sytuacji gosp. Chin do kilkuminutowego ogólnego monologu...Czyli unia jest zła bo Chiny sie rozwijają? Te twoje tezy sa na poziomie absurdu. zupełnego nielogicznego absurdu. Ja rozumiem że można być wyznawcą wolnego rynku, można tez być wyznawcą socjalizmu itd...ale chyba jakieś standardy intelektualne obowiązują. W socjalizmie ludzie mogą być zadowoleni z zycia...to nie jest zło wcielone zesłane na ziemie przez szatana.

Jak to nie było narodu Ukraińskiego?:) Przecież ślady języka Ukraińskiego sięgają XII wieku a teraz tym językiem mówi koło 50 mln ludzi na całym świecie. U nas kaszubów sie powoli zaczyna uznawać za narodowość, a ty wyskakujesz o nieistnieniu Ukraińców. Z tego co kojarzę, to ukraińscy banderowcy mordowali Polaków podczas wojny... Ja rozumiem, że można róznie podchodzić do tych kwestii...ja rozumiem, że Ukraińcy Białorusini to narody o znikomej świadomości narodowej...ale pisać o "przypadkowej hołocie". Pisze to koleś co nie ma o niczym zielonego pojęcia, nie wie zupełnie nic...a wiedze czerpie z korwinizmów

Jeśli ty masz czelność nazywać kilkadziesiąt mln ludzi przypadkową hołotą(nie wiem czemu akurat hołotą)...to to sie bierze z ogromnej niewiedzy i ignorancji, z której ty sobie nie zdajesz sprawy. Nie wiem czemu dostałem ostrzeżenie za kmiota, głąba i półgłówka...

kmiot- człowiek nieobyty, niewykształcony

półgłówek-człowiek niezbyt rozgarnięty

głąb-to samo co powyżej

To są określenia obrazliwe...no ale jednak widac, że chodzi głównie o odpowiedz na jego jakże światłe pełne pustogłowej arogancji i ignorancji "przypadkową hołotę"...z resztą róbcie sobie co chcecie.

Ja osobiście bezwzględnie przyznaję sobie prawo do uważania cie za :... i tutaj to co napisałem. Rozumiem że można pewne kwestie krytykować, że można dostrzegac minusy...ale dla ciebie świat to jest świat 8 latka...0-1 kowość w oparciu o Korwina. Pisać że Unia w obecnej sytuacji ekonomicznej i geopolitycznej Ukrainy to samo zło...Ja piszę że PL rozwinęła sie 3 x szybciej niż Ukraina(a PL jest w unii i do niej dazyła wiele lat), a ty wyskakujesz że Chiny nie są. no błagam cie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Chin to należy docenić ich awans społeczny ostatnich 30 lat, żaden kraj w historii nie dokonał chyba tak szybkiego rozwoju w taki krótkim tempie. Ale też być świadomym jakich codziennie poświęceń dokonują tam ludzie, tylko na dalekim wschodzie ludzie tak potrafią. Pracują po kilkanaście h 7 dni w tygodniu w tempie którym 95% Europejczyków( no może Polaków trochę mniej) by nie wytrzymało zwykle pod dużą presją. I zabezpieczenia socjalnych brak, jeszcze gorzej niż w Polsce. Wcale nie zazdroszczę Chińczykom im życia, do tego środowisko naturalne tam mocno ucierpiało, nikt się tam o ekologię nie troszczę o życie pojedynczego Chińczyka też nie, potrafią wysiedlić bez pytania ich miliony aby zbudować tamę czy coś innego, w cywilizowanym kraju to nie do pomyślenia.

A co do Ukrainy to poznałem kiedyś kolesi z Podkarpacia co w latach 90-tych robili na Ukrainie na jakiś budach, bo lepiej niż w Polsce wtedy płacili, a ceny tam były wtedy dużo niższe, dziś jest odwrotnie oni przyjeżdżają do nas do pracy i na zakupy, choć marzą o jeszcze dalszym zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Odpisze na szybko, bo nie mam zbyt wiele czasu.

Dzikim kapitalizmem ukrainskim nazywasz dzialanie pod dyktando Rosji i kierowanie polityka przez mafie? Serio? Nie gadaj bzdur, bo to czysty nonsens. Unia jest zla, bo jest socjalistyczna i przez to jest regres w prawie wszystkich panstwach Unii (spadajace PKB chyba nie nazwiesz pozytywem?).

Teraz w Polsce masz socjalizm. Jestes zadowolony z obecnego stanu? Bo ja nie. Bo widzisz, socjalizm to ustroj, ktory sluzy wylacznie temu, by sobie nakrasc pieniazkow siedzac na wysokich stanowiskach. Tyle bezsensownych podatkow, ktore sluza wypchaniu kieszeni urzedasow.

Ta? To czemu Ukraincy w duzej mierze uwazaja sie za Rosjan i gadaja po rusku, a nie w tym Twoim ukrainskim? Poza tym tak jak mowisz ich narodowosc jest licha i jestem zdania, ze powinni byc tylko i wylacznie ludnoscia lokalna.

Zgodzic sie moge w kwestii rozwoju Polski. Jednak pamietaj, ze Chiny kilkadziesiat lat temu byly za Polska jesli chodzi o rozwoj. Teraz nie ma co porownywac tych dwoch krajow. Zebysmy mieli madrych rzadzacych (i przede wszystkim nie w ustroju demokratycznym, bo to ustroj, gdzie rzadza kretyni), to wszystko mogloby sie potoczyc zupelnie inaczej i na nasza korzysc przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zero zero zero zero...ogólniki ogólniki ogólniki ogólniki...Czy dzikim kapitalizmem nazywam działania pod dyktando Rosji i Mafii? To jest wynik dzikiego kapitalizmu. Ogromna szara strefa, słabe państwo, rządy oligarchów...no o co ci chodzi? Na Ukrainie dzisiaj manifestacja mówi między innymi:"dość dzikiego kapitalizmu w którym bogacą sie jednostki".Nawet oligarchowie co sie nachapali chcą przewidywalności i stabilności i mówią"dość dzikiego kapitalizmu". To nie ja to nazywam. To sa fakty, które ci nie pasują do twojej wirtualnej wizji światopoglądowej, która sobie wymyśliłeś i która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

Ukrainie PKB spadło 15% w ciągu roku bodajże w 2008. Zaorać Ukrainę. kiedyś była na minusie. Unia była na minusie. USA było na minusie...nie ma nadziei. ewakuacja..Sś kraje które bywają na minusie.

Niestety jeśli chodzi o gosp. rozwinięte, tym bardziej w czasach kryzysu tak to wygląda.

"W Polsce jest socjalizm jestes zadowolony z obecnego stanu? Ja nie." Profesor normalnie. Co ty tutaj właściwie napisałeś? Tu jest jakakolwiek treść ? Myślę że w 100% krajów na świecie są niezadowoleni mieszkańcy. Breivik pozabijał kilkadziesiąt młodych ludzi bo był niezadowolony...w Polsce nie ma socjalizmu. socjalizm nie służy siedzeniu sobie na wysokich stanowiskach. Wyciągnij głowę z gimbazy, wpuść troche powietrza. Dośc tych demagogicznych śmiesznych ogólników

Rosjanie na Ukrainie 17%...jest jeszcze trochę Polaków, Białorusinów itd...i oczywiście pełno nigdy nieistniejących, występujących tylko lokalnie Ukraińców. Coś koło 77%.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masked_Man, Polsce bliżej do kapitalizmu kompradorskiego niż socjalizmu. Mamy przerost biurokracji i przepisów ale to nie znaczy że u nas jakiś wielki socjalizm jest. Socjalizm charakteryzuje się niskimi różnicami w dochodach, a u nas tego nie ma szef zarabia miliony a jego pracownicy tyrają za minimum na czarno lub umowa zlecenie i gdzie tu socjalizm, gdzie tu poszanowanie pracownika, gdzie powiedzą ci że na twoje miejsce i pracę 6-8 zł na h jest 10 chętnych. Realny socjalizm mieliśmy w latach 1945-89 gdzie popyt na pracę był wyższy od podaży a dziś to mamy chorą wersję kapitalizmu z przerostem biurokracji no ale tzw eksperci ci powiedzą że Polskę najnbardziej hamują wysokie koszty pracy a mamy je jedne z naniższych w Europie, nikt ci na zachodzie za 2 czy 3 Euro( liczę całkowite koszty a nie to co do ręki ) tyrać nie będzie a w takiej Danii koszt godziny pracy to 50 Euro i jakoś tam firmy prosperują, a w Polsce Ci powiedzą że minimum 10 zł na h zniszczy gospodarkę, żałośni ekonomiści.

-- 03 gru 2013, 20:45 --

A co do Ukrainy to tendencyjność mediów w sprawie Ukrainy jest nie do zniesienia, wg nich Ukraina musi wejść do unii i nie ma innych opcji. Przecież Ukraińcy wybrali Janukowycza bo rozczarowali się pomarańczowa rewolucją, widać media które wtedy tak samo to przeżywały niczego się nie nauczyły.

Dlaczego media i prawie wszyscy polscy politycy są tak huraoptymistycznie nastawione do tych demonstracji, pozwólmy Ukraińcom to rozstrzygnąć i nie stawajmy po którejś ze stron i to jeszcze tak gremialnie. Na miejscu Ukraińców wkurzyłbym się że państwo z zewnątrz tak ingerowało w ich wewnętrzną politykę, jeszcze Ruscy nam jakieś embarga nałożą i nasz handel ucierpi bo Polacy muszą pomachać szabelką. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wałęsa się mądrzy o Ukrainie. Ja bym go zesłał na jakąś izolowaną wyspę z dzikimi tubylcami i po 20 latach mielibyśmy pierwszą społeczność na świecie podająca sobie na powitanie nogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Hans, hahahaahhahahhahahhahahahaha :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Carlos...oni sie nie wkurzą, bo tu chodzi o interes naszych oby narodów. Ukraina jest za słaba,żeby nie wybrać między Rosją a Unią. Unia co by o niej nie mówić, to jest jednak twór polityczny który na 1 miejscu widzi obywateli...Generalnie kraje zachodu potrafią pragmatycznie patrzeć na swoje interesy. Z drugiej strony jest Rosja która dba o mit imperialny i która Ukrainę traktuje jako przyszłego wasala. Polsce i Polakom zależy żeby Ukraina sie otworzyła, bogaciła i zaczęła robić interesy z nami, u nas a my u nich...Rosji zalezy na tym żeby Ukraina robiła tylko to co Rosji jest na ręke, a co niestety nie jest na reke samej Ukrainie...No sam widziałeś jak wygląda sytuacja z tymi embargami...Oni już przez dekady robili jak chce Rosja i co? Mają ceny o koło 30% wyższe, a zarobki prawie 4 razy niższe...Chcą inaczej. Chcą tak jak u nas. Kliczko wziął sie za politykę ze względu na to, że widzi jak sytuacja wygląda u nas(tak przeczytałem:))...są różni szaleńcy, doktrynaliści, ślepcy, histerycy itd... Ale fakt jest taki, że u nas sie żyje dużo, dużo, lepiej i dużo dużo łatwiej. Dla nas słowiański duży kraj, który będzie nas traktował troche jak Niemcy Polskę kiedyś to jest kwestia wręcz cywilizacyjna. Dla nas jest tylko dobrze jeśli będziemy mieli po swojej stronie kogoś takiego...a perspektywy gospodarczo-ekonomiczne są tylko dobre

Wałęsa jest już stary:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że u nas jest lepiej niż w Ukrainie, nie znaczy że mamy się mieszać w ich sprawy. Zresztą z tego co wiem na Ukrainie szara strefa jest daleko bardziej rozwinięta niż u nas i to że ich zarobki są 4 razy mniejsze nie znaczy że faktycznie tak mało zarabiają. Wiem że w Kijowie taksówkarze po 4 tysiące na polskie wyciągali parę lat temu, wątpie żeby to było legalnie, a auta w dużych miastach to są dużo lepsze niż w Polsce choć wiadomo że to uprzywilejowanej elity głównie wozy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście to sie zgadza...na pewno lewe pieniążki sytuację ratują, no ale to nadal jest bilans mocno niekorzystny...A w zasadzie to co rozumiesz przez mieszanie się? Relacje medialne, wizytę Jarka?...bo przecież oficjalnie to sie nie mieszamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby oficjalnie się nie mieszamy, MSZ zachowuje dystans na szczęście, ale jakby sympatycy Janukowycza czy Rosji widzieli co dzieje się w polskich mediach, również publicznych jak skrajnie stronniczo to jest przedstawiane, to by zadowoleni nie byli, zresztą pewnie je monitorują i zadowoleni nie są.

Osobiście wg mnie nie mam nic przeciwko temu że Ukraina weszła by na drogie wstąpienia do UE ale jak widzę słyszę w mediach ta nagonkę prounijną, że niby wszyscy Ukraińcy tylko o tym marzą to mnie skręca. Trzeba było nie wybierać Janukowycza i jego stronników a przecież to legalnie wybrany prezydent. Ciekawe jakby w Polsce wybuchły silne antyrządowe demonstracje, wzywające do obalenia rządu i w innym kraju np w Niemczech wszystkie media i większość polityków by stanęła po stronie opozycji i Kaczyńskiego dajmy na to a Tuska wyzywała od najgorszych. To chyba nie byłoby fair.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, tylko że Polacy patrzą na sytuację przez pryzmat własnego krzesła...Podział jest jasny. Jest imperium zła i reszta. Rosja jest agresywnym nie liczacym sie z niczym i niczyim interesem. Czy unia wymyśliła sankcje karne, jeśli Ukraina nie podpisze umowy? Ruch na Ukrainie jest ruchem oddolnym, pewnie że o podłożu ideologicznym, politycznym, ale społecznym. Ludzie chcą żyć inaczej i lepiej i oni wyszli. Rosja nie chce żeby żyli inaczej i lepiej i jest po drugiej stronie. Mnie tutaj neutralnośc czy poprawnośc za bardzo nie obchodzi...No to troche tak jakby przyleciał lord Vader w imieniu imperium i zapowiedział że wszystko rozpierd...i jeśli nie będzie tak jak on chce. Ludzie chcą jednak kierowac sie swoim a nie czyimś interesem...jak tu zachowywać neutralność? Pewnie że ludzie nie są w 100% za unią, bo sie jej boją, bo sa Rosjanami, bo mają jakies interesy, bo sa starzy a jakos sie żyje...ale dla Ukrainy Rosja nie jest dobrym partnerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Rosji też od czasów powiedzmy Jelcyna dokonał się duży skok naprzód, zarówno w infrakstrukturze jak i przeciętnych zarobkach. Oczywiście daleko jeszcze do standardów zachodnich czy nawet polskich w niektórych dziedzinach i ogromne zróźnicowania dochodowe są tam, ale nie można powiedzieć że Rosja się nie rozwija. W przemyślę gazowym, naftowym, wydobywczym zwykły robotnik może tam zarobić naprawdę konkretny pieniądz o jaki w Polsce raczej można tylko pomarzyć, oczywiście praca na Syberii pewnie przyjemna nie jest ale wiem że kasiorę tam naprawdę dobrą zarabiają i bodajże 3 miesiące urlopu klimatycznego im przysługują. A emerytury tam mają zbliżone a nawet wyższe niż w Polsce, a w czasach przed putinowskich często wypłacane nie były, ale dzisiaj emeryci i renciści to najbardziej oddany elektorat Putina, no ale większość facetów ich nie dożywa bo umiera z przepicia i niezdrowego życia przed 60-tką także problemy ze starzejącym społeczeństwem częściowo rozwiązują się same. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Tylko trzeba powiedzieć, że Rosja to absolutny gigant jesli chodzi o surowce. Pracownicy tego sektora mogą mieć dobra kase...no ale to nie jest wynik Rosyjskiej myśli ekonomicznej. Do tego wszystko o czym mówisz to jest minus dla Ukrainy.Rosja surowce wykorzystuje czysto politycznie...a gdyby nie one to nie miała by żadnego argumentu. Rosja nic nie proponuje. Ani w kwestiach społecznych, ani ekonomicznych, ani kulturowych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No może Rosja za wiele nie proponuje( oprócz taniego gazu) ale co niby proponuje Unia, do tego czasu jak Ukraina wejdzie to pewnie fundusze unijne zostaną mocno obcięte i na żaden skok cywilizacyjny bym nie liczył. Również otwarcie granic dla pracowników z Ukrainy byłoby mocno problemowe, przecież nie chciano już przyjmować Rumunów i Bułgarów znacznie mniej licznych, a nawet jakby zezwolono im na legalną pracę to skończyło by się jeszcze większym ubytkiem młodej ludności niż w Polsce na rzecz państw starej Unii, co długofalowo korzystne nie jest bo mają oni demografie zbliżoną do naszej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśłi mieliby wejśc to pewnie za 10 lat najszybciej. Tylko że już samo wypełnienie standardów jest dla nich dobre. To są tylko korzystne rzeczy dla ich gosp. prawa itd...Ja nie jestem w stanie wejśc w szczegóły...rozumiem jednak ludzi, bo Rosja to kraj wrogi, choc sami rosjanie są kulturowo pewnie przyjazni. No nic na to nie poradzę, że Rosja sama nie potrafi zadbac o swoich obywateli, ale stara sie wasalować resztę. Przecież ta kasa z surowców jest przejadana. Rosja sie wcale nie rozwija. Wystarczy że pojawi sie jakas nowa technologia, albo krach na ryku surowców i jest po Rosji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wystarczy że pojawi sie jakas nowa technologia, albo krach na ryku surowców i jest po Rosji
Jakoś krachu na rynkach paliw nie widać, wręcz odwrotnie ceny od wielu lat systematycznie rosną i żadnych zamienników nie widać, lobby naftowe jest na tyle silne że na to nie pozwala. Państwa z płw. arabskiego pławią się w luksusach a przecież trudno o nich powiedzieć że są liberalne, nowoczesne czy demokratyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie...oni sie pławią a w Rosji: czołówka jeśli chodzi o śmiertelność ze względu na Aids, Czołówka jesli chodzi o śmiertelność ze względu na samobójstwa, to samo jeśli chodzi o alkohol...Mam znajomego co pracuje w Rosji i oczywiście tam na miejscu to nie wygląda zle. Spawacz zarobi dość sporo, taksiarz też da rade...no ale firma żeby coś zacząć musi dac w łapę, projekt miał byc zakończony...a nawet sie nie rozpoczął bo przez papierologie sie przepchnąc nie można...na ulicę samochodem to nawet nie ma sensu wyjezdzać...Tam sie po prostu liczy brutalne chamstwo. Jest jak w lesie...biegnie większy, to mniejszy ma spierda...ać. Wszystkie zasady do tego sie sprowadzają...więc co oni mogą zaoferować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zujzuj, W Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Katarze się pławią bo mało ludzi tam, w Arabii Saudyjskiej trochę mniej bo więcej ludzi tam i dysproporcje w dochodach zbliżone do Rosji. A wysoka śmiertelność ma też swoje plusy, mniej emerytów jest. Z czego się biorą problemy finansowe zachodu i zadłużenie , ano ze zbyt dużej liczby emerytów plus socjal głównie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No i doczekaliśmy się kolejnego podrygu na prawicy:

- "Polska Razem", bo Polska jest najważniejsza, bo tylko razem możemy Polskę zmienić - mówił Jarosław Gowin w swoim wystąpieniu podczas inauguracji ugrupowania. Nowa partia została utworzona przez Jarosława Gowina, PJN i Republikanów.

Taktycznie to całkiem niezły pomysł biorąc pod uwagę, że nie wszyscy konserwatyści mają demencję starczą, zaburzenia paranoiczne, i gierkowskie resentymenty, co wyklucza ich z pola elektoratu pisu, a ich głosy pozostają niezagospodarowane. Jak sądzicie, czy połączenie sił tym razem starczy na przekroczenie magicznego progu 5%owego poparcia? Widzieliście już jakieś sondaże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie tam sondaże zwisają...i tak na nich zagłosuje. Mam nadzieje jednak, że partia nabierze takie bardziej republikańskiego, konkretniejszego charakteru, bo Gowin jakiś taki troche ciepły...jednak to odium gnuśnej platformy jakoś z niego nie zeszło

-- 08 gru 2013, 23:57 --

Jeszcze odnośnie unii i Ukrainy...ostatnio widziałem zestawienie rzeczy na jakie mogli sobie pozwolić Polacy. Zestawienie dzisiaj i roku 2002...Co mnie zszokowało, to fakt, że wtedy w zasadzie można było kupić więcej produktów spożywczych niż dziś...Brane były średnie pensje umów o pracę. Jeśli sie wezmie pod uwagę fakt, że wiele osób pracuje dziś na umowe zlecenie na minimum, że średnia jest zawyżana pensjami menadżerów, prezesów które to poszybowały w górę, że dzisiejsze produkty to chemiczne badziewia, że kiedyś była większa szara strefa...to wychodzi że od wejścia do Unii ludziom mogło sie pogorszyć...Trzeba tez zaliczyć do wzrostu średniej kilkuset więcej urzędników wszelkiej maści i obraz wychodzi niezbyt różowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Norwegowie mają dość i zaczynają eksmitować "kłopotliwych sąsiadów" do kontenerów. Na 6 miesięcy potem nie będą mogli wrócić do tego samego miejsca w którym mieszkali.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/netherlands/10288262/Roma-family-accuse-Amsterdam-of-racism-after-being-sent-to-scum-village.html

To już jest coś, ale chyba bez obozów pracy tego problemu się nie rozwiąże. Po co się tak martwią tym że nie mogą ich wyżuć z kraju ze względu na obywatelstwo? Najpierw skazać na areszt domowy zabrać social za kare i zmusić do pracy, jak dalej będzie robić problemy to wysłać do obozu, ten problem by się dało tak łatwo rozwiązać, młodzi ludzie mają dużo większe uprzedzenia co do wymuszonego multikultu, to może do tego dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lewandowski w Bayernie, czyli kolejna odsłona polskich kompleksów. Takich kopaczy jak Lewandowski jest na świecie co najmniej kilkudziesięciu w tym sporo dużo lepszych, a od wczoraj to temat dnia i nie tylko w wiadomościach sportowych. Był papież, Buzek( za premierostwa znienawidzony, za stanowisko w UE kochany), Małysz( powiedzmy szczerze skoki to drugo jeśli nie 3-rzędna dyscyplina sportowa) teraz jest Lewandowski który na razie tylko w Borussi się sprawdzał bo reprezentacji gra słabo. Takich "Lewandowskich" jest w Niemczech, Hiszpanii czy nawet małej Holandii na pęczki i nikt się tam nimi tak nie podnieca no ale przy takim poziomie polskiej kopanej, jeden w miarę powszechnie znany zawodnik na świecie w tej dyscyplinie to już powód do medialnej szopki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi