Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

Inhibitory AchE (donepezil, galantamina, huperycyna) są skuteczne, w moim przypadku nawet lepsze pod wzgledem koncentracji od metylofenidatu

No tu bym się kłócił .

Jesli chodzi o PAMIĘĆ to Donepezil ma zdecydowaną przewagę nad Metylo,,,ale królem koncentracji i tak bezkonkurencyjnie Metylo.

Zaznacz jeszcze ,że po dluższym używaniu Donepezilu gwarantowane depresje ( jak u mnie po pół roku dzień w dzień na dawce 3mg średnio ).Jednak Donepezil rozsądnie stosowany w rozsądnych dawkach i z okresowymi przerwami stokroć lepszy od piracetamów , nooneptów , amiracetamów itd., i nie do przecenienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvijet, dostałeś ją od lekarza? na problemy z pamięcią czy jakieś poważniejsze wskazanie? bo jeden lekarz nie chciał mi wypisać nic mocniejszego od piracetamu :/ ale spróbuję z innym

 

-- 24 lis 2013, 22:09 --

 

i ile razy mocniejsza ona jest od piracetamu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvijet, dostałeś ją od lekarza? na problemy z pamięcią czy jakieś poważniejsze wskazanie? bo jeden lekarz nie chciał mi wypisać nic mocniejszego od piracetamu :/ ale spróbuję z innym
Od neurologa na zab. pamięci. Winpocetyna ma być wysoce bezpieczna, więc dziwi mnie dlaczego nie chciał tego wypisać.

Winpocetyna ma mieć też działanie jak piracetam, ale głównie działa poprzez poprawę krążenia mózgowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a dlaczego wolałbyś piracetam? skoro większość pisze, że działa jak placebo.

 

Pytałam ile razy jest mocniejsza, bo spotykałam się z tym, że ktoś pisał, że jakiś tam nootrop jest 5 czy 10 razy silniejszy od piracetamu, więc chciałam wiedzieć czy działanie jest bardziej odczuwalne czy nie.

 

Ten piracetam czy winpocetyna działają w jakiś sposób na dopaminę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a dlaczego wolałbyś piracetam? skoro większość pisze, że działa jak placebo.

 

Piszą bzdury . Jakie placebo ? Działa niewątpliwie , a że nie tak jak niektórzy by sobie tego życzyli to jedno ,a drugie to to ,że ich schorzenia sa na tyle duże ,że Piracetam nie daje rady .

Jeśli nie brałaś wcześniej nic na poprawę pamięci Piracetam jest dobrym lekiem pierwszego rzutu.

Ani Piracetam , ani Vicebrol nie są lekami "na dopaminę".

A po co Ci leki na dopaminę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, brałam Piracetam kilka miesięcy. nie odczułam żadnej poprawy, było tragicznie, do tego zmęczenie jakby większe

ale spróbuję mu dać jeszcze jedną szansę.

Zacząć trzeba od dawki uderzeniowej? Czyli 2400 czy mniejszej? a potem wystarczy jak bede brac 1200? bo nie chce sie tak faszerować

jestem szczupła, mam lekką niedowagę, więc to też ma chyba jakieś znaczenie przy dobieraniu dawki

 

a dopamina mi do tego potrzebna, że bez niej jestem każdego dosłownie dnia od odstawienia wellbutrinu bez energii, mniej rzeczy mnie cieszy, nie mam na nic siły - nawet nieraz na higienę, jedzenie, chodzenie po dworze. budzę się wykończona i tak mam przez cały dzień, kazdego dnia.

mialam tak wczesniej jak bralam wenle pół roku, a po wellbutrinie tego nie miałąm

do tego na lekach na dopaminę lepiej myślałam, miałam lepszą koncentracje, motywacje

 

ale nie polecaj mi metylo, bo skoro lęki miałam nawet po mirtagenie czy wellbutrinie, to co dopiero by było po nim. poza tym za droga to dla mnie zabawka.

potrzebuję na razie tylko czegoś na pamięć.

 

brałam też lecytynę i inne bzdury bez recepty z apteki, ale nie odczułam poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, może wtedy brałam za małą dawkę tego, albo zamulały mnie inne psychotropy

odstawiłam go jakoś chyba na początku czerwca

 

a jaką dawkę byś polecał na początek i po kilku dniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zaczynać od dawki uderzeniowej? bo gdzieś tak czytałam, że zaczyna się od dużej przez kilka dni i schodzi do normalnej dawki, żeby organizm poczuł lek.

 

A Ty jaką dawkę brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie są różne .Ogólnie nie stosuję dawek uderzeniowych , tylko powoli wspinam sie do dawki optymalnej ,a potem na niej jadę , odpowiednio modulując.

Ja brałem dawno , ale to było pomiędzy 800mg a 1200mg. I zawsze przed południem , bo za pózno oznaczało problemy ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki za informację, skoro są ludzie, którym pomogło to postaram się wierzyć, że i u mnie zadziała

 

a tą hupercynę czy jakoś tam, próbowałeś? bo czytałam że to jakaś roślina jest, czyli można to dostać bez recepty? skuteczniejsze od piracetamu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Hupercyny , wprawdzie niewiele , ale próbowałem . Wolę jednak Donepezil od niej > mocniejszy.

Tak, można bez recepty w sklepach internetowych kupić Hupercynę. Czy skuteczniejsze od Piracetamu ? Jako ,że brałem tego tylko kilka tabletek , to nie mogę Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania. Przejrzałem wątek i szukam czegoś, co można łączyć z fluo, kwetiapiną i mirtą. Chodzi mi głównie o koncentrację. Może być na receptę, może być bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ponoć noopept, o wiele mocniejszy od piracetamu. Dostępny w Internecie. Niestety, miałem z nim tylko krótko styczność.

Dobre powinny być leki przepisywane osobom z ADHD, takie jak atomoksetyna (Strattera) czy metylofenidat (Concerta, choć metylo to już wyższa liga i jako silny stymulant, podobny do amfetaminy, ma działanie uzależniające). Słyszałem też o dobrym działaniu bupropionu (Wellbutrin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×