Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw-co robić


asiekw0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę do Was, abyście udzielili mi rad, bo sama nie wiem, co mam robić.

Problem dotyczy mojej matki- miała kilka lat temu wstrząs mózgu i wydaje mi się, że od tamtej pory to wszystko się zaczęło.

Sytuacja wygląda tak: ona odbiera prawie każdego, jak wroga, kogoś, kto jej chce zaszkodzić, jest o coś zazdrosny albo chce ją wykorzystać. Najbardziej widoczne jest to w stosunku do najbliższej rodziny. Codziennie krzyczy po córkach i mężu, jak to my nią chcemy manipulować. Nie chce pójść do jakiegokolwiek lekarza, bo "kiedyś na pewno to wykorzystamy przeciwko niej i ją ubezwłasnowolnimy". Twierdzi, że tylko ona zna się na wszystkim, więc do wszystkiego się wtrąca.

Robimy, co możemy, spełniamy jej zachcianki, pomagamy jej w codziennych czynnościach, ale to nie pomaga.

Z każdym dniem jest coraz gorzej, a rozmowy nigdy nie przynoszą pożądanych skutków.

Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asiekw0, ma diagnozę NN? bo to co opisałaś nie pasuje nijak do nerwicy natręctw.

Nic nie wskazuje na NN tylko możliwe stany psychotyczne, paranoja może psychoza.w wyniku wstrząsu mózgu ale to nie ma nic wspólnego z NN. :bezradny: Z tego co doczytałam u lekarza nie była więc skąd w ogóle taki tytuł?

Miała robione EGK/TK czaszki po tym wstrząsie?

 

 

 

ona odbiera prawie każdego, jak wroga, kogoś, kto jej chce zaszkodzić, jest o coś zazdrosny albo chce ją wykorzystać. Najbardziej widoczne jest to w stosunku do najbliższej rodziny. Codziennie krzyczy po córkach i mężu, jak to my nią chcemy manipulować. Nie chce pójść do jakiegokolwiek lekarza, bo "kiedyś na pewno to wykorzystamy przeciwko niej i ją ubezwłasnowolnimy".

Wygląda to na urojenia.

Pierwsze to EKG, TK czaszki. tu nie ma lekarzy ;)

 

-- 24 lis 2013, 20:44 --

 

Może też zwyczajnie byc zdrowa tylko uparta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×